Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÜRKAN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Edirne Belediye Başkanı Recep

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajından birlik ve beraberliğimizi hedef alan darbe girişiminin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyledi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey millet! İyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat medeniyet (uygarlık) tarikatıdır” sözünü de hatırlatan Gürkan, “15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ne kadar ileri görüşlü olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

“15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütü tarafından yapılmaya çalışılan hain darbe girişiminin üzerinden tam 7 yıl geçti. Ülkemizin istiklaline ve istikbaline yapılan bu alçakça saldırıyı da ülkemizin dört bir yanında yaşanan kahraman direniş öykülerini de unutmadık, unutmayacak, unutturmayacağız. 15 Temmuz; devlet içine sızmış, kendisine emanet edilen devletin silahlarını kendi vatandaşlarına kullanmaktan çekinmeyen, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı; genç, yaşlı, erken ve kadın milyonlarca vatandaşımızın azmi, iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir demokrasi zaferidir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için sokaklara dökülen kahraman Türk milleti, hain darbecilere vücudunu siper ederek, korkusuzca tanklara karşı, silahlara uçaklara karşı çıkarak, eşsiz bir direniş örneği sergilemiştir.

15 Temmuz gecesi bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir ki Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmedi, yetmeyecek. Bu millet, Çanakkale de yakaladığı o ruhu ihtiyaç duyulan her an yeniden canlandırmaya hazır. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu topraklarda, demokrasimize ve milli birliğimize kast eden her türlü girişim başarısız olmaya mahkumdur. Bu hain girişim, birlik ve beraberliğimize yapılan bir saldırı olarak tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. Türk milletinin birliğine, kardeşliğine ve özgürlüğüne kast eden hiçbir güç, asla başarılı olamayacak ve olmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey millet! İyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat medeniyet (uygarlık) tarikatıdır” sözü ne kadar ileri görüşlü olduğunu bir kez daha göstermiştir. Durumu en iyi anlatan ve özetleyen cümle yine ileri görüşlülüğü ile geleceğimizi aydınlatan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ten gelmiştir. Ülkemiz demokrasi ülkesidir. Demokrasiyi savunan bireyler olarak her zaman Türk milletinin bu ve benzeri olayların karşısında olacağından kimsenin şüphesi yoktur. Çünkü ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin demokrasisine, özgürlüğüne ve istikrarına kast etmiş hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor; şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyorum”