Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENEL BAŞKAN GİBİ KONUŞTU….

CHP Genel Başkanı Özgür

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Edirne’de Saraçlar caddesinde gerçekleştirdiği mitingde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın konuşması büyük ses getirdi. Bir Genel başkan gibi konuşan Gürkan’ı Saraçlar Caddesindeki meydanı dolduran binlerce Edirneli dakikalarca alkışladı.

İki dönem Edirne Belediye Başkanı Edirne belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı konuşmada; “On yıl on yıldır sizlere ve Edirneliler Mustafa Kemal’in evlatlarına onurla gururla şerefle belediye başkanı olarak hizmet ettim. On yılda Edirne’mizin temel belediyecilik problemlerini bitirdik. Katı Atık Çöp Gazından elektrik üretmesini, İleri Biyolojik Atık Su Arıtmasını, Çevre yollarını, su ishale hattını, içme su arıtma tesisleri, Atatürk Kültür Merkezi’ni, altyapıyı ve daha birçok şeyi bitirdik.

“EDİRNE’NİN TEK BİR KURUŞUNU BİLE TARİKATLARA, CEMAATLERE YEDİRMEDİK…”

 Biz sizlerden aldığımız sizlerden topladığımız o paralarla bu hizmetleri yaptık daha güzel daha çağdaş daha konforlu bir Edirne için sizlerin hizmetinde olduk. Zaman zaman zor günlerimiz oldu, zaman zaman sizleri kızdırdık öfkelendirdik. Zaman zaman bizleri alkışladınız, beğendiniz, takdir ettiniz, birçok şey yaptık ama bu on yılda yapmadığımız bir tek şey var sizlerin o evlatlarınızın rızkından keserek bize emanet ettiniz bir tek kuruşunuzu, bir tek kuruşunuzu tarikatlara cemaatlere vakıflara yedirmedik.

Şimdi Edirne’yi hep Cumhuriyet’in kalesi olarak gördük, hep Cumhuriyet’in çağdaş değerleriyle beraber birlikte yaşadığımız bir kent Edirne Edirne Mustafa Kemal’in yolundan o Selanik’ten doğan sarı saçların bir çift mavi gözün peşinden hiç ayrılmadı, bundan sonra da ayrılmayacak. Tam Yüzyıl sonra 100 yaşında olan Cumhuriyet Halk Partisinin birçok genel başkanı geldi geçti. Hepsini sevgiyle, saygıyla aramızdan ayrılanları rahmetle minnetle ve şükranla yâd ediyoruz. Ama bir tek şeye dikkatinizi çekmek istiyorum değerli hemşerilerim benim Atatürk’ten sonra Atatürk’ün kurduğu Partinin başına ilk kez yine Selanikten  bir Özgür Özel geldi..

“O DÖNEMDEKİ BAŞKANIMIZ SEDEFÇİ BAŞKA PARTİYE GİTTİ”

31 Mart‘ta seçimlerimiz var, tekrar beş yıllığına belediye başkanımızı seçeceğiz. 2014 yılında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili iken beni belediye başkan adayı yaptı ve Edirne’ye gönderdi o dönemdeki başkanımız küstü kızdı kırıldı başka partiye gitti ve 45 gün Edirne Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı aşağı indi. Sonra siz bize destek verdiniz arkamızdan yürüdünüz, kolumuzu havaya kaldırdınız ve on yıldır o bayrak oradan hiç inmedi.

“31 MART’TA GÖREVİ GURURLA FİLİZ KARDEŞİME TESLİM EDECEĞİM”

İnanıyorum ve size güveniyorum ki 31 Mart‘ta da Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 OK’lu bayrağı tekrar tekrar çekeceksiniz.. 31 Mart’ta hep beraber değerli kardeşimize Filiz Gencan Akın’a bende devir teslimi gururla, onurla yapacağım. Filiz Gencan’ı size sizleri de Allah’a emanet ediyorum. Yaşasın Türkiye cumhuriyeti..”dedi.