Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EMEK EMEK İŞLENEN ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Edirne Belediyesi Kadın ve

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Edirne Halk Eğitim Merkezi katkılarıyla yıl boyunca düzenlenen El Sanatları Kurslarına katılan kursiyerler muhteşem bir yılsonu sergisine imza attı. Büyük bir emekle ortaya çıkardıkları ürünleri sergileyen kursiyerler kendilerine böyle bir imkânı sağlandığı için Belediye Başkan Recep Gürkan’a teşekkürlerini sundu. Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Edirne Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan “Hayat Boyu Öğrenme Protokolü” protokolü kapsamında 2022-2023 yılı Edirne Kari, İğne Oyası, Maraş İşi, Minyatür ve Edirne Kari, İpek Kozası Ürünleri ve Makrome Yapımı, Rölyef, Bindallı Üç Etek, Dikiş, Giysi Teknolojileri, Takı Yapımı isimli kurslar açılmıştı. El Sanatları kurslarına katılan 230 kursiyer uzun süren eğitimlerini tamamlayarak, yılsonu sergisi ile görücüye çıktı.


Sergide iğne oyaları, Kari Sanatı tabloları, makrome ve minyatür birçok el emeği, göz nuru ürün Edirne halkının beğenisine sunuldu.


Serginin açılışını gerçekleştiren Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik katkıda bulunan Edirne Halk Eğitim Merkezi’ne ve birbirinden değerli, el emeği göz nuru ürünleri Edirne halkı ile buluşturan kursiyerlere teşekkür etti.


Daha sonra Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı ve Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gamze Ersöz, kurs eğitmenlerine ve kursiyerlere teşekkür belgesi takdim etti.
Vatandaşlar, El Sanatları Kursları Yıl Sonu Sergisi’ni, 23 Haziran Cuma Günü saat 17.00’ye kadar Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak ziyaret edebilir.