Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Yapıldı

İl Afet ve Acil

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Edirne Valisi Yunus Sezer Başkanlığında AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın ve ilgili kurum müdürleri katıldı.


Toplantıda Türkiye Acil Müdahale planı kapsamında İlimizde ve yakın illerde meydana gelebilecek 7,0 büyüklüğündeki depremde, haberleşme, ulaşım, acil müdahale, arama kurtarma, ilk yardım, hasar tespit çalışması, enkaz kaldırma, alt ve üst yapı çalışmaları, barınma, lojistik destek ve diğer konularda alınabilecek tedbirler ve yapılacak çalışmalar ele alındı. Edirne Valisi Yunus Sezer, toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Çok verimli bir toplantı oldu.

Her il buradan bir tecrübe çıkartıp kendisine bir istikamet belirlemesi lazım. Her il kendisi afet kapsamında olmayabilir ama böyle bir kapasite oluşturulması memleket açısından elzemdir. Her il bir ili yedekleyecek, afet durumunda şu ekibi gönderiyoruz diyebilecek. Afet kapsamında olmasak bile sonuçta afet ülkesiyiz. Biz afete uğramayabiliriz ama başka bir ilimiz buna maruz kalabilir. Biz kendi kapasitemizi üst düzeyde tutup diğer illere desteğimiz olmalı ve motivasyonumuzu yüksek tutalım” dedi.