Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İŞTE 100. YIL KONSERLERİ!

Edirne Belediyesi Gençlik Korosu

Edirne Belediyesi Gençlik Korosu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestrası, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü nedeniyle muhteşem bir konsere imza atacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. yaşını hep birlikte kutlayacağız” diyerek büyük coşkuya tüm Edirne halkını davet etti.
Edirne Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Edirne Belediyesi Gençlik Korosu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestrası’nda yer alan toplam 100 yetenekli, 14 Ekim Cumartesi Günü Saat 20.00 ‘de 100 Yıl Konseri ile sanatseverlerle buluşacak.
Tüm Edirne halkını 100. Yıl coşkusunu yaşamak için 14 Ekim Cumartesi Günü Saat 20.00 ‘de Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’na davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,
“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.’ diyerek 100 yıl önce bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yaşını hep birlikte kutlayacağız. Tüm hemşehrilerimi bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

Konsere tüm Edirne halkı ücretsiz olarak katılım sağlayabilecek.

ADALAR ÇOCUK VE GENÇLİK ORKESTRASI

2016 yılında kurulan Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestrası, İstanbul Adalar’ da yaşayan her çocuğa fırsat eşitliği yaratan, sürdürülebilir ve ücretsiz eğitim veren, müziğin evrensel gelişimine dahil olma fırsatı bekleyen çocuklara ulaşan özel bir oluşumdur.
2016’da yirmi beş çocukla kurulan orkestra, keman, viyola, çello ve kontrbas çalan toplam elli üyesiyle eğitimlere ve konserlere devam etmektedir. 8-20 yaş arası çocuk ve gençlerden oluşan orkestranın Genel Müzik direktörlüğünü İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) keman sanatçısı Özüm GÜNÖZ, eğitmenliğini Gökçe COŞKUN (keman), Yasin KULA (çello), Derin Şevval KARTAL (viyola) ve Simge GÜNEL (kontrabas) yürütmektedir.