Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÜRKAN “ SÖZÜMÜZÜ TUTMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ! ”

Edirne Belediye Başkanı Recep

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın İstasyon Mahallesi buluşmasında adeta sevgi seli yaşandı. 7’den 70’e birçok vatandaşın katıldığı buluşmada mahalle halkına seslenen Belediye Başkanı Gürkan, “Hem Recep Gürkan olarak hem de Edirne Belediyesi olarak biz verdiğimiz sözleri tutarız. Bu bazen şartlardan dolayı gecikebilir. Ama mutlaka tutarız. Mahalle sakinlerimiz Düğün Salonu, mahalle gençlerimiz ise bizlerden Halı Saha istemişti. Yaptık, teslim ettik. Gururluyuz ” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, mahalle buluşmalarına İstasyon Mahallesi ile devam etti.

Büyük bir ilgi ile karşılanan Belediye Başkanı Recep Gürkan, mahalle halkına verdiği sözleri tutmuş olmanın gururunu yaşadığını söyledi.

“Hem Recep Gürkan olarak hem de Edirne Belediyesi olarak verdiğimiz sözleri tutarız” diyen Gürkan, “Bu bazen şartlardan dolayı gecikebilir. Ama mutlaka tutarız. Mahalle sakinlerimiz Düğün Salonu, mahalle gençlerimiz ise bizlerden halı saha istemişti. Yaptık, teslim ettik. Gururluyuz. Biz sizleri seviyoruz. Sizler bizim başımızın tacısınız” dedi.

Gürkan, konuşmalarına mahallede yapılan önemli çalışmalar hakkında bilgi vererek devam etti.

“MAHALLE SAKİNLERİMİZİN TALEPLERİYLE HİZMETE SUNULAN; DÜĞÜN SALONU 3 YILDIR FAALİYETTE!”

2019 yılında yine bir mahalle buluşması gerçekleştirdiklerini ve burada mahalle halkının düğün salonu talebinde bulunduğunu belirten Gürkan, “Düğün salonunu yaptık. Yaklaşık 3 yıl oldu. Masasını ve sandalyesini yerleştirip, muhtarımıza teslim ettik. O günden bu yana muhtarımızdan hiçbir şikâyet almadık, demek ki işler iyi gidiyor” dedi.

GENÇLERE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Gençlere verdiği sözü yerine getirdiklerini ‘Çocuklar Özgür Büyüsün, Özgür Çocuklar Olsun’ sloganıyla çocukların ve gençleri nefes alabileceği Halı Saha ve Spor Tesisi’ni de mahalle halkının hizmetine sunduklarını belirten Başkan Gürkan, “İstasyon Gençlik Spor Kulübü gençleri, futbol oynayacağımız bir halı sahamız yok. Sıkıntı yaşıyoruz, çarşıya gidemiyoruz, gitsek fiyatlar çok pahalı diyerek bizlerden bir halı saha istemişti. Geçtiğimiz Mayıs ayında İstasyon Mahallesi Halı Saha ve Spor Tesislerimizin yapımını tamamladık. Kulübümüze devrettik. Orada gençlerimiz, çocuklarımız sporlarını yapıyorlar.” İfadelerini kullandı.

İÇME SUYU ŞEBEKESİ YENİLENDİ

Mahallede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Gürkan, mevcut tüm İçme Suyu Şebekesinin tamamen yenilendiğini, eski boruların kullanımdan kalktığını ve HDPE adı verilen, yüksek basınca dayanıklı, paslanmaz, içerisi korozyon yapmayan, bakteri üretmeyen dünyadaki en son sistem borulardan olan borularla değiştirildiğini ifade etti.

Mahallede yer alan çocuk parklarının da yenilendiğini ifade ettiğini Başkan Gürkan, konuşmalarının sonrasında vatandaşların önerilerini dinledi, sorularını cevapladı.

İstasyon Mahalle Muhtarı Yakup Çorbacı ise Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan’a verdiği destekler ve yaptığı kıymetli çalışmalar için teşekkürlerini sundu.