Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNE’NİN ŞÜKRÜ AĞBİSİ ÖN SEÇİMDE TARİH YAZDI

EDİRNE’NİN ŞÜKRÜ AĞBİSİ ÖN

EDİRNE’NİN ŞÜKRÜ AĞBİSİ ÖN SEÇİMDE TARİH YAZDI

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçiminde CHP’nin Edirne Belediye Başkan Adayını temsil edecek ismi belirlemek için parti üyeleri sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giderek oyunu kullandı.

3985 kayıtlı seçmenin bulunduğu Ön seçimde 2684 üye sandık başına giderek oyunu kullandı. Yapılan sayımda 15 oyun geçersiz sayıldığı seçimde üyelerden 1591 oy alan Şükrü Ciravoğlu CHP Edirne Belediye Başkan Adayı seçilen isim oldu. Seçimin güçlü adaylarından Av.Filiz Gencan Akın  683 oy, Serkan Liznak 256 oy, Ergun Türkyılmaz 126 oy, Seffi Alp Üzmen ise 17 oy aldı.

Şükrü Ciravoğlu: “Yolumuz Zafer yoludur”

Ecz. Şükrü Ciravoğlu salonda yaptığı konuşmada; “Bugün CHP Edirne örgütü olarak önemli bir ön seçim gerçekleştirdik. Başarıyla gerçekleştirdiğimiz bu ön seçimin sonucunda  bu seçimi kazanan sadece Şükrü Ciravoğlu değil,  Filiz Gencan Akın, Serkan Liznak, Ergun Türkyılmaz, Seyfi Alp Üzmen, Harika Türkay Taybıllı, Bülent Bacıoğlu ve Ayhan Murat Dursunoğlu oldu. Bugün, Edirne’mizde Cumhuriyet Halk partisine gönül vermiş partililerimizle birlikte, büyük bir olgunluk içerisinde ön seçim yapmış olmanın gururunu yaşadık . Demokrasi ve Cumhuriyetin, Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucusu olan tüm partili dostlarıma , bu Demokrasi şöleni için teşekkür ediyorum. Halkımızla birlik, beraberlik , bütünlük içinde Edirne’mizi daha güzel yerlere taşımak için beraber çalışacağımıza olan inancım ve güvenimle, tümünüze sevgi ve saygılarımı sunarım. Yolumuz Zafer yoludur. Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Edirne Belediyesi’nde gönderde tutma yoludur. Buna söz veriyoruz. Hepinizin desteğini bekliyoruz.” Dedi.

“ÜYELERDEN ÖN SEÇİME BÜYÜK İLGİ”

Ecz.Şükrü Ciravoğlu, Av.Filiz Gencan Akın , Ergun Türkyılmaz, Serkan Liznak ve Alp Üzmen’in aday adayı olarak girdiği Ön seçimde sabah saatlerinden itibaren gün boyunca büyük bir yoğunluk yaşandı.

“BÜYÜK BİR DEMOKRASİ ÖRNEĞİ YAŞANDI”

Kendini değil, kendinden önce Cumhuriyet Halk partisini, Ülkesini ve Edirne’nin aydınlık yarınlarını düşünerek karar verip oyunu kullanacak olan üyeler büyük bir demokrasi örneği sergileyerek sandığa gidip oyunu kullandı.

“Kazanan EDİRNE ve CHP Olacak”

CHP Çanakkale Milletvekili ve PM Üyesi Özgür Ceylan’ın Seçim Koordinasyon Başkanı olarak görev yaptığı ÖN SEÇİM’de büyük bir demokrasi örneği yaşandı. Tam bir Kurultay havasında geçen Ön Seçimde Yan yana dizilen Aday Adayları parti üyelerini karşılayarak gerçek bir demokrasi örneği sergiledi.

“ADAY ADAYLARINDAN ÖZLENEN TABLO”

Kayıtlı 3985 üyeden 2684 üyenin sandık başına giderek oy kullanacağı ön seçimde Aday Adayları ve üyeler salonda yerini alarak örnek bir tablo oluşturdu. Zaman zaman aralarında konuşup espri yapan Aday Adaylarının samimi diyalogları dikkat çekti.

“35 yıl sonra İlk defa Edirne’de Ön Seçim Heyecanı”

35 yıl sonra ilk defa gerçekleşen CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Ön Seçiminde üyelerin büyük desteği ile seçilen Edirnelilerin Şükrü ağbisi olarak lanse edilen Ecz. Şükrü Ciravoğlu, üyelerden 1591 oy alarak seçimi kazanan taraf oldu.

 20 yıldan bu yana Edirne’de dalgalanan CHP Bayrağının yeniden dalgalanması için Ciravoğlu’na tam destek veren üyeler Edirne’de tarih yazdı.

“SANDIKTAN KİM ÇIKARSA ONUNLA SONUNA KADAR MÜCADELEMİZİ VERECEĞİZ”

Adaylıktan çekildiğini açıklayarak CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Edirne’de ön seçim talep eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan saat: 16.30 civarında salona gelerek aday adaylarına başarılar dileyip oyunu kullandı. Gürkan burada yaptığı konuşmada; “31 Mart akşamı Edirneliler tüm bileşenleriyle  yine CHP’yi iktidara taşıyacaktır. Bundan eminim. Hangi arkadaşımız çıkarsa çıksın. Bu akşam bende Edirne Belediye Başkanı olarak onun kolunu kaldıracağım ve sonuna kadar da arkasında dimdik duracağız ve mücadelemizi vereceğiz.” Dedi.   

CHP Edirne Milletvekilleri Ediz ÜN, Baran Yazgan’ın da katılım sağladığı ön seçimde Milletvekilleri salona gelerek Aday Adaylarına başarılar dileyip oyunu kullandı.

Saat. 17.00’de sona eren oy verme işleminin ardından  yapılan sayımda  . 3985 kayıtlı seçmenin bulunduğu Ön seçimde 2684 üye sandık başına giderek oyunu kullandı. Yapılan sayımda 15 oyun geçersiz sayıldığı seçimde üyelerden 1591 oy alan Şükrü Ciravoğlu CHP Edirne Belediye Başkan Adayı seçilen isim oldu. Seçimin güçlü adaylarından Av.Filiz Gencan Akın  683 oy, Serkan Liznak 256 oy, Ergun Türkyılmaz 126 oy, Seffi Alp Üzmen ise 17 oy aldı.