Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNE TATLICI BÜFECİ KEBAP VE LOKANTACILAR ESNAF ODASIBAŞKANI HARUN ÖZEN KREDİ FAİZ ARTIŞLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap

Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Harun Özen, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın aldığı son dakika kararıyla, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri üzerinden çekilen eski kredilerin faiz oranlarına büyük bir artış yapıldı. Bu durum, özellikle borçlarını ödemekte zorlanan esnaflarımızı etkiledi.” dedi.

Borç Yükü Ağırlaşıyor

Özen Açıklamasında; “Halkbank aracılığıyla çekilen eski kredilerin faiz oranlarındaki bu artış, esnafı yeni güne borçları daha da artmış bir şekilde uyandırdı. Böyle bir durumla ilk kez karşılaştıklarını belirten Başkan Harun ÖZEN bu durumun esnaflarımızın işlerini daha da zorlaştırdığını belirtiyor.

Kredi Faiz Oranlarında Büyük Sıçrama

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilerin faiz oranları, %7.5’ten %17’ye yükseltildi. Bu artış, eski kredilerde faiz oranının %120’ye varan oranlarda artış gösterdiği anlamına geliyor.Yeni faiz oranlarıyla güne başlayan Edirne esnaflarımız, durum karşısında şok ve endişe içiresinde. Esnaflarımız için bu durum, işlerini sürdürebilme kabiliyetlerini daha da tehlikeye atıyor. .Bu uygulama yerine, yeni kullandırılacak olan kredilerde kredi faiz oranlarının artırılmasının daha makul olacağını ifade etmek isteriz.

Esnaf, Sanatkarlarımızın ve üyelerimizin adına;

Hükümet yetkililerimizden Esnaf ve Sanatkarlarımızı zora sokacak bu faiz artışının yeniden değerlendirilerek kaldırılmasını önemle talep ediyoruz.” dedi.