Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Edirne Valisi Yunus Sezer Göreve Başladı

Cumhurbaşkanlığının 09.08.2023 tarih ve

Cumhurbaşkanlığının 09.08.2023 tarih ve 2023/376 sayılı kararnamesi ile AFAD Başkanlığından Edirne’ye atanan Vali Yunus Sezer görevine başladı.

Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Valiliği bahçesinde tören mangasını selamladıktan sonra, il protokolü ve valilik personelince karşılandı. Vali Sezer, karşılama töreninde Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleriyle tek tek selamlaştıktan sonra Valilik Makamına geçti.


Valilik makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Sezer, “Değerli Edirneli hemşerilerimiz öncelikle nezaket buyurup buraya kadar karşılama için geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığımızın tensipleriyle malumunuz Edirne Valisi olarak atanmış bulunuyoruz. Bugün de ilk günümüz. Tüm temennimiz görev yaptığımız süre zarfında inşallah Edirneli hemşerilerimize, kadim şehre hep beraber hayırlı hizmetlerde bulunmak.” dedi.


Edirne Valisi Yunus Sezer, “Malumunuz Edirne kadim bir şehir. Binlerce yıllık tarihe sahip ve Osmanlı’ya yaklaşık bir asır boyunca da başkentlik yapmış bir ilimiz. Çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu bir şehir ve hepimizin, her Türk vatandaşının Balkanlardaki gönül coğrafyamızdaki her bir insanımızın gönlünde ayrı bir yeri olan bir şehrimiz. Burayı anlatmaya kelimeler yetmez. Kültür başkenti dediğimiz, her noktasında insanın Türk milletinin kendisini bulabileceği manevi huzur bulabileceği bir şehir. Şehrin ortasında Mimar Sinan’ın koymuş olduğu imza asırlardır devam ediyor. Bundan sonra da bu topraklar üzerinde ebediyen yaşayacak Selimiye Camimiz var. Osmanlı’nın bu topraklara attığı en önemli imzalardan bir tanesi.


Burada görev yaptığımız müddet boyunca ilimizin elbette ki çok büyük bir potansiyeli var. İstanbul’un hemen yanı başında. Bunun hem avantajı hem dezavantajı var ama biz avantajlarını kullanarak buradaki tarım, sanayi, kültür, turizmle ilgili olan bütün alanlarda ilimizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirip ön plana çıkartacak projeleri ve politikaları hep beraber inşallah uygulayacağız. Çalışma olarak da bütün kurumlarımızla istişare halinde olacağız. Hem kurumlarımızın hem vatandaşlarımızın görüşleriyle beraber sivil toplum kuruluşlarımızın, belediyelerimizin görüşleriyle beraber sorunları masaya yatırıp onların çözüm noktasında politikalar belirleyeceğiz ve o politikaları sizler de takip edeceksiniz, teker teker uygulayacağız.
Özellikle şehrimiz kültür, turizm ve tarım noktasında ön plana çıkıyor ama sanayi noktasında da yine şehrin dokusunu bozmayacak şekilde önemli adımların atılması için de yine az önce bahsettiğim gibi hep beraber belli politikaları harekete geçirme noktasında inşallah yoğun bir çalışma ortaya koyacağız. Buradan ayrıldığımızda da geride hoş bir seda bırakarak ayrılmayı bütün göreve başlayanlar aklının bir köşesinde tutması gerekiyor. Dolayısıyla bu dönemi çok hızlı ve bereketli bir şekilde değerlendireceğiz.

Ben tekrar bu şehre hizmeti bizlere layık gören Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza şükranlarımızı iletiyorum. Yine bizden önce bu bayrağı bize devreden tüm valilerimize de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Hayatta olmayanlar var. Onlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaşayan arkadaşlarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Edirne Valisi Yunus Sezer, daha sonra Valilik toplantı salonunda Vali yardımcıları ve Kaymakamlarla bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.