Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşte altın kemer, İşte Türkiye’nin başpehlivanı

662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı

662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlık müsabakası büyük çekişmeye sahne oldu. Yusuf Can Zeybek, rakibi İsmail Balaban’ı yenerek Türkiye’nin Başpehlivanı oldu. Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda Cuma günü alt boylarda başlayan ve 3 gün boyunca devam eden 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, sona erdi. Yarı finalde Hüseyin Gümüşalan’ı yenen İsmail Balaban ile Mehmet Yeşil Yeşil’i yenen Yusuf Can Zeybek, final müsabakasında karşı karşıya geldi.

Yaklaşık 1 saat boyunca devam eden güreşte İsmail Balaban’ı mağlup eden Yusuf Can Zeybek, 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı oldu. Şampiyonluk turu atan Başpehlivan Yusuf Can Zeybek, sevenleriyle zaferi kutladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yusuf Can Zeybek, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Daha sonra 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin ödül töreni gerçekleştirildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı açıklamada; “İşte altın kemer, İşte Türkiye’nin başpehlivanı

662.Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren pehlivanlarımıza ödüllerini takdim ettik.
Türkiye’nin başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ile Er Meydanında mücadele eden, ata sporumuza gönül veren tüm pehlivanlarımızı gönülden kutluyorum. Türkiye’nin en eski organizasyonu olan Kırkpınar’ımızı yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz!
2024’te 663. #KırkpınarYağlıGüreşleri’nde buluşmak dileğiyle…” dedi.