Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAVSA YENİ YÜZÜYLE IŞIL IŞIL PARLAYACAK

Havsa Belediye Başkanı Av.

Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ilçede tarihi değişimlere imza atmaya devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren İlçede yaptığı yatırım ve hizmetlerle Havsalılar tarafından büyük takdir toplayan Başkan Balkan Fatih caddesi’nde ışıklandırma çalışmalarına başlandığının müjdesini verdi.

Çalışmaları yerinde takip eden Başkan Balkan Çarşı Merkez’de otogarın hemen yanında yaptığı açıklamada; “ Yeni güne yeni haftaya yine çok hızlı başladık. Bildiğiniz gibi geçen yıl Fatih caddemizde bir sağlıklaştırma projemizin çalışmalarına başlamıştık ve Fatih caddemizde kaldırımları genişletmiştik, hatta üzerine zeytinli bahçe gibi güzel süslemeler de yapmıştık. Şu anda da Sağlıklaştırma çalışmalarımızın son aşaması olan ışıklandırma çalışmalarını da yaparak bu projeyi de bitirmiş oluyoruz. Eski aydınlatma direklerini söküp yerine yenileri takıyoruz. Bildiğiniz gibi ana caddemiz olan Fatih caddemizin 3 km kadar bir uzunluğu var. Bunun orta kısmı olan çarşı kısmı sayılabilecek Havsa Ortaokulu’ndan yeni Üçgen parka kadar olan hattı yeniliyoruz. Bu yenileme ile birlikte özellikle hava karardıktan sonra ışıl ışıl yepyeni bir Fatih caddesine kavuşmuş olacağız. İlçemiz zaten büyük bir değişim ve dönüşüm içerisindeydi. Yeni Türkiye Yüzyılına girerken Cumhuriyetimizin 100. yılında ilçemize değer katmaya, ilçemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.


Başkan Başkan Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;
İlçemiz’in ana caddesi olan ve dörtyol mevkimizde çarşımızı da içine alan Fatih Caddesi Sağlıklaştırma Projesi kapsamında ışıklandırma çalışmasına bugün başladık.
Havsa Atatürk Ortaokulu’ndan Üçgenpark-Kitap Kafe arası ana caddemizde kalan 1 km lik çarşı alanımızı yeni nesil led aydınlatmalar ile aydınlatıyoruz.
Bu çalışma ile Fatih Caddesi Sağlıklaştırma Projemizin son etabına da başlamış olduk.
İçerisinde ;
🎗 Genişletilmiş 20.000 m2 kaldırım
🎗 Yeni Yeşil Alanlar ve Peyzaj Uygulamaları 🖼⛳
🎗 Yeni Sokak ve Park Mobilyaları
🎗 Araç otopark alanı
🎗Yeni Orta Reflüj 🛣
🎗 Yeni Şehir Işıklandırması 🎇🎆
İle sağlıklaştırma projemiz bitiyor;
Havsa değişiyor,
Havsa, Cumhuriyet’imizin 100. Yılını yeni yüzüyle karşılıyor “ dedi.