Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNE VALİSİ YUNUS SEZER’İN 25 KASIM EDİRNE’NİN KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI

Edirne Valisi Yunus Sezer

Edirne Valisi Yunus Sezer yayınladığı mesajda; “Balkanların barış ve huzur kenti olan Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunu 101. yılını kutlamanın onurunu, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

1912 yılında Balkan ülkelerinin Osmanlı İmparatorluğuna karşı giriştiği savaşta, Edirne Müdafi Şükrü Paşa kumandasındaki askerlerimiz şehri kahramanca savunmuş ancak 155 günün sonunda Edirne’miz için o acı günler yaşanmaya başlamıştır.

Tarihinin en karanlık ve acı günlerini bu dönemde yaşayan Edirne, işgalle birlikte Sarayiçinde binlerce evladını bu topraklar uğruna şehit vermiştir. Milletimizin cesaretinin her noktasına nüfuz ettiği ve Şehitlerimizin kanları ile yoğrulan bu topraklar 25 Kasım 1922 de TBMM kuvvetlerince işgalden kurtarılarak tekrar vatan toprağı yapılmıştır.

Şimdi bizlere düşen görev, 101 yıl önce kan ve gözyaşı ile binlerce şehit verilerek yeniden vatan toprağı yapılan Serhat kenti Edirne’mize sahip çıkarak, ecdat yadigarı bu güzel şehri tarihini, kimliğini, kültürünü, değerlerini koruyup, gelecek nesillere aktarmaktır. Edirne’miz bu topraklara, semalarında dalgalanan ay yıldızlı bayrağına, sonsuza dek sahip çıkmaya ve korumaya devam edecektir.

Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyor, o karanlık günlerde canı pahasına vatanına sahip çıkan Edirne halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.