Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNE’NİN AK ADAYLARI BÜYÜK SES GETİRDİ.

AK Parti Edirne’nin Belediye

AK Parti Edirne’nin Belediye Başkan Adaylarının tanıtım toplantısı büyük bir gövde gösterisine sahne  oldu.   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımıyla gerçekleşen “EDİRNE’NİN AK ADAYLARI” tanıtım toplantısında muhteşem görüntüler yaşandı. Salonu dolduran parti üyeleri,  “Edirne’nin bütün belediyelerinde AK Parti bayrağı dalgalanacak” mesajı verdi.

Lalezar Restaurant’ta gerçekleşen Aday tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, MYK Üyesi Ekrem Görçeker, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Teşkilat koordinatörü Seda Gören Bölük,  AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, 25, 26 ve 27. Dönem Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti  İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı, MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu,  Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, İlçe Belediye Başkanları, Belediye Başkan Adayları ve parti üyeleri katıldı.  

“EDİRNE HAZIR MIYIZ?”

Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir; “Yüzyıllarca dünyaya adalet dağıtmış, insanı merkez alarak nasıl siyaset yapılır, öğretmiş, göstermiş  bir medeniyetin çocuklarıyız biz. Öyle bir medeniyete başkentlik yapmış, sokaklarında dolaşırken başınızı kaldırdığınızda ruhunu hissettiren bir şehir bizim için Edirne. Bir serhat şehri değil sadece, insanıyla dokusuyla, o medeniyetin anlayışını, kuşatıcılığını, birlikte yaşama kültürünü, kimseyi öteki kılmayan algısını ve anlayışını yaşatan bir şehir.

Onun için biz bu şehre bir başka sevdalıyız. Onun için Edirne’de gönlümüzden geçen, arzu ettiğimiz şey daha fazla hizmet etmek, heyecanla koşmak. Fırsat verirse hemşerilerimiz işte bu ülkeye, vatana, bayrağa bağlı siyaset anlayışını, Edirne’nin sokaklarında da hizmete dönüştürmek istiyoruz” dedi.

“İlhamını aldığımız değerlerimiz, bizi bu coğrafyaya bağlıyor, o gönül bağını bir hizmet borcuyla ödemek için gece gündüz koşturuyoruz. Teşkilatlarımızda görev yapmış, daha önce bu bayrağı dalgalandırmış il başkanlarım, teşkilat mensuplarım, milletvekillerimiz var aramızda. Hepsine şükranlarımı sunuyorum. Niçin bugün halen bu mücadeleye devam ediyorlar? İşte özetimiz bu. Cumhur İttifakı anlayışı da bu çünkü bizde mevkiler, makamlar hizmet etmek için var. Çünkü bizde koltuklar birbirlerine ikram etmek için, bu zillet ittifakının yaptığı gibi ‘ben ne olurum’ kaygısıyla mücadele edenlere oraları vermek için değil, hizmet etmek için var. Biz bu şehre hizmet etmek istiyoruz”

“14 Mayıs öncesini hatırlayın. Birbirlerine adeta bu milletin makamlarını peşkeş çekiyorlardı. Birileri Cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktı, birileri başka bir şey olacaktı. Siz hiç bizim Cumhur İttifakımızda böyle bir şey duydunuz mu? Çünkü mesele hizmet etmek meselesi, mesele Türkiye olunca bizim gözümüz hiçbir şey görmez. Gerek Milliyetçi Hareket Partisi, gerek AK Parti kadrolarında gönlü bu memleketle bağlı şu güzel teşkilatlar, ‘ben ne olacağım’ kaygısına düşmeden ‘memlekete nasıl hizmet edeceğim?’ motivasyonuyla gecesini gündüzüne katar. Şimdi Edirne’de bu tarihin en güzel şehirlerinden bir tanesinde, istiyoruz ki gerek merkezde belediye başkan adayımız Belgin hanımla, gerek ilçelerde az sonra takdim edeceğimiz arkadaşlarımızla gece gündüz çalışalım, bu şehre hak ettikleri hizmetleri getirelim”

“Gelmişiz 2024’e hala bu şehirde su sorunu çözülememişse bunu kabul etmemiz mümkün değil. Bizim yüreğimiz daralıyor. Bazı şehirlerde bunu yaşıyoruz. Maalesef bu CHP belediyesinin elindeki bazı şehirlerde vatandaşımız dara düşünce, yetki bizde olsun olmasın önemli değil, hizmet götürmemiz lazım. Metroları üzerimize düşüyor, biz yapıyoruz. Sıkıntıları gördüğümüzde biz göğüslüyor, mücadele ediyoruz merkezi iktidar olarak. Onun için istiyoruz ki, 2024’te şehrimizi gerçek belediyecilikle buluşturalım. İstiyoruz ki; kadın kolları, gençlik kolları ve ana kademe el ele verip derdimizi iyi anlatalım. Biz hizmet etmeye talibiz. Biz, varsa sorun onu çözmeye talibiz. Biz, cumhur ittifakı olarak bize oy versin, vermesin herkesin gönlüne, duasına talibiz. İnanıyorum ki benim 5 sene çok yakın çalıştığım, duruşunu, tavrını, tarzını, kuşatıcılığını, şehrine olan sevdasına yakinen şahitlik ettiğim Belgin hanımla biz 31 Mart’ta Edirne’de bir tarih yazacağız”

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, “Edirne’mizde her bir esnafımızla, her bir vatandaşımızla, hemşerimizle, kadınımızla, gencimizle çok uzun sohbet etme imkanları bulduk. Sorunlarını dinledik, beklentilerini aldık, şimdi bu sorunları, beklentileri, bilgi ve tecrübeyi hizmete dökme zamanı, şimdi Edirne’yi kadın eliyle güzelleştirme zamanı. Şimdi Edirne’nin sesine ses, sözüne söz olma zamanı, şimdi hep birlikte kenetlenerek Edirne’nin kaybolan yıllarını geri getirme zamanı. Biz gençliğimize, heyecanımıza, tecrübemize, çalışkanlığımıza en önemlisi yanımızdaki kıymetli teşkilatımıza sonsuz güveniyoruz, sonsuz inanıyoruz. Artık her bir ilçemizin hizmet belediyeciliğiyle tanışma vaktinin geldiğine yürekten inanıyoruz. Biz ilçe ilçe tüm adaylarımızla, Edirne’yi siyasi tartışmalarla ayrıştırmaya değil, birleştirmeye adayız. Edirne’yi kalkındırmaya, Balkanlar’ın ticaret ve kültür merkezi yapmaya adayız. Edirne’yi birlik ve beraberliğin, huzurun şehri yapmaya adayız. Edirne’yi her bir sokağıyla yem yeşil, tertemiz bir şehir yapmaya adayız. Her bir vatandaşımızın sesi ve soluğu olmaya adayız”

“EDİRNE’Yİ GERÇEK BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRACAĞIZ”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da Edirne’de belediyenin yapması gereken işlerin de hükümet eliyle yapıldığını ifade ederek; “Edirne’de yapacak daha çok iş var. Arif Nihat Asya diyor ki; ‘Dünyanın en güzel minareleri Edirne’de’ diye söylüyor. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy da Edirne için ‘Dünyanın en verimli en bereketli bölgesi’ diyor. Artık şimdi bu verimli, bereketli, bu güzel bölgeyi hizmet belediyeciliğiyle, gerçek belediyecilikle tanıştırmak gerekiyor. İnşallah 2024 yılında Edirne’yi gerçek belediyecilikle tanıştıracağız. Maalesef, yıl olmuş 2024, biz hala temel belediyecilik hizmetlerinden bahsediyoruz. Edirne, maalesef çöp içinde, çamur içinde, çukur içerisinde. Halen daha çeşmelerden çamur akıyor. Edirneliler bunu haketmiyor. Ben inanıyorum ki bu yıl bütün ilçelerimizle birlikte, Edirne Merkez’i de gerçek belediyecilikle tanıştıracağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra Edirne’nin AK Adaylarının tanıtım töreni geçekleşti. Edirne’yi temsil edecek Belediye Başlan Adayları şu isimlerden oluştu.

Edirne Merkez ilçe= Belgin iba

Keşan İlçesi = Mustafa Helvacıoğlu

İpsala ilçesi = Mehmet Kerman

Uzunköprü ilçesi = Mustafa RAVALI

Havsa ilçesi =  Av. Aydın Balkan

Lalapaşa İlçesi =  İsmail Arslan

Meriç ilçesi =  YUNUS ATAY

Süloğlu ilçesi =  (açıklanmadı) İttifak kapsamında MHP adayı..

Enez ilçesi=  ABDULLAH BOSTANCI

Küplü Beldesi =  Ahmet Dalga

Kırcasalih beldesi=  SAMET ERTAŞ

Yeni Muhacir Beledisi= MUSTAFA TÜRKER

Beğendik beldesi =   FERHAT GÜLVER.

ESETÇE = CEMAL DENİZ

YENİ KARPUZLU= UFUK ATALAY