Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ekip arkadaşlarımızla birlikte Edirne’nin geleceği için adayız”

24 Eylül Pazar günü

24 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan CHP Edirne İl Kongresinde Mevcut Başkan CHP İl Başkanı Samet Kahraman İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Yoğun kalabalığın katılım sağladığı toplantıda adeta izdiham yaşandı. Mevcut İl Başkanı Samet Kahraman’a destek vermek için İl Başkanlığı binasına gelen parti yönetici ve üyeleri “Sonuna kadar yanındayız, İl Başkanımız sensin” mesajı verdi. Sadece Samet Kahraman olarak aday olmadığını ifade eden Kahraman; “ Ben hep emekten yana oldum bundan sonra da böyle olacak. Siyaset ekiple yapılır. Biz ekip arkadaşlarımızla beraber Edirne’nin geleceği için adayız ve bende bugün Edirne’nin geleceğinde bir parça olmak ver Edirne’nin geleceğinde bende yer almak için bugün burada adaylığımı ilan ediyorum.” Dedi.

CHP İl Binasında gerçekleşen Adaylık açıklamasına Milletvekili Baran Yazgan ve Ediz Ün, Edirne Belediye başkanı Recep Gürkan, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Uzunköprü İlçe Başkanı Muammer Çetiner, İpsala İlçe başkanı Mıstık Ak, Havsa İlçe Başkanı Memduh Doğramacıoğlu, Enez İlçe Başkanı Osman Gürcan, Meriç İlçe Başkanı Saim Kaya, Süloğlu İlçe Başkanı Lütfü Serbest, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Enez Belediye Başkanı Özkan Gönenç, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü, Küplü Belediye Başkanı Gökmen Altay, Beğendik Belediye Başkanı Muhammed Örnek, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, Merkez İlçe Kadın Kolları başkanı Reyhan Güzel, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kıyı İlçe Başkanları ve parti üyeleri katıldı.


Yoğun kalabalığın katılım sağladığı toplantıda adeta izdiham yaşandı. Mevcut İl Başkanı Samet Kahraman’a destek vermek için İl Başkanlığı binasına gelen parti yönetici ve üyeleri “Sonuna kadar yanındayız, İl Başkanımız sensin” mesajı verdi.

“İL BAŞKANI KAHRAMANA BÜTÜK DESTEK”

Bugüne kadar yanında olan, birlikte yola çıktığı ve bundan sonraki süreçte kol kola birlikte çalışacağı Yol arkadaşlarını tanıtan İl Başkanı Kahraman; “Milletvekili Ediz Ün, Ahmet Baran Yazgan, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Uzunköprü İlçe Başkanı Muammer Çetiner, İpsala İlçe başkanı Mıstık Ak, Havsa İlçe Başkanı Memduh Doğramacıoğlu, Enez İlçe Başkanı Osman Gürcan, Meriç İlçe Başkanı Saim Kaya, Süloğlu İlçe Başkanı Lütfü Serbest, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Enez Belediye Başkanı Özkan Gönenç, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü, Küplü Belediye Başkanı Gökmen Altay, Beğendik Belediye Başkanı Muhammed Örnek, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, Merkez İlçe Kadın Kolları başkanı Reyhan Güzel, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kıyı, Milletvekili Adayları Ufuk Kanışkan, Ahmet Erken ve Kıymetli Oda Başkanlarım… Hepsine buradan ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün bana destek verdiniz, omuz verdiniz, güç verdiniz. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

“Bayrak, vatan ve bu vatanı bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk sevgisini her zaman kalbimizde yaşamışız ve yaşamaya devam ediyoruz”

1981 Bulgaristan Kırcaali doğumlu ve Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Mezunu olduğunu belirten Kahraman, “Bulgaristan’da Bizim yaşadığımız bölge Türklerin ağırlıkta olduğu bölgeydi. Ama şehre gittiğimizde orada Türkçe konuşmak yasaktı. Cezası vardı. Biz yılmazdık cezasını öderdik ve dilimizi konuşurduk. Köyümüzü o zamanlarda Askerler çevirmiş ve 3 gün abluka altında kaldık ve işkence gördük. Ama hiç yılmadık. İsimlerimizi değiştirdiler. İsimlerimizi değiştirirken bizi Türkü Bulgar yapacağını sandılar. Ama yılmadık, isimlerimizi de, kinliğimizi de vermedik. O süreçte bizim büyüklerimiz bize şunu öğretti. Baskı ve zulüm altında, bizim kalbimize, bize unutmayacağımız bayrak, vatan ve bu vatanı bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk sevgisini o günden bu yana hep kalbimizde yaşamışız ve yaşamaya devam ediyoruz.” Dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti topraklarında “Andımız”dan rahatsız olanlar var. “

1990 yılında Edirne’ye geldiğini ifade eden Kahraman, “Aynı mücadeleyi aynı kararlılıkla Edirne’de yaptığını ifade ederek; “Ama şu anda görüyorum ki maalesef Türkiye Cumhuriyeti topraklarında “TC” ibaresinden rahatsız olanlar var. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında “Andımız”dan rahatsız olanlar var. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” diyenden rahatsız olanlar var. Biz orada bu zulümlere boyun eğmedik ve burada da eğmeyeceğiz. Buradan yüksek sesle haykırıyorum ve her zaman da haykırmaya devam edeceğim. “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” Bu mücadeleye hiç yılmadan devam edeceğiz. Bu mücadele ruhu ile bende 2010 yılında sevdalısı olduğum ve Atatürk’ün emaneti olan partimize üye oldum ve 2010 referandumu ile birlikte burada görev almaya başladım. 2011 Genel seçimlerinde, 2014 Yerel seçimlerinde, 2015 yine tekrar Genel seçimlerinde partimin bir neferi gibi çalışmaya devam ettim. Fevzi Pekcanlı başkanımla birlikte 3 dönem il yönetiminde görev aldım ve birçok seçim sürecini yaşadık. Son seçimde Fevzi Başkan Milletvekili Aday adaylığı için istifa edince benim için yeni bir süreç başladı. Bu yılın Ocak ayında yapılan seçimde İl Yönetimden arkadaşlarımız bize il başkanlığı görevini tevdi etti. Bizde o gün aldığımız bayrağı hiç durmadan daha ileri taşımak için tüm ilçe başkanlarımla beraber mücadele ettik. Hiçbir şeyi kararlı ve yalnız almadık. Hep örgütümüze danıştık. Örgütsüz hiçbir şey olmaz dedik. Gece gündüz demeden çalıştık.” dedi.

Sadece Samet Kahraman olarak aday olmadığını ifade eden Kahraman; “ Ben hep emekten yana oldum bundan sonra da böyle olacak. Siyaset ekiple yapılır. Biz ekip arkadaşlarımızla beraber Edirne’nin geleceği için adayız ve bende bugün Edirne’nin geleceğinde bir parça olmak ver Edirne’nin geleceğinde bende yer almak için bugün burada adaylığımı ilan ediyorum.” Dedi.