Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPSALA BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH NACİ ÜNSAL: ‘’İTTİFAK RUHUYLA ALINMIŞ BİR GÖREVDE PARK KAHVESİNDE  AK PARTİYLE ANLAŞTILAR’’

İpsala Belediye Başkanı Abdullah

İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, düzenlediği bir basın toplantısında ittifak ortağı olan Cumhuriyet Halk Partili(CHP) Belediye Meclis Üyeleri Gürel Kale ve Volkan Korkmaz’ın Ak Parti gurubuyla işbirliği içerisinde hareket ettiğini iddia ederek, yerelde İpsala’nın gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bugün saat 11.00’da İpsala Belediyesi Encümen Salonunda düzenlenen toplantıya Başkan Ünsal’ın yanı sıra İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri Nuri Kavakkorulu, Emine Şebnem Çelik Albayrak ve Erhan Küçük katıldı.

Başkan Ünsal açıklamasında; ‘’Değerli Basın Mensupları ve Kıymetli Hemşerilerim; geçtiğimiz günlerde yaşanan bazı olaylarla ilgili olarak kamuoyunu ve halkımızı yanlış yönlendiren kişilerin olduğunu öğrendik. Hem halkımızı daha iyi bilgilendirmek hem de kamuoyunu aydınlatmak adına böyle toplantı düzenlemek hasıl olmuştur.

18 Ağustos 2023 tarihinde yapılan İpsala Belediyesi meclis toplantısıyla ilgili olarak şunları önemle belirtmek isterim. Meclisten talep ettiğimiz bütçe düzenlemesiyle ilgi ben ve arkadaşlarım seçim süreci dahil olmak üzere hep şunları söyledik. İpsala Belediyesi’nin gelirleri başka kanallara aktarılmadığı sürece, insanımıza dokunmayan gereksiz ve müsrif projeler yapılmadığı sürece kendi halkımıza hizmet etmek için fazlasıyla yeterlidir. Buradan yola çıkarak, üzerimize geçmiş dönemden kalan büyük borç yüküne rağmen, tasarruflarımızı en iyi şekilde yaparak bütçemizi İpsala Halkı’na fazlasıyla hizmet edecek kadar yeterli duruma getirdik. Bir konuyu daha özellikle belirtmek istiyorum. 4,5 Yıl önce göreve geldiğimizde Belediyemizde 145 İŞKUR Personeli görev yapmaktaydı. Bizim dönemimizde ise tek bir İŞKUR programı bile açılmadı. Buna rağmen seçim sathında halkımıza verdiğimiz sözler doğrultusunda istihdam gücümüzü tam zamanlı işçi olarak üç katına çıkardık. Şuan Belediyemizde 120’ye yakın işçi arkadaşımız sendikal hakları verilmiş bir şekilde ve bir çok belediyeden daha iyi ücretlere çalışmaktadır. Bununla birlikte ilçemizde geçmiş dönemden 3 kat daha fazla 204 Bin mt2 ara yol yaparak İpsalalı Hemşerilerimize verdiğimiz sözler karşısında yapılmadık ara sokak bırakmadık. Ayrıca bu güne kadar çöp konteynırı gibi bir çok sarf malzemesini de kendi öz bütçemizden aldık. Araç parkımızda insanlarımızı diret etkileyecek hizmetler yapabilmesi için vidanjör, şehir içi minibüsleri gibi araçlarla yine belediyemizin kendi öz bütçesinden alarak genişlettik.

Şimdi gelinen noktada ise ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum ortadadır. Bugün aldığımızı birkaç ay sonra misli misli fazlasıyla alır duruma geldik. Bizimde geçen yıl yaptığımız bütçe planlamasında masraf ve gider olarak tahmin ettiğimiz rakamlar 2 hatta 3 katına çıkmış durumdadır. Askeri ücret geçen yıl 5.500 TL iken şuan 11.420 TL’dir. Taş yapım işinin mt2’si geçen yıl 78 TL iken bu yıl 178 TL’ye denk gelmektedir. Park / bahçe malzemelerinden akaryakıt giderlerine kadar her kalemin maliyeti ikiye üçe katlanmış durumdadır. Bizlerde Belediye Meclisindeki arkadaşlarımızdan şunu talep ettik; ‘’Arkadaşlar kredi istemiyoruz. Borçlanma için yetki istemiyoruz! Paramız yeterince var, parasal sorunumuz yok. Ancak bütçede harcama yapmak için bazı kalemlerde rakamsal rahatlama istiyoruz. Mevcut maaşların çıkışını yapmak ve yeni istihdam yaratmak için rakamsal düzenleme istiyoruz. Yapımı bitmek üzere olan yollarımızı tamamlamak ve projelendirdiğimiz parklarımızı bitirmek için bütçede düzenleme istedik. Tasarruf ederek birikim yaptığımız paramızı İpsala Halkı’nın hizmetine kullanmak için önümüzü açmalarını istedik. Ancak halka hizmet için seçildiğini iddia eden fakat sadece koltuk peşinden koştuklarını sonradan anladığımız bazı meclis üyelerimiz bunlara karşı çıktı. Önümüzdeki seçim öncesi bizim kolumuzu, kanadımızı kırabileceklerini düşündüler. Fakat ben ve arkadaşlarım bu hizmetleri ne pahasına olursa olsun halkımızla kavuşturacağız. Tıpkı bu güne kadar olduğu gibi.

Göreve geldiğimiz 11 Nisan 2019 tarihinden bu yana İpsala Belediyesi hiç olmadığı kadar İpsalalıların Belediyesi olmuştur. Yüzlerce vatandaşımıza bahçe temizliğinden odun kesimine, ilaçlamalardan kepçesine, kamyonuna kadar her başı sıkışan vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bizleri bu süreçte hem çok üzen hem de şaşırtan durum ise bizim listemizden seçilen CHP Meclis Üyelerinin AKP Meclis Üyeleriyle birlikte hareket ederek yol almasıdır.Tahmin ediyorum ki bu durum Türkiye’de tektir. Biz, hiç bir zaman koltuk sevdasının hizmet sevdasının önüne geçmesini anlamadık ve buna müsaade etmedik. Çünkü biliyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir.

Festival ile ilgili konuya gelince İpsala’mızın tanıtımına büyük katkısı olduğunu düşündüğümüz ve bu bölgenin en eski festivallerinden biri olan geleneksel İpsala Çeltik Festivali’nin bu yıl 22.sini yapacağız. 21 Yıldır Belediye Başkanlarının uhdesinde yapılan festivalimiz bu yıl AKP ve CHP meclis üyelerinin ortaklaşa hareketi ile benim yetkimden alınarak kurulan komisyona devredilmiştir. Komisyonda festivalimizin başından sonuna tertip etmek için çalışmalara başlamıştır. Ancak bu kapsamda bazı aksaklıkları da söylemeden geçmeyelim. Pandemi sebebi ile ara verilmek zorunda kalan ve sadece iki kere düzenleyebildiğimiz festivalimizde yıllardır alışıla gelmiş gelenekselleşen tüm yarışmaları ve organizasyonları yapma gayretinde olduk. Ancak komisyon üyesi AKP-CHP ortaklığında ki arkadaşlar, pirincin ve festivalimizin tanıtımına büyük katkısı olan ayrıca kadınlarımızın yoğun ilgisi bulunan pirinç yemekleri yarışmasını, İpsala’mızın önemli bir değeri olan İpsala Sporumuzun sezon açılışını ve bisiklet yarışmasını festival programından çıkarmışlardır. Kamuoyunda tarafımızca yapıldığı söylenen bu uygulamaların hiç biri bana ve arkadaşlarıma ait değildir. Ağırlıklı olarak Komisyon üyelerinden AKP ve CHP’li üyeleri tarafından yürütülen süreçteki tüm aksaklıklara rağmen bizler festivalimizin en iyi şekilde yapılması için tüm gücümüzle çalışmaya hazırız. Zaten şuan festival programında bulunan uluslararası folklor grupları daha geçen yıl çalışması yapılmış ve hazırlanmıştır. Kimse stant yeri belirleyerek kerameti kendinde aramasın. Bu bir ekip işidir ve İpsala Belediyesi’nin tüm etmenleri, Başkanından işçisine bu süreçte en üst düzey çalışmayla sahada olacaktır.

Halkımıza buradan bir müjde vermek istiyorum. Festival programından çıkarılan etkinlikleri önümüzdeki günlerde yapacağımız Kel Aliço Geleneksel Yağlı Güreşlerimiz kapsamında yapacağız.

Bir diğer konu ise kamuoyuna ve halkımıza CHP-AKP birlikteliğini açıklayamayan ama konuyu çarpıtmaya çalışan, bir dönem Başkan adayı olan CHP üyesi arkadaşımızın sokak lambaları ile ilgili olarak gündem yaratmaya çalıştıklarını gördük.

Değerli İpsalalılar, bizler şöyle düşündük; Fatih Mahallesi giriş yolu, TOKİ konutları yolu, Roman TOKİ konutları ve diğer mahallelerimizde eksik olan sokak lambalarına ihtiyacımız olmuştur. Bizlerde İpsala’mızın girişi, tanıtımı ve ilk intiba olarak önemli gördüğümüzden bu caddeye yeni sokak lambaları alarak buradan çıkacak 5 yıl önce alınmış, çalışır durumdaki lambalarımızı da ihtiyaç olan bölgelere takmayı planladık. Bazılarının dediği gibi yola atılan masraf değil halkımıza hizmet için planladığımız bir süreçtir. Ancak tabi kahve köşesi kulislerinden başka bir şey bilmeyenlerden bu hizmet anlayışını anlamalarını beklemiyoruz. Son olarak 4,5 yıldır görev sürecimde halkımız vicdan terazisinde bizleri de en iyi şekilde tarttığından şüphem yok. Kimseyi ötekileştirmeyen, insan odaklı hizmet anlayışımıza yeni dönemde de devam etmek birinci önceliğim olacaktır. Halkımızın ferasetine güvenerek 7 ay sonra tekrar meydanlarda olacağım. Allah yolumuzu açık etsin. Kamuoyuna ve halkımıza saygılarımı sunuyorum.’’ Dedi.

Başkan Ünsal, İpsala Halkını doğru bilgilendirmek ve kamuoyunu aydınlatmak adına İpsala Halkıyla paylaştığı yazılı bildirgenin ardından açıklamalarına devam etti.

‘’BİZ İTTİFAK RUHUNA SAYGI GÖSTEREN BİR PARTİNİN MENSUPLARIYIZ’’

 İttifak ruhuna duyduğu saygıdan dolayı özellikle siyasi konularda basına demeç vermediğini belirten Ünsal, ‘’Bugüne kadar ben herhangi bir basın açıklaması yapmadım. Niye yapmadın onu da söyleyeyim. Biz ittifak ruhuna saygı gösteren bir parti mensuplarıyız. O yüzden ittifakın hiçbir şekilde sarsılmasını veya herhangi bir üstüne bir gölge düşmesin diye bu konuda çok dikkat etmeye çalıştım. Bazen yaralayıcı konuşmalara dahi cevap vermedik, başımızı önümüze eğdik. Dedik ki biz, ittifakız. Ama görüyoruz ki ittifak ruhunu bozanlar bizim ittifaktaki değerli arkadaşlarımız. Bu ruhu yeniden yakalayabilir miyiz, yakalayamaz mıyız oda ayrı bir konu. Ama biz buradayız. Görevimize devam ediyoruz. Ne yapmamız gerekiyorsa da yapmaya devam edeceğiz.’’

‘’AKP-CHP ORTAKLIĞIYLA GELENEKSEL KEL ALİÇO YAĞLI GÜREŞLERİMİZ ENGELLENMEK İSTENİYOR’’

Güreşler ile ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Başkan Ünsal, ‘’Geleneksel Kel Aliço Yağlı Güreşlerimizde şöyle bir sıkıntı oluştu. Güreşler biliyorsunuz lig usulüne çevrildi. Bazı güreşlerin önüne güreş alınması yasaklandı. Şimdi Elmalı ve Balıkesir’deki Kurtdereli güreşleri zannediyorsam bunlardan birisi 30 Ağustos birisi de 5 Eylül’de başlayacak. Elmalı, 5 Eylül’de başlayacak herhalde onların önüne güreş vermiyorlar. O yüzden festival programının içerisine alamadık. Yeni bir tarih belirlemeye çalışıyoruz. Tabii bu durum meclisten de geçmedi. Esasında bu durum meclisin yetkisinde değildi; bir komisyon atanması istenmişti, tamam dedik. Biz o zamanlar müsaade ettik, bir komisyon atandı. Komisyon ilk dönemde bir tarih ayarlandı ama Kurban Bayramı üstüne geldiği için vazgeçildi. Son olarak da yetkinin yeniden bana verilmesi için meclis kararı istedim. Dediler ki vermiyoruz. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız AK Parti’yle beraber oy kullanarak bunu da engelledi. Ama normalde ihale usulü yapıldığı için bizim meclis kararı almamız gerekmiyor. Biz yeniden ihale usulünde çıkarıp bu işi yeniden yapacağız. Yani bu güreşleri yok etmek istemiyoruz.’’

 ‘’39 MİLYON BORÇLA DEVRALDIĞIMIZ BELEDİYEMİZİN ŞUAN HALİHAZIRDA 20 MİLYON LİRASI VAR’’

İpsala Belediye Başkanı Ünsal, İpsala Belediyesi’nin bütçesiyle ilgili önemli açıklamalarda da bulundu. Başkan Ünsal, ‘’Bütçede şöyle bir durum var. İnsanlar anlamayabilir. Biz normalde bütçemizi bir sene önce yaptık. Personel giderlerine 40 milyon ayırdık diyelim. Fakat tabii bu asgari 5.50 lirayken 40 milyon ayırdık. Şu anda 11.500 TL. Sendikal haklarla beraber bu rakam 13.500’e falan çıkıyor. Şimdi hesapladığınızda ayırdığınız para yetmiyor. Şimdi diyeceksiniz ki parayı nereden bulacaksınız? Bizim normal bütçemizde paramız var. 39 milyon borçla aldığımız belediyeyi şu anda halihazırda, yatarda 20 küsur milyon lira paramız var. Yani faizde yatan paramız var.’’ Dedi.

‘’İTTİFAK RUHUYLA ALINMIŞ BİR GÖREVDE PARK KAHVESİNDE  AK PARTİYLE ANLAŞTILAR’’

CHP’Lİ Meclis üyelerini park kahvesinde Ak Partiyle anlaştılar diyerek eleştiren Ünsal, İpsala Belediyesi Ağustos Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı gündeminde olan bütçe konusuna da değindi. Ünsal, ‘’Biz meclis üyelerimizden sadece bütçenin içerisindeki, fasılalardaki miktarların yükseltilmesini istedik. Yani bugün için, bugün için neye ihtiyaç varsa artık bu şartlarla karşılayamıyoruz. Yani 10 liraya aldığımız mazot olmuş 100 lira. E fen işlerine ayırdığımız para az kalmaya başladı. Yani kalem olarak gözüken kısım az ama nakit olarak herhangi bir sıkıntımız yok. Bu parayı harcamak için de meclisimizde bütçede yer değiştirilmesini istedik; ama siyasi kaygılardan dolayı önümüzü kestiler. Çünkü 7 ay sonra bir seçim var. AK Parti’li Meclis Üyelerimizle CHP’li Meclis Üyelerimiz ortak hareket etmeye başladı. Hatta mecliste de bir konuşma da geçti. ‘’İşte bu konuyu tartışalım, e dedim kahvede beraber tartışacağınıza gelseydiniz burada tartışsaydık.’’ Çünkü onlar meclise çıkmadan bir saat önce oturup park kahvesinde neye ret vereceklerini, neye vermeyeceklerini kendi aralarında anlaştılar. Tabii inşallah doğru değildir diye düşünüyorum; Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin de grup kararı alarak ret verilsin dendiği gibi bir duyum aldım. İnanmamakla beraber meclis üyesi arkadaşımızın bana söylediği ‘’ağabey biz parti meclisinde görüşüyoruz. Ne karar çıkarsa ona göre davranıyoruz’’ diye bir serzenişte bulunmuştu. İnşallah öyle değildir. Çünkü ittifak ruhunu kaybedip buraya kadar geldiğimizden kötü olacağını düşünürüm. Yani, ha yeni dönemde ittifak olur mu? Olmaz mı? O ayrı bir düşünce. O yeni dönem için düşünülecek, tartışılacak bir şey ama alınmış bir görev var ve bu görev ittifak ruhunda alınmış bir görevdir. Bu görevi ittifak ruhunda yürütmek lazım.’’

Başkan Ünsal, Ak Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda İpsala hakkında söylediği ‘’Kayıp bir 5 yıl‘’ sözlerine de yanıt verdi.

‘’İKİ TANE KAPI, BİR SAAT KULESİ, BİR ŞEHİTLİK ANITI’’

Milletvekili Aksal’ın sözlerini siyasi bir manevra olarak değerlendiren Başkan Ünsal, ‘’Siyasi manevralar mutlaka olacaktır. İpsala için beş yıl önce yapılanlara, belediyenin yaptıklarına bakalım; iki tane kapı, bir tane Saat Kulesi bir de Şehitlik Anıtı… Bunların insanlara dokunan kısmı nedir? Onu söyleyin… Asfalt attılar, 4 cm atılan asfaltlar; şimdi biz yeniden üzerine taş yol yapmaya çalışıyoruz. Hastaneyi açtık diyecekler; ama bu devletin işi belediyenin işi değil. Ben hiçbir zaman için siyaset yaparken Belediyenin yapmadığı bir işi görevlenmedim, üzerime de almadım. Tır Parkından pr çalışması yapar, reklamımı yapabilirdim. Yerini veren İpsala Belediyesi ama biz İpsala’ya bir katkısı var diye sesimizi çıkarmadık, izin verdik.’’

‘’HALKIN PARASIYLA, HALK İÇİN YAPILAN İŞLERİN REKLAMI OLMAZ’’

Kendisine yöneltilen eleştirilere de yanıt veren Başkan Ünsal, ‘’Sosyal medya çok iyi bir mecra haline geldi. Biz kendimizi çok göstermedik diye iş yapılmadı diye düşünülüyor. Bakın bugüne kadar 250 Bin mt2 yol bitmek üzere. Bu iş kolay bir iş değil. Bizim dönemimizde 2 sene pandemi vardı. Yani doğru düzgün bir iş yapma şansımız bile yoktu. E sonra harekete geçtik, deprem oldu depremden dolayı bir sıkıntı yaşadık, ondan sonrada işlerimize başladık çalışmaya. Bakın yapılanlar çabuk unutulan şeyler. Mesela belediyemize ait olan arıtma tesisi bizin dönemimizde çalışmaya başladı ama biz bundan pr çalışması yapmadık. Yani reklamını yapmadık. Mezbayı açtık, yeniden ruhsatlandırdık; şimdi hayvan sahipleri, kasaplar gayet memnun. Fitness salonu yaptık ama bunlardan kendimize pay çıkarmadık. Çünkü yaptığımız işleri halkın parasıyla yapıldığı için, halka yapıldığı için bizim reklam yapmamıza gerek olmadığını düşündüm. Yani kendi cebimizden bir para harcayıp da yapmadık bunları. Halkın parasını doğru kanalize ederek yaptık. Şimdi diyecekler ki başkanın şansı çoktu, tarla icar paraları çok yüksek geldi. İyi ama ikinci senesi çıkardığımızda herkes anlaşmıştı. Yüz elli liraya çıkarmıştık herhalde. Yüz elli bir lira diyen aldı. O zaman kimse ses çıkarmadı. Ama ben hesaplarımı yaparken hayali, gerçekleri, gelecekleri hesaplarım. Ben oturur önüme koyarım. Benim kaç dönüm arazim var? Kaç liraya çıkarmışım? Üç liraya çıkarmışım. Ben otuz liranın hesabını yaparım. Yüz liranın hesabını yapmam. Ha Çeltikçi arkadaşlarımız bazen yer savaşlarına giriyorlar. Elliye çıkarıyorlar, altmışa çıkarıyorlar. O da bizim şansımıza İpsala Belediyesi’nin şansına.’’

‘’KREDİYLE DEĞİL, BELEDİYEMİZİN ÖZ BÜTÇESİYLE YAPIYORUZ’’

İpsala’ya yapılan hizmetlerin kredi kullanılarak değil Belediyenin kendi öz bütçesinden yapıldığına değinen Başkan Ünsal, ‘’İpsala Belediyesi’nin şu anda hiçbir esnafa yirmi beş kuruş borcu yoktur. İpsala Belediyesi’nin herhangi bir sigorta borcu yoktur. Sadece İller Bankası’ndan alınmış, daha önce alınmış kredilerin bakın bunu da söyleyeyim, ben İller Bankası’ndan daha ilk seçildiğimde aldığım iki milyondan başka para almadım. Hiçte niyetlenmedim almaya. Kendi öz sermayemizle her şeyi yapıyoruz. Aldığımız o minibüsler ve vidanjör 5 buçuk milyon liraya alındı. Şimdi muazzam katlandı tabii fiyatlar. Önümüzde bir projemiz daha var. Onun daha sonra açıklayacağım ama ciddi bir proje. Tabii bunu bir reklam aracı olarak kullanmayacağım gene. Ben bu konuda biraz ketum birisiyim. Bilmiyorum fark ettiniz mi, ben arabaların üstünde ismimin veya resmimin olmasını istemedim. Ben lokma paketlerinin üstüne dahi ismimi yazdırmam. Çünkü ben kendi paramı harcamıyorum. Yazdırdığım zamanlar vardır. Nasıl vardır? Eğer çok sevdiğim, tanıdığım birisiyse lokmayı ben kendi cebimden öderim. Bir tek o zaman yazdırırım. Benim hayrımdır diye; ama diğer zamanlarda ben belediyenin parasıyla hiçbir zaman için bir şova gitmem, şov da yapmam. Bugüne kadar da kimseye bir basın açıklaması yapmadım. Bugüne kadar beklememin sebebi de bu ruhu korumak içindi. Ama ihtiyaç hasıl oldu, mecbur kaldık.’’

‘’BÜTÇEDEKİ ARTIŞLA 15-20 HEMŞEHRİMİZE İSTİHDAM SAĞLANACAKTI’’

Ünsal, ‘’İnsanlarımıza bazı şeyleri anlatmamız lazım. Şimdi meclisimizde bütçedeki o artışı yapabilseydik, en aşağı gene bir 15 -20  kişiyi işe alacaktık. Cumhuriyet Halk Partisi’ni anlamak mümkün değil. Aldığımız kişilerin %80’i ya parti üyesi ya parti sempatizanı. Ama diyecekler ki bizimle ortak çalışmadı. Nasıl şeydir? Onu da anlamış değilim. Bugün mesela yeni işe aldığımız bir arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetimine girmek üzere. Biraz sonra seçimler bitecek herhalde. Yani nasıl bir anlayıştır, hala çözmüş değiliz. 7 ay sonra halkın feraseti karar verecektir. Sonuçta nasıl olacağına halk karar verecektir.’’

‘’HALKIMIZ NE İSTİYORSA, BİZ ONU YAPMAYA HAZIRIZ’’

Basın açıklaması Başkan Ünsal’ın, ‘’Genel Başkanımızın dediği gibi halkla inatlaşılmaz. Halk bize ne görevi verirse onu yaparız. Yani bugün size muhalefet görevi veriyorsa muhalefet görevi yaparız. Yarın iktidar görevi verirse iktidar görevi yaparız. Bugün Belediye Başkanı görevi veriyorsa belediye başkanı görevi yapılır. Ama hiçbir zaman için halkla inatlaşılmaz. Sen bana niye bunu verdin? Niye karşıya verdin şeklinde bir inatlaşmaya girmeyiz; halkımız ne istiyorsa biz onu yapmak için hazırız. Bugüne kadar da zaten halkımızın bir dediğini iki etmedik. Kim geldiyse kapımızdan geri dönmemiştir. Ve siyasi ayrım da hiç yapmadım. Yani bunu AK Parti’liler için de söylüyorum. Yani AK Parti’li gelip de vay sen AK Partilisin, şimdi senin işin olmaz diye bu İpsala Belediyesi’nden çıkamaz. Herkesin işi olmak zorunda. Oldurmak için elimizden geleni yaparız ama tabii bizim de bir yere kadar sınırlarımız var. O sınırları içerisinde, kanun çerçevesinde ne gerekiyorsa yaparız.’’ Sözleriyle son buldu.