Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNE TIP FAKÜLTESİ’NDE KORKUTAN YANGIN

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin çatı katında çıkan yangın büyük korku yarattı. Trakya ve Balkanların sağlık alanında öncü kuruluşlarından olan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin çatı katında çıkan yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Çevre ilçelerden de ambulansların sevk edildiği Hastanede tedavi gören hastalar güvenlik nedeniyle tahliye edildi. Çatıdaki ahşap mebranların tutuşması sonucu çıktığı belirtilen yangını Söndürme ve soğutma çalışmalarına aralıksız olarak devam ediliyor. Konuyla ilgili incelemenin devam ettiği açıklandı.

Yangın Kontrol Altına Alındı…

Edirne Valisi Yunus Sezer, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve Edirne İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Mustafa İshak YILDIRIM yagının çıktığı çatı kısmına çıkarak ekiplerin çalışmasını yakından takip etti. Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’ın olay yerine gelerek çalışmaları yakından takip ettiği yangının kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarının başladığı ifade edildi.

YANGININ ÇIKIŞ SEBEBİ AÇIKLANDI

Yangının, Çatı katında bulunan Ahşap mebranın tutuşması sonucu çıktığı ifade edilirken, yangına sebep olan mebranların itfaiye ekipleri tarafından sökülerek söndürüldüğü ve çatıda yangın soğutma çalışmalarının aralıksız olarask devam ettiği ifade edildi.

Ekiplerden yangın ile ilgili bilgileri alan Vali Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, herhangi bir can kaybının olmadığını, zamanında müdahale ile birlikte yangının kontrol altına alınarak, soğutma çalışmalarının gerçekleştirildiğini aktardı.