Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İBA VE SEDEFÇİ ARASINDAKİ FARK 0.8’E İNDİ

Edirne’lilerin Hamdi Ağbisine verdiği

Edirne’lilerin Hamdi Ağbisine verdiği destek kısa sürede Anketlerde de bütün ezberleri bozdu. Ankara Araştırma ve Danışmanlık (Ank-Ar) firması tarafından yapılan ankette AK Parti Adayı ile İYİ Parti Adayı Hamdi Sedefçi arasındaki farkın 1 puanın altına düştüğü açıklandı.. Aradaki farkın 0,8 puan olarak açıklandığı anket Edirne’de de büyük ses getirdi. Sedefçi’ye Tüm Edirnelilerin sahip çıktığı ve büyük destek verdiği gözlendi. İktidar partisi Adayı ve ekibinin de süreci yakından takip ettiği dikkat çekerken, İYİ Parti Adayı Hamdi Sedefçi’nin son hafta içerinde büyük sürprizler yapacağı da gelen haberler arasında…

SEDEFÇİ’DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Açıklanan anket sonuçları ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi; “4 dönem başkanlık yaptığım şehrime hizmet etmeyi özlemişim, halkımda beni özlemiş. Kimse merak etmesin, kimse endişelenmesin. Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine ce Cumhuriyet’imize sahip çıkan Edirne’yi AKP’ye vermeyeceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız. Biz hazırız… Edirne Hazır… Geliyoruz Edirne’m… Az kaldı… İçine girdiğimiz son hafta içerisinde halkımız doğru tercihi yaparak sandık başına gidip doğru adaya, Hamdi Ağbisine destek verecektir. Tüm halkıma bana ve Edirne’mize sahip çıktıkları için şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

EDİRNE’NİN HAMDİ AĞBİSİ GELİYOR…

Türkiye’nin önde gelen ANK-AR anket firması tarafından 20-21 Mart tarihlerinde Edirne’nin 11 ayrı mahallesinde 2.125 kişi ile yüz yüze görüşme yöntemi ile yapılan anket sonuçları açıklandı. Cinsiyet, yaş dağılımı ve eğitim durumu göz önüne alınarak gerçekleştirilen ankette Ak Parti adayı Belgin İba ile İyi Parti adayı Hamdi Sedefçi’nin arasındaki oy farkının 0.8’e indiği görüldü. CHP adayı Filiz Gencan Akın ise anket sıralamasında üçüncü aday durumunda kaldı. Ankete göre Ak Parti yüzde 29,2, İyi Parti yüzde 28,4 ve CHP yüzde 21 oy oranına sahip.

KARARSIZ SEÇMEN SEDEFÇİ’YE….

Ankette diğer dikkat çeken kısım ise kararsızların oranının yüzde 12,9 olması. Ankette ayrıca kararsızların yüzde 80 kısmının önceki seçimde CHP’ye oy verdiği, bu seçimde ise kararsız kaldığı belirlendi. CHP haricinde hangi partiye oy verebileceklerinin sorulması üzerine kararsız seçmenlerin yüzde 74 oranında İyi Parti adayı Hamdi Sedefçi’yi tercih edeceği belirtildi. Anket firması seçimlerde kararsız seçmenin, Edirne’de kazananı belirleyeceğini vurguladı.