Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Edirne’nin umudu Filiz’lendi, Yeşeriyor… Yeşilleniyor…

CHP Edirne Belediye Balkan

CHP Edirne Belediye Balkan Adayı Av.Filiz Gencan Akın  CHP il binası önünde büyük bir kalabalık tarafından meşalelerle karşılanarak büyük bir gövde gösterisi yaşandı.

CHP İl Binası önünde toplanan yüzlerce Edirneli ve parti üyesi ellerinde bayraklarla CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın’ı bağrına bastı.  “SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ” mottosuyla  seçim çalışmalarına hızlı başlayan Belediye Başkan Adayı Gencan Akın’ı İl Binası önünde karşılayanlar arasında CHP Edirne Milletvekili A.Baran Yazgan, Önceki dönem CHP Edirne Milletvekili Nejat Gencan, İl Başkanı Samet Kahraman, Önceki Dönem İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, İl Başkan Vekili Reyhan Güzel,  Belediye Başkan Aday Adayı Harika Taybıllı, Gençlik Kolları İl Başkanı Sergen Kuru, İlçe Belediye Başkanları ve Belediye Başkan Adayları, İlçe Başkanları, ve çok sayıda Edirneli vatandaş yer aldı.

İl Binası önüne geldiği anda gördüğü tablo karşısında heyecanlanan ve büyük mutluluk duyan  Belediye Başkan Adayı Gencan Akın il binası önünde toplanan kalabalıkla tek tek tokalaşarak desteklerinde ötürü teşekkür etti.

Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın ve beraberindekiler  daha sonra Parti Teşkilatı ile birlikte Atatürk Anıtı önüne yürüyerek gitti. Burada gerçekleşen törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları ve milletvekili Ediz Ün de katılım sağladı.

“Her Cumhuriyet halk partili önce Ülkem, sonra parti, en sonda ben der…  Ben de bir Cumhuriyet halk partili olarak bunu dedim.”

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla birlikte burada bir konuşma yapan CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın; “31 Mart 2024’te seçmenlerimiz, tarihi bir karar verecek. Mahalli idareler seçimlerinde halkımız, yönetimde kimin olacağına, kentlerimizin, köylerimizin geleceğinin nasıl şekilleneceğine karar verecek. 2019 yılında Edirne Belediye Başkanlığı seçimlerinde bizlere duyduğunuz güven ve destekle elde ettiğimiz  zaferi, başarılı bir sosyal belediyecilik ve yönetim anlayışımızla taçlandırdık.Bu dönemde Edirne belediye başkanlığını başarıyla yöneten ve kentimize  sosyal kültürel ekonomik değerle kazandıran başkanımız sayın recep Gürkan’a çok çok teşekkür ederim. Şimdi, daha büyük bir azimle, yine sizlerin desteğiyle Edirne’mizi ve tüm yerel yönetimlerimizi kazanmaya, kentimizde toplumun tüm kesimlerinin refah içinde   huzurlu  ve  mutlu bir şekilde  yaşadığı bir k şehir olarak  tekrar yönetmeye talibiz..

Biliyoruz ki; bugün ülkemizde her kesimden vatandaşımız, ekonomik, sosyal ve kültürel nedenlerden dolayı zor günler geçiriyor. Emekliler, memurlar, işçiler, öğrenciler, kadınlar, çocuklar; toplumun her kesimi adeta bir baskı altında, umutsuz. İşte bu nedenle, yerel seçimlerdeki başarımız sadece bir zafer değil, aynı zamanda umudun, değişimin, gelişimin kapısını aralamak demektir.

Bu seçimlerde Edirne’de bir kez daha tarih yazacağız. Belediye başkanlığını, belediye meclisini, il genel meclisini kazanarak, Edirne’yi hak ettiği yerlere taşıyacağız.

31 Mart’ta sandıklara giderek, güçlü bir gelecek için, adalet, eşitlik ve refah içinde bir Edirne için oylarınızı Cumhuriyet Halk Partisi’ne verin. Unutmayın, her oy bir umuttur, her oy bir değişimdir, her oy bir gelecektir.

Geri sayım başladı. Yaklaşan yerel seçimler, bir ulusun kaderini karanlıktan aydınlığa çıkaracak veya daha da karanlığa götürecek bir seçim olacak. Bu seçimi torunlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz,kadınlarımız,emekçilerimiz,köylülerimiz,çiftçilerimiz,emeklilerimiz, ailelerimiz için,  partimiz için ve liderimiz Mustafa Kemal Atatürk için, milletimiz için kazanmak zorundayız.  Bu seçimi hep beraber yorulmadan çok çalışarak Biz kazanacağız, biz kazanacağız, biz kazanacağız.  birleşe birleşe kazanacağız. 6 oklu chp bayrağını Edirne belediyesi gönderinde dalgalandırmaya devam edeceğiz.

 Çünkü “Gelecek Biziz, Gelecek CHP!”dir.

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Edirne, yaşasın Mustafa Kemal’in askerleri.   Yolumuz açık olsun. Hepinizi sevgiyle, umutla selamlıyor; destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.”dedi.

“Ben de bir Cumhuriyet halk partili olarak bunu dedim.”

 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “ Yüreği umutla heyecanla atan gözleri çakmak çakmak olan Mustafa Kemal’in evlatları, Şundan emin olunuz, “Her Cumhuriyet halk partili önce Ülkem, sonra parti, en sonda ben der…  Ben de bir Cumhuriyet halk partili olarak bunu dedim.

Yıllar önce Cumhuriyet halk Partisi’nin rozetini yakama takarken hem kendime hem orada bulunan arkadaşlarıma bir söz verdim. “Bu rozet benim evlatlarıma bırakabileceğim en büyük mirasım” dedim. Birileri gibi yapmayı bir an daha iyi düşünmedim. Parti mi bırakayım başka yerlere gideyim savrulayım…  aklımın köşesinden daha iyi geçmedi ve hayatımın hiçbir döneminde de geçmeyecek.

“Hiç kimse ama hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisinden daha büyük, daha kıymetli, daha değerli değildir.”

Bireysel olarak, kişisel olarak, her birimiz çok kıymetliyiz, çok değerliyiz, vazgeçilmeziz ama baktığımızda bize bu sıfatları, bu unvanları, bu görevleri veren ve toplumun kalbinde yer etmemizi sağlayan tek bir şey vardır o da Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisidir. Hiç kimse ama hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisinden daha büyük, daha kıymetli, daha değerli değildir.

“PARTİMİZİN GÖSTERDİĞİ ADAYIMIZIN SONUNA KADAR ARKASINDA DURACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’ni aşan bir tek değerimiz vardır bizim, o da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Yıllarca birçok seçimde parti içindeki ayrışmanın, parti içindeki zıtlaşmanın acısını en çok yaşamış olanlardan biriyim hatta belki de birincisiyim. O yüzden geçmişte eleştirdiğim şeyleri kendimin yapması mümkün değildi, yapmadım ve yapmayacağım. Bugüne kadar olan bütün danışma kurullarında kongrelerde ve toplantılarda söylediğim gibi, “Partimin adayı kimse, parti kimi hangi yöntemle olursa olsun aday yapmışsa, benim de gönlümün, benim de mücadelemin, benim de siyasi anlayışımın adayı odur ve onun arkasında sonuna kadar durmaya devam ettim, bundan sonra da devam edeceğim.

“Aklın ve bilimin kabul etmediği hiçbir şeyi bizim de kabul etmemiz mümkün değildir”

Şundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın biz direktifini mirasını Atatürk’ün söylemiyle akıl ve bilimden alan insanlarız. Aklın ve bilimin kabul etmediği hiçbir şeyi bizim de kabul etmemiz mümkün değildir. O yüzden bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartlara baktığımızda bizim tek bir rehberimiz vardır o da Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleridir ve öyle de kalmaya devam edecektir.

   “EDİRNE’DE CHP’NİN BAYRAĞINI GÖNDERDE TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”

Tıpkı bundan önceki seçimlerde olduğu gibi, herkese rağmen gerektiğinde ve her şeye rağmen Edirne’de Cumhuriyet halk Partisi’nin bayrağını gönderde tutmaya devam edeceğiz. Bundan benim hiçbir şüphem yok ve elbette adayımızla, sevgili Filiz kardeşimle de gurur duyuyoruz. 31 Mart akşamı Edirne belediyesi bir Cumhuriyet halk partiliden başka bir Cumhuriyet halk partili Sevgili Filiz Gencan Akın’ın yönetimine geçecek. Bunu beraber, elbirliğiyle omuz omuza, gönül gönüle dayanışma ile gerçekleştireceğiz. Bu süreçte sevgili hemşerilerim Edirnelilere de şunu söylemek istiyorum; “Bugün Sayın cumhurbaşkanımız çıkıp çeşitli yerlerde, çeşitli konuşmalarında “hizmet istiyorsanız bize oy verin” demesinin gerçekten siyasetin hiçbir tarafına oturtulacak bir cümle değildir. On yıllık belediye başkanlığı dönemimde bir kez dahi Merkezi İdare’den bir hibe görmedim. Bir kez dahi Merkezi İdare’den bir projem hemen kabul edilmedi. Mücadele ettik, bırakmadık, önümüze konan engelleri kimi zaman yanından, kimi zaman üstünden atlayarak geçtik. Bazen de ezerek geçtik. Ama halkımızı hiç mağdur etmedik. Sıkıntılar olur mu olur, bunu Edirneli hemşerilerime söylüyorum, yollar bozuktur yapılır, sular kesilir çözülür, ama Edirneliler şunu unutmasın Edirneliler binlerce yıllık yaşam kültürü değişirse onu bir daha hiçbir projeyle, hiçbir ekonomik güçle geri getiremezsiniz. O yüzden sonuna  kadar tam bağımsız antiemperyalist, özgür, çağdaş, aydın bir Edirne için oylarınızı Filiz kardeşime ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne istiyoruz.” Dedi.

“İyi ki varsınız, iyi ki sizinle CHP’nin bayrağı dalgalandı ve sizin desteklerinizle de dalgalanmaya devam edecektir.”

Daha sonra Konuşan   CHP Edirne Milletvekili A.Baran Yazgan, “Sayın Başkanım sizin emeklerinizi, sizin bu şehre kazandırdıklarınızı, sizin saymanız doğru olmaz ben biraz özetlemek istiyorum.  Öncelikle  “Bize oy verin size hizmet gelsin” diyenler için bunu saymak istiyorum.  Kendimde gururla yaklaşık 4,5 yıl boyunca Belediye Başkanımızın yanında Belediye meclis Üyeliği yaptım ve bu projelerde bir nebze olsun benim de katkım olduğu için inanılmaz gururlu ve mutluyum.  Şehrimizin nerdeyse 50 yıldan bu yana çok büyük sorunlar yaşadığı çöplük sorunu Cumhuriyet Halk Partimizin Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önderliğinde çözdük. Bundan daha değerli bir hizmet Yıldırım’a, Yeniimaret’e yapılabilir mi? Soruyorum sizlere…  Yine Şehrimizin sağlıklı bir ulaşım sistemine kavuşabilmesi için, Güney ve Kuzey çevre yolu ile sağlık yolu ulaşımda devrim niteliğinde yapılan önemli projelerdir.  Bunlar hükümet desteği olmadan sadece Edirneli halkın desteği ile yapılmış projelerdir. Bunun için de bir kere daha sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.  Tam 6800 yıldır Edirne’mize getirilmemiş bir hizmet olan Atık Su Bertaraf Tesisini Cumhuriyet Halk Partisi Recep Gürkan getirdi.  Bu hizmetler Edirnelilerin desteği ile oldu. “Bize oy verin size hizmet getirelim” diyenlere duyurulur.” Dedi. Sosyal belediyecilik anlamında da binlerce projemiz oldu.

“ İyi ki varsınız, iyi ki sizinle CHP’nin bayrağı dalgalandı”

 Yapmış olduğu hizmetler ve fedakarlıklar için, döneminde çalıştığımız bütün belediye meclis üyelerimiz, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimize ve belediye başkanımıza olmak üzere çok çok teşekkür ediyorum.  İyi ki varsınız, iyi ki sizinle CHP’nin bayrağı dalgalandı ve sizin desteklerinizle de dalgalanmaya devam edecektir.” Dedi.

“Onu adı da Filiz Gencan Akın’dır.”

Partimiz gelinen süreçte yeni adayını belirledi. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Ülkemiz büyük ekonomik sıkıntılarla ve baskılarla mücadele ediyor. Aynı zamanda sayın başkanımızın dediği gibi yaşamımıza müdahalelerle,  Yüzlerce,  Binlerce yıllık yaşam kültürümüze yapılan müdahalelerle baş ediyoruz.  Ben Ankara’da Edirne’miz için bu mücadeleyi yapmaya çalışıyorum ve sonuna kadar yapıyorum ve burada da bir belediye başkanı Edirne Belediye Başkanı bayrağı en önde taşıyan olarak bunu yapmaya devam edecek. Onu adı da  Filiz Gencan Akın’dır.  Mücadelesine bugün başlamadı ama seçim mücadelesine bugün hep beraber başlıyoruz.  Edirne’nin umudu filizlendi, yeşeriyor, yeşilleniyor.. Hayırlı uğurlu olsun… “dedi.

Daha sonra konuşan İl Başkanı Samet Kahraman Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ederek, “10 yıldır CHP bayrağı altında sadece Edirne değil, Edirne’nin dört bir tarafına (ilçelerimize, beldelerimize) hizmet eden Recep Gürkan başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Recep Başkanımızın Edirne’de başta Atatürk Kültür merkezi gibi sayamayacağımız birçok hizmetleri var. Onun için o hizmetlerinden dolayı ve bugün partimizin yaşadığı süreçte hiçbir zaman partimizi yalnız bırakmadan, başkaları gibi rozetini çıkarıp partisini bırakmadan,  CHP’nin kazanması için kendi kişisel sadece o koltuk derdinde olmadığını çok ciddi anlamda bizlere gösterdiği için ve bizlere örnek olduğu için Recep Gürkan başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum.“  dedi.