Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HALKIN BELEDİYE BAŞKANI YENİDEN ADAY

Göreve geldiği ilk günden

Göreve geldiği ilk günden bu yana Edirne’de tarihi değişimlere imza atan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan aday adaylığını açıklıyor. 7’den 70’e herkesin büyük takdirini toplayan Edirnelilerin Başkanı Recep Gürkan, 28 Kasım Salı günü 12:30’da CHP Edirne İl Başkanlığı binasında Aday adaylığını açıklayacak. İki dönemden bu yana Edirne Belediye Başkanlığı görevini yürüten Gürkan’ın belediye binasından kalabalık bir partili grubu ile birlikte saat 12.30’da CHP İl Binasına gideceği burada Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıklayacağı ifade edildi.

“SON 10 YILDA  ONLARCA  TARİHİ PROJE”

Görevde bulunduğu 10 yıllık sürede Edirne’nin geleceğine yaptığı yatırımlar, gerçekleştirdiği projelerle  büyük takdir toplayan Gürkan,  ilimizin yarım asırlık kanayan yaraları olan, çöplük, Arıtma tesisi, alt yapı, alternatif çevre yolları gibi sayısız projelere imza atan tek isim oldu.

“ZOR İŞLERİN BELEDİYE BAŞKANI”

 “Akıllı Belediye Başkanı üst yapıya, akılsız Belediye Başkanı da alt yapıya yatırım yapar”

Görevde olduğu 10 yılda kolay işler yerine, yapılası zor olan işlere öncelik tanıyan Gürkan,  Belediye başkanlarının bir sözü vardır; ‘Akıllı Belediye Başkanı üst yapıya, akılsız Belediye Başkanı da alt yapıya yatırım yapar‘ diye. Ben Edirne’nin en büyük yatırımını altyapıya yaptım. Ama ben gelecek seçimleri düşünmedim, ben gelecek nesilleri düşündüm.” Demişti.

“VAHŞİ ÇÖPLÜĞÜ KALDIRIP ELEKTİRİK ÜRETTİ”

60 yıllık vahşi çöplüğü ortadan kaldırıp, ilimize yeni bir depolama tesisi yaparak, 1 Ocak 2019’dan itibaren atılan çöpleri toplayarak, elektrik üreten ve bugüne kadar toplamda çöpten 53 milyon kilowatt saat elektrik üretilmesini sağlayan Gürkan bununla da kalmayarak başta Güney ve Kuzey Çevre yollarını olmak üzere, Sağlık Yolu’nu hizmete kazandıran isim oldu.

 Edirne’nin tarihindeki ilk biyolojik atık tesisi olan İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisini hizmete açan Gürkan’ın hizmetleri bununla da sınırlı kalmayarak, Tarihi Elektrik Fabrikası’nı aslına uygun restore etmiş ve yıllardır yangın söndürme aracını sokacak garajı dahi olmayan Edirne İtfaiyesini modern binasını ile tanıştıran ilk isim oldu.

“İÇME SUYUNDA BÜYÜK YATIRIM”

Edirne’nin önümüzdeki 50 yıl içme suyu ihtiyacını karşılayacak, Kırklareli Kayalı Barajı’ndan, 59 kilometre mesafeden ishale hattını yapan isim olarak tarihe geçen Gürkan,  Buradan yılda alınan 20 milyon metreküp suyu, kendi döneminde yapılan İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde arıtarak Edirne’lilere sağlıklı su temin etti.

Edirne’de sayısız hizmetlerin öncüsü olan Gürkan  bugün 12:30’da CHP Edirne İl Başkanlığında  Aday adaylığını açıklayacak.