Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HARİKA İŞLERE İMZA ATIYORLAR

Edirne Belediye Başkanı Recep

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkanlığı Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde üretime katkı sunan kadınları ziyaret ederek, merkezde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kadınların, bu merkezde harika işlere imza attığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kadınlarımızın başaramayacağı hiçbir iş yok” dedik, 2021 yılında Eski Elektrik Fabrikası’nı ,Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi olarak hizmete sunduk. Şimdi üretime katkı sunan her kadın geleceğimize ışık oluyor, umut oluyor. Daha çok çalışmaya, daha çok üretmeye devam. Her zaman destekçinizim” dedi. Edirne Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan Tarihi Elektrik Fabrikası, 2021 yılında Edirne Belediye Başkanlığı Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştı. Mısır kapçıklarından sepet örücülüğü, mis sabun, filografi, nakış, yakma, kokulu taş, tohum, kabak oymacılığı gibi alanlarda kurslara katılan kadınlar, burada öğrendiklerini harika işlere dönüştürüyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da el emeği göz nuru ürünlerinden para kazanarak, ev ekonomisine katkıda bulunan kadınların misafiri oldu.


Kısa sürede güzel işlere imza atan kadınlardan çalışmaları hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kadınlarımızın başaramayacağı hiçbir iş yok, dedik 2021 yılında Eski Elektrik Fabrikası’nı ,Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi olarak hizmete sunduk. Şimdi üretime katkı sunan her kadın geleceğimize ışık oluyor, umut oluyor. Daha çok çalışmaya, daha çok üretmeye devam. Her zaman destekçinizim” ifadelerine yer verdi.

Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’ni hizmete sunarken, kadınların bir araya gelerek, birbirlerine destek olmalarını hedeflediklerini belirten Gürkan, “Kadınlarımızın boş zamanlarını üretimle değerlendirmesi de bir diğer hedefimizdi. Çünkü dünyanın en zor mesleğidir, ev hanımlığı. Ev kadınlığı gerçekten bir meslektir. Evin her şeyi onlara aittir; evin bakımı, temizliği, yemeği… İstedik ki kadınlarımız bir araya gelsinler, birlikte sosyal bir doku oluştursunlar ve bir araya gelmenin sinerjisiyle de üretim yapsınlar. Türkiye’de son 20 yılın en büyük problemi üretimsizlik, her alandaki üretimsizlik. Biz Türkiye’de bütün üretim bantlarımız kopardık. Hiçbir konuda üretim yapamıyoruz o yüzden de ekonomimiz bu halde. Üretim yapamazsanız fakirleşirsiniz, üretim yapamazsanız yönetilirsiniz, üretemezseniz gelişemezsiniz. Bu yüzden üretmek çok önemlidir” diye konuştu.

Kadınların bu merkezde ürettikleri ürünleri satarak, para da kazandıklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Buradaki tek amacımız Edirneli kadınlarının o maharetli elleriyle, hünerli elleriyle üretime katkı sunması. Ürettikçe de mutlu olması. Ve bunu da burada başardığınızı görüyorum” dedi.

Kadınların her konuda yanında olmaya devam edeceğini belirten Gürkan, “Sizin için ne yapabiliyorsak, gücümüz neye yetiyorsa, elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” diyerek, kadınların taleplerini dinledi.