Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İba, “Öğretmenler, yeni nesillerin önlerindeki ışıktır”

AK Parti Edirne İl

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Öğretmenlerin yetiştirdiği her bir Türk gencinin, görev ve sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, ülkesi ve milleti için var gücüyle çalıştığını belirten İba, “Tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı ve mutlu gününü kutluyorum” dedi.

Devletin sağladığı imkanlarla eğitim kalitesinin her geçen gün arttığını hatırlatan Başkan İba, Öğretmenlerin çocukların eğitimleri için her zaman gerektiğinde gece gündüz demeden büyük emek verdiğini ifade etti.

“Öğretmenler, yeni nesillerin önlerindeki ışıktır”
Bilgi, sabır ve sevgiyle donanmış meslek aşkıyla, yeni nesillerin önlerindeki ışık; geleceklerine umut olan öğretmenlerin toplumun mimarları olduğuna dikkat çeken İba, “Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkarlarımız, Değerli öğretmenlerimiz! Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıl dönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, sizlere olan saygı ve minnetimizi bir kez daha sunuyor; her birinize değeri kelimelerle ifade edilemeyecek fedakarlık ve emekleriniz için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Gelecek, gençlerin, Gençler ise sizlerin eseri olacaktır. Öğretmenler Günümüz kutlu olsun!” ifadelerine yer verdi.

Büyük fedakarlık, özveri ve sabırla yeni nesilleri geleceğe hazırlayan öğretmenlerin, Öğretmenler Günü’nü kutlayan İba, Başöğretmen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan öğretmenler ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet diledi.