Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Instagram’dan Satış Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Instagram’dan Satış Yapacakların Dikkat

Instagram’dan Satış Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere Instagram’dan satış yaparken nelere önem vermeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

İnternetten ürün satışı yapmak isteyen kişi ve işletmelerin büyük bölümü kendilerine ait bir e-ticaret sitesi açarken bir bölümü ise sosyal medya platformları üzerinden satış yapmayı tercih etmektedir. Sosyal ticaret yapacak olan kişiler ise daha çok satış platformu olarak instagram tercih etmektedir.

Instagram’ın kullanım oranlarının artış göstermesi, Instagram’a gelen alışveriş özellikleri gibi etkenler bu platform üzerinden satış yapmak isteyen kişi sayısının artmasını sağlamıştır. Instagram’da mağaza açmak ve satış yapmak isteyen işletmelerin ise e-ticaret satışlarını artırabilmek için önem vermesi gereken birçok konu bulunmaktadır.

Instagram’dan Satış Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere Instagram’dan satış yaparken nelere önem vermeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı okuyabilir ve Instagram satışlarında nelere önem vermeniz gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

E-ticaret Sitenizi Açın

Instagram’dan satış yapacaksanız yine de bir e-ticaret siteniz olmasına önem vermeniz gerekmektedir. Çünkü e-ticaret siteleri Instagram’daki takipçilerinize güven verecek ve sizlerden alışveriş yapma ihtimallerini artıracaktır. Bununla beraber e-ticaret sitesi açmak instagramda ürünlerinizi daha kolay bir şekilde listelemenize olanak tanıyacaktır.

Bu nedenle sizler de Instagram’da satış yapmak için ilk olarak kendinize ait bir e-ticaret sitesi açmaya özen göstermelisiniz. E-ticaret sitenizi açarken Ticimax gibi profesyonel e-ticaret altyapılarını tercih edebilir ve böylece ihtiyacınız olan tüm modül ve özelliklerin bulunduğu bir e-ticaret sitesini kolayca açabilirsiniz.

Profesyonel Instagram Hesabınızı Oluşturun

Instagram’dan satış yapmak istiyorsanız önem vermeniz gereken bir diğer konu da Instagram hesabınız. Instagram’da satış yapacak işletmelerin profesyonel bir hesapları olması gerekir. Bu süreçte de instagram kullanıcı adından, profil resmine, biyografiden kullanılan hashtagler kadar her şeye önem verilmesi gerekmektedir.

Özellikle instagramda kullanıcı adı seçiminde özgün ve akılda kalıcı kullanıcı adları tercih edilmesi gerekirken profil resmi olarak da marka logosunun kullanılması gerekir. Biyografi alanında sektöre ya da marka sloganına yer vererek kullanıcıların güvenini kazanmanız da mümkündür. Bunun yanı sıra Instagram’da satış yapacak her işletmenin iletişim bilgilerini ve internet sitesi bilgilerini de doğru bir şekilde doldurması önem verilmesi gereken konular arasında yer alır.

Düzenli Paylaşım Yapın

Instagram’da satış yapacak olan markalar kampanyalarını, ürün ve hizmetlerini tanıtmak ve hedef kitlesine ulaştırmak için düzenli paylaşımlar yapmalıdır. Hedef kitlenize yönelik yapacağınız paylaşımlarda sürekli ürün tanıtımı yapmaktansa kitlenizin etkileşime girebileceği farklı içerik stratejilerini de kurgulamanız oldukça önemlidir. Bu içeriklerinse sürekliliği hem takipçilerinize güven vermenizi sağlayacak hem de satışlarınızı artırmanıza olanak tanıyacaktır.

Bu yüzden instagram’dan satış yapacak olan markaların içerik stratejilerini belirleyeceği aylık bir sosyal medya planı oluşturması ve bu plana sadık kalarak paylaşımlarını yapması oldukça önemlidir.

Instashop Kullanın

Instagram’ın e-ticaret özelliklerinden birisi olan Instashop sayesinde Instagram’daki mağaza sekmesini aktif hale getirebilirsiniz. Instashop ile paylaşımlarınızda ürünlerinize link verebilir ve e-ticaret sitenize trafik çekebilirsiniz. Bu nedenle e-ticaret sitenizi kurduktan ve ürünlerinizi yükledikten sonra markanızın Instashop ayarlarını yapmaya özen gösterebilirsiniz. Böylece hem satışlarınızı artırabilir hem de takipçilerinize güven verebilirsiniz.

Reklam Çalışmaları Yapın

Instagram’da hedef kitlesine ulaşmak ve satışlarını artırmak isteyen her markanın reklam çalışmaları yapması gerekir. Instagram reklamları ile hedef kitlenizi genişletirken satışlarınızı da artırmanız mümkündür. Bu çalışmayı yapmak için ilk olarak bir analiz yapabilir, rakiplerinizin reklam stratejilerini inceleyebilir ve kampanya görsellerinizi oluşturabilirsiniz. Ardından belirlediğiniz reklam bütçesi ile ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkararak hem daha geniş bir hedef kitleye ulaşabilir hem de satışlarınızı artırabilirsiniz.