Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“GENÇLERİMİZİ, ÖZGÜR VE GÜVENLİ BİR ÖĞRENCİLİK HAYATI İÇİN EDİRNE’MİZE BEKLİYORUZ”

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR)

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından her yıl binlerce öğrenci içerisinde yapılan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında Edirne, bir kez daha A + (plus) düzeyindeki Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri arasında yer aldı. İlki 2017’de yapılan araştırmada her yıl ilk 10 arasında yer alan Edirne, bu yıl 85 puanla 7’nci sırada yer alarak, öğrenci dostu bir şehir olduğunu bir kez daha kanıtladı. YKS’de tercih sürecinde olan öğrencilere seslenen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne, ülkemizin en özgür ve güvenli şehirlerinden biri. Gençlerimizi özgür, mutlu, huzurlu ve güvenli bir öğrencilik hayatı için Edirne’mize, ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri olan Trakya Üniversitesi’ne bekliyoruz” dedi.
ÜNİAR kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 06 Şubat depreminden etkileyen 11 ilin dışındaki 70 ilde üniversitelerde öğrenim gören 40 bin öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetleri belirlendi.
Yapılan araştırmaya göre üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Çanakkale, Aydın, Muğla, Antalya, Edirne, Samsun, İstanbul(Avrupa) ve Manisa oldu. 2022 yılında 8. sırada yer alan Edirne, bu yıl puanını artırarak, 85 puanla 7. sırada yer aldı.
Edirne’nin bir kez daha A + (plus) düzeyindeki Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri arasında yer aldığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Üniversite öğrenciliği herkesin hayatının önemli bir dönemidir. Hayatının bu en önemli döneminde üniversiteyi Edirne’de okuyan gençlerimize iyi bir öğrencilik hayatı bırakmak, onların bu şehirde güvenle, huzurla yaşamasını sağlamak mutluluk verici” dedi.

YKS’de tercih sürecinde olan öğrencilere seslenen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “ Edirne, ülkemizin en özgür ve güvenli şehirlerinden biri. Gençlerimizi özgür, mutlu, huzurlu ve güvenli bir öğrencilik hayatı için Edirne’mize, ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri olan Trakya Üniversitesi’ne bekliyoruz. Bu yıl şehrimize yeni gelecek öğrencilerimiz de kentimizi çok sevecek; burada unutulmaz anılar biriktireceklerdir.” ifadelerine yer verdi.