Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNELİLER CUMHURİYET’İN KALESİNE SAHİP ÇIKTI

Edirne’de gerçekleşen Mahalli İdareler

Edirne’de gerçekleşen Mahalli İdareler seçiminin galibi Edirne’li Cumhuriyet Kadını CHP’li Av. Filiz Gencan Akın oldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giden Edirneliler tek yürek olup oyunu kullnarak vatandaşlık görevini yerine getirdi.  129 bin 84 seçmenden 102 bin 127 oy kullanıldı. Saat 17.00’de sona eren oy verme işleminin ardından yapılan sayımda CHP Adayı Av. Filiz Gencan Akın, 46 bin 260 oy alarak Edirne’nin ilk kadın Belediye Başkanı oldu.

En yakın rakibi AK Parti Belediye Başkan Adayı Belgin İba ise 42 bin 119 oy aldı. 3. sırada yer alan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi ise 5 bin 391 oy aldı.

“GENCAN AKIN RAKİPLERİNE FARK ATARAK TARİH YAZDI”

Seçim sonucunu CHP İL Başkanlığı binasında, Milletvekilleri Ediz Ün, A.Baran Yazgan,  İl Başkanı Samet kahraman, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğden Gegeoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru ve parti teşkilatı ile birlikte takip eden Av. Filiz Gencan Akın burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Ben hep şunu söyledim. Sen ben yok biz varız, biz bu işi hep beraber başardık çok gururlu ve mutluyum. Burdan  oy veren vermeyen tüm hemşehrilerime çok  teşekkür ediyorum. Ben bundan sonra Edirne’nin belediye başkan olacağım. Hep ailemiz gün geçtikçe büyüyecek dedik.  Daha kalabalık olacağız olacağız dedik.  O yüzden bugün de aynı noktadayız.  Hislerimi tarif edemiyorum şu anda, çok mutluyum ve dediğim gibi artık işimiz bundan sonra başlıyor. Mücadelemiz bundan sonra başlıyor ve Edirne için yeni bir gelecek inşa edeceğiz, bunu yine hep beraber yapacağız.

Buradan parti örgütümüze çok teşekkür ediyorum. Gençlerimize, kadınlarımıza, hep beraber mücadelenin üstesinden geldik, o yüzden çok gururlu ve mutluyum. Buradan bütün hemşerilerime sesleniyorum, “sağ olun varolun, bu yeni dönemde sözlerimizin eyleme dönüştüğü dönem olacak. O yüzden bizler çok mutluyuz çok gururluyuz, çok teşekkür ediyorum.

 Gerçekten Türkiye genelinde de çok güzel sonuçlar aldık. Edirne kazanacak dedik, Türkiye kazanacak, Cumhuriyet kazanacak dedik ve dediğimiz gibi oldu. O yüzden çok mutluyuz burada yereldeki değişim gerçekten çok umut verici,  aynı zamanda Türkiye’de de öyle, bir çok yeri kazandık, çok mutluyuz, çok gururluyuz bundan sonra artık hem Edirne’de, hem Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor ve bu yeni dönem hepimiz için çok güzel olacak.

Çok onurlu ve  Gururluyum.  Tüm hemşehrilerime de çok teşekkür ederim, bizi bu göreve layık gördüler, ben de onları mahcup etmeyeceğim.  Dediğim gibi söylemlerimizin eyleme dönüştü, tüm vaatlerimizin yerine getirildiği bir dönemi hep beraber yaşayacağız.  Çok mutluyum… Biz gerçekten bu süreçte omuz omuza sırt sırta birlikte mücadele ettik. Bu gerçekten hepimizin başarısı.. Burada görünen benim ama  arkada gerçekten dev bir ordumuz var. Artık ben bu şehrin Belediye Başkanıyım. Hep şunu dedik; “Kırkgınlık yok, küskünlük yok.” Tam ite şu an bu an.. Tam da olduğumuz an. ” dedi.

Daha sonra konuşan İl Başkanı Samet Kahraman; Her yerde güzel bir kutllama yapıyoruz.  şu anda ilçeleri de beldelerimize de aynı şekilde…  Havsa, Lalapaşa ve Keşan‘ı da geri aldık ama şöyle bir durum var Edirne merkezde de biliyorsunuz bir önceki seçimde ittifak olarak girmiştik, bu seçimde tek başına girdik ve bu gücümüzü burada tek başına gösterdik açıkçası Filiz başkanla birlikte… Kadınlarımız önünde olduğu sürece kadınlarımızın çoğunlukta olduğu her yerde başarı çok rahat gülüyor… Bunu da bugün gördük aslında şimdi hemen hemen sandıklarımız çok az kaldı..  Girilmeyen sandıklarımız… YSK sandıkları biraz daha ağır giriyor.  Ancak ıslak mühürlü imzalar bizim elimize ulaşıyor. Çoğunluğunu girdik çok az kaldı çok öndeyiz kapanacak gibi değil.” dedi.

“Daha yeni başlıyoruz.. “

Gecenin ilerleyen saatlerinde İl Binası önünü dolduran binlerce Edirne’li ellerinde CHP ve Türk Bayrakları ile sevinç gösterisinde bulundu.

“EDİRNE’DE GECE GÜNDÜZE DÖNDÜ”

 Havai fişek ve meşalelerin geceyi gündüze çevirdiği zafer gecesinde  Edirnelilere seslenen Edirne’nin ilk Kadın Belediye Başkanı Cumhuriyet kadını Av. Filiz Gencan Akın; ” O kadar hak edilmiş bir zafer ki bu… Hep beraber başardık.  Ben hep dedim ki; “Sadece bana cesaretle bakan gözlerinizden yola çıktım. Sadece sizi dinledim ve size karşı hep dürüst oldum. Bu hak edilmiş zaferi sizlerle başardık. Biz başardık… Hep beraber başardık… ..  Edirne kadınına, gencine, Cumhuriyet’e sahip çıktı… Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıktı…Şimdi Edirne’de yepyeni bir zafer yazmaya hazır mıyız?  İşte şimdi sen ben değil biz olma zamanı…  Şimdi biz bir bütün olduk.  Tüm Edirneli hemşerilerime çok teşekkür ederim.  Bu şehire hizmeet etmek için o kadar heyecanlıyım ki..  Hiç yorulmadık.. Daha yeni başlıyoruz..  Daha yeni başlıyoruz.. 

Buradan öncelikle yola çıktığım ilk andan itibaren yanımda olan eşime ve aileme çok teşekkür ediyorum. Onlar bana hep inandılar, bana hep güvendiler..  Örgütüme  İl Başkanıma, ilçe başkanıma, kadın kolalrı başkanıma, Gençlik Kolları başkanlarıma, vekillerime ve belediye meclis üyelerimize çok teşekkür ederim. He beraberdik bir bütündük… Sizler de hep yanımızda oldunuz. Bize hep inandınız.. hep güvendiniz.  sağ olun var olun… Bu süreçte okadar çok güzel çalıştık ki ve şu anda  yeni bir başlangıcı beraber yapacağız. Heyecan doluyum.. .Sabırsızım.. Bir an önce Edirne için çalışmak istiyorum.. Bir an önce yola çıkmak istiyorum ve bir an önce sizlerle beraber olmak istiyorum. Bu heyecanlı günü zaferle neticelendirdiğimiz için hepimiz çok mutluyuz. Ben artık bu şehrin belediye başkanı olarak  herkesle birlikteyim ve beraber hareket edeceğiz. Sen ben yok artık, biz varız. Bana oy veren ve vermeyen tüm hemşehrilerimle beraberim. Kırgınlık yok, küskünlük yok…  Ailemiz büyümeye devam edecek ve hep beraber olmaya devam edeceğiz..  ” dedi.