Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FİLİZ GENCAN AKIN’LA BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

CHP Edirne Belediye Başkan

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 8 Mart DÜnya kadınlar günü nedeniyle gün boyunca yoğun bir program trafiği yaşayan Gencan Akın’a Edirneli kadınların ilgisi ve desteği büyük oldu. Gittiği her yerde sevgi seliyle karşılaşan CHP Belediye Başkan Adayı Gencan Akın, “Kimsenin endişesi olmasın. Yarınlarımız için, geleceğimiz için, çocuklarımız ve mutlu bir Edirne için CHP’nin altı oklu bayrağı Edirne Belediyesinde 31 Mart akşamından sonra da daha güçlü dalgalanmaya devam edecek.” dedi.

   “EMEKLİ ÖĞRETMENLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Emekli öğretmenlerle kahvaltıda bir araya gelen Gencan Akın, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle düzenledikleri kahvaltıda bir araya geldik. Bin bir gayret ve emek ile benim gibi filizlendirdiğiniz nice tohum adına sizlere minnetlerimi sunuyor; eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu daha nice güzel “8 Mart”larda buluşacağız biliyorum. Bir kalem ve bir kitap ile dünyamızı değiştiren öğretmenlerimizin değerini her daim bileceğimizin sözünü veriyoruz.” dedi.

Tüm kadınlarımızla daha adil, daha güçlü ve daha eşit “8 Mart”lar geçirmeyi diliyorum

Daha sonra Tüm Yerel-Sen ve DİSK Genel İş Sendikası’nın “8 Mart Kadınlar Günü” sebebiyle kadın üyeleri için tertip ettiği kahvaltıya katılan CHP Adayı Gencan Akın; “Emek mücadelesinin ve sendikal düzenin her zaman en başında yer alan kadınlarımızla bir aradayız. Tüm Yerel-Sen ve DİSK Genel İş Sendikası’nın “8 Mart Kadınlar Günü” sebebiyle kadın üyeleri için tertip ettiği kahvaltıya katıldık.

Güzel Edirne’mizde, kadınların yürütme ve karar mekanizmalarında üst sıralarda bulunmalarını destekliyor; Cumhuriyet’in, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüyen çağdaş Türk kadınları olarak birlikte omuz omuza mücadele etmenin sözünü veriyoruz. Tüm kadınlarımızla daha adil, daha güçlü ve daha eşit “8 Mart”lar geçirmeyi diliyorum. Beraber yürüdüğümüz yol, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Bu yol aydınlığın, gelecek huzurlu yarınların yoludur. Kadınların özgürce hareket ettiği, emeklerinin karşılığının verildiği tek yoldur.Biz beraber, omuz omuza oldukça aydın cumhuriyet kadını asla geri planda kalmayacaktır. Edirne, biz kadınlar için ayrı bir öneme ve yere sahiptir.

Çünkü Seçme ve seçilme hakkı ile Cumhuriyet’in ilk kadın vekillerinden biri Edirne’den Fatma Şakir Memik olmuştur. İşte biz kadınlar olarak bunun değerini çok iyi bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.Birlik ve beraberlik içinde değerlerimize sahip çıkacağımıza inancım tam. Belediyemiz bizlerin evi olmaya ve değerlerimize sahip çıkmaya devam edecektir.” dedi.

Kadınlarımızı asla yalnız bırakmıyoruz.

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın, Emek pazarında görev yapan kadınları ziyaret etti. Kadınların sevgisiyle karşılanan Gencan Akın’a destek artarak büyümeye devam ediyor. Gaztemize açıklaşamarda bulunan CHP Adayı Av. Filiz Gencan Akın; “El emeği, göz nuru ürünlerinin satıldığı Emek Pazarı’nda kıymetli kadınlarımızı ziyaret ettik. Yaşam koşullarını her geçen gün giderek ağırlaştığı ülkemizde onlar, aile bütçelerine katkı sağlayabilmek adına ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Bizler de emeklerinin karşılığını alacakları bir belediyecilik anlayışı ile kadınlarımızın her zaman yanında olacağız.Bizim kadınlarımıza sözümüz olsun!Emeğin en yüce değer olduğunu biliyor, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günleri’ni en içten dileklerimizle kutluyoruz.” dedi.