Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNE’DE TRAFİK HAFTASI “HAYATLA YARIŞILMAZ” FARKINDALIK KAMPANYASIYLA KUTLANIYOR

Her yıl Mayıs ayının

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Trafik ve İlk Yardım Haftası Edirne’de dikkat çeken etkinliklerle kutlanıyor.
04-10 Mayıs Trafik Haftası Edirne’de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

ValiYunus SEZER, İl Emniyet Müdürü Onur KARABURUN ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hacı Ali BÜBER; 04-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Trafik Haftası” dolayısıyla Saraçlar Caddesinde kurulan bilgilendirme stantlarını ziyaret ettiler ve Selimiye Camii önünde yapılan motosiklet uygulamasını denetlediler

Kurulan standlarda ilimizdeki trafik ekiplerinin kullandığı ekipmanları inceleyen Vali Sezer, vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymasının önemine dikkat çekti.


Vali Sezer burada yaptığı açıklamada; “Bu hafta trafik haftası, ülke genelinde, tüm illerimizde ve ilçelerimizde trafikle ilgili farkındalığı arttırmak için emniyetimiz, jandarmamız, Karayollarımız, Belediyemiz, Afad’ımız, 112’imiz, herkes birlikte aktivitelerde bulunuyorlar. Burada bazı faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bu hafta boyunca da bu faaliyetlerimiz devam edecek. Bugün de Saraçlar caddesi’nde bizim trafikle ilgili kullanılan malzemelerin tanıtımları yapılıyor. Farkındalık oluşturmak için burada stantlar kurulmuş. Diğer tarafta da Selimiye’nin önünde de uygulama yaparak sürücülerimiz ve yayalarımız bilgilendirme faaliyetlerinde bulunacaklar.” Dedi.

“Hayatla Yarışılmaz” mottosuyla kutlanan Trafik Haftasında Alkollü araç kullananlara da çağrıda bulunan Vali Sezer; “Yani alkollü araç kullanmak demek kazaya da davetiye çıkarmak demek. Lütfen rica ediyoruz Trafikteyken alkollü araç kullanmayınız.” Dedi.

Vali Sezer konuşmasında; “Amacımız her yaştan yurttaşımızın dikkatini trafik ve trafik güvenliği konusu üzerine dikkatini çekerek, bu konuda daha duyarlı bir topluma ulaşmaktır.
Trafik kurallarına uymak uygar bir toplumun olmazsa olmazıdır. Kurallara riayet eden bir toplum yapısına kavuşmamız, trafik kaynaklı sıkıntılarımızın tamamını çözmese de olumsuzlukları büyük oranda engellememize vesile olacaktır. Buna yürekten inanıyoruz.

İçişleri Bakanlığımız tarafından bu yıl “Hayatla Yarışılmaz” kampanyasıyla kutlanacak haftanın, İlimiz ve Ülkemiz trafik güvenliğine fayda sağlamasını açısından hayırlı olmasını diliyorum. Aynı zamanda trafikte yaya güvenliğine dikkat çekmek adına başlatılan “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” ve “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” kampanyalarını da etkin bir şekilde İlimiz genelinde devam ettireceğiz.” Dedi.

▪️Vali Sezer daha sonra eğitimlerde kullanılan gözlüğü kullanarak platformda test yaptı.

▪️İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından motorsiklet sürücülerine yönelik yapılan denetimlere katılan Vali Yunus Sezer, motorsiklet sürücülerinde kask kullanmanın önemine dikkat çekerek sürücülere reflektör yelek hediye etti.