Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÜRKAN’DAN BİR MÜJDE DAHA

Edirne Belediyesi tarafından yapımı

Edirne Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Edirne’nin 146. parkı Vali Fahri Yücel Parkı’nın açılışı gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan bir müjde daha geldi. Gürkan, Şükrüpaşa Mahallesi’ne kent park yapılacağını ve bu kent parkın isminin de ‘Atatürk Kent Parkı’ olacağını söyledi. Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı da Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Edirne’ye kazandırdığı hizmetler için teşekkür ederek, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önümüzdeki dönem de belediye başkanı olması temennisinde bulundu.

‘Çocuklar Özgür Büyüsün, Özgür Çocuklar Olsun’ sloganıyla yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyetin çocuklarına nefes alabileceği, özgürce oyunlar oynayabileceği yeni alanlar yaratmaya devam ediyor. Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan Edirne’nin 146. parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Vali Fahri Yücel İlkokulu’nun karşısında yer alan parka, 2000-2004 yılları arasında Edirne’de görev yapan, kente yaptığı hizmetlerle Edirnelilerin gönlünde taht kuran, Edirne’nin Fahri Hemşehrisi Vali Fahri Yücel’in ismi verildi. Vali Fahri Yücel Parkı’nın açılışını geleceğin teminatı çocuklarla birlikte yapan Belediye Başkanı Recep Gürkan, burada yaptığını konuşmada çocuklara, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.” sözüyle seslendi.


20 yıl önce Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini yürüttüğünü ve Merhum Vali Fahri Yücel ile birlikte Vali Fahri Yücel İlkokulu’nun projesinde yer aldığını belirten Gürkan, “Bu okulun projesinden, yer seçimine, ihalesine, binanın yapılmasına kadar bütün aşamalarında ben de vardım. 2004 yılında Valimiz Fahri Yücel, rahmetli olunca bu okula Valimizin ismini verdik. Vali Fahri Yücel, Edirne’ye ciddi katkıları olan, Edirnelilerin gönlünde unutulmaz izler bırakan, taht kuran, çok değerli bir insandı. Buradan bir kez daha rahmetli Valimiz Fahri Yücel’i rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhu şad olsun” dedi.


Vali Fahri Yücel İlkokulu’nun o dönemde mahallenin büyük bir ihtiyacını karşıladığını belirten Gürkan, “Rahmetli Valimiz Fahri Yücel ile birlikte 2001-2002 yıllarında Edirne’mize bir yılda 200 derslik kazandırmıştık. Ve onun ardından Edirne ili, orta öğretimlere geçiş sınavında uzun yıllar birinci oldu. Çocuklarımız için yaptığımız değerli çalışmalardı. Şimdi yıllar sonra yine Vali Fahri Yücel İlkokulu’ndayız. Yine kıymetli Valimizin ismini yaşatacak ve çocuklarımızın ders aralarında ve hafta sonları konforlu, keyifli vakit geçirmesini sağlayacak parkımızın açılışını yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.


Parkın yapımında emeği geçen Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne de teşekkür eden Gürkan, “2014 yılında göreve geldiğimizde ilimizde yer alan park sayısı 45’ti. Bugün bu parkla birlikte 146’ya ulaştı. 28 Ekim Cumartesi Günü açacağımız Cumhuriyet Parkı ile bu sayıyı 147’ye ulaşacak” ifadelerine yer verdi.

ŞÜKRÜPAŞA MAHALLESİ’NE KENT PARK MÜJDESİ
Şükrüpaşa Mahallesi’nde bir de Kent Parka ihtiyaç olduğunu belirten Gürkan, “Karagöz tabya tarafında 100 metrekarelik bir alan ayırmıştık. Önümüzdeki dönemde bu bölgeye büyük bir kent park yapacağız. Adını da Atatürk Kent Park koyacağız. Edirne’mize ve mahallemize hayırlı olsun diyoruz. Çocuklarımız inşallah burada keyifli zaman geçirecekler” dedi.

MAHALLE MUHTARINDAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR
Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı da “Şuanda önünde bulunduğumuz okul, Vali Fahri Yücel İlkokulu. Bu okulun yapıldığı zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığında Müdür Yardımcılığı görevini yapan Sayın Recep Gürkan’dı. Yatırımlara o bakıyordu. 1 yılda bu okulu mahallemize kazandırdı” dedi.
Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yaptığı yatırımlar için bir kez daha teşekkür eden Tasmalı, “Burada emeği geçen belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum. Sayın Recep Gürkan’a da çok teşekkür ediyorum. Çok büyük yük altına girdi. Kanalizasyonu, yağmur suyu toplama hattını, içme suyu hattını yaptı. Şuanda da yolları ve kaldırımları yapıyor. Mahallemize çok büyük parklar kazandırdı. 15 Temmuz Parkını biliyorsunuz. Gençlerimiz, yiyeceğini, içeceğini alıp orada vakit geçiriyorlar. 15 Temmuz Parkı’nda bir ihtiyacımız daha var. Başkanımız Recep Gürkan’a söyledim. Lala Şahin Paşa Camii civarına bir tuvalet yapacağız. Gençlerimizin bu ihtiyacını da Başkanımız çözecek” dedi. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önümüzdeki dönem de belediye başkanı olmasını temenni eden Tasmalı, “Mahallemizdeki Tabyalar 133 dönüm, bunun 100 dönümü park ve 33 dönümü Milli Sit Alanı. Eğer burayı da Göletten daha büyük bir şekilde Edirne halkına kazandırırsa, şimdiden mahallem ve Edirne halkı için çok teşekkür ediyorum. Yaptığı işi de adam gibi yaptığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.