Hoşgeldiniz  

İşte altın kemer, İşte Türkiye’nin başpehlivanı

admin | 10 Temmuz 2023 | Gündem, Spor, Tüm Manşetler A- A+

İşte altın kemer, İşte Türkiye’nin başpehlivanı

662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlık müsabakası büyük çekişmeye sahne oldu. Yusuf Can Zeybek, rakibi İsmail Balaban’ı yenerek Türkiye’nin Başpehlivanı oldu. Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda Cuma günü alt boylarda başlayan ve 3 gün boyunca devam eden 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, sona erdi. Yarı finalde Hüseyin Gümüşalan’ı yenen İsmail Balaban ile Mehmet Yeşil Yeşil’i yenen Yusuf Can Zeybek, final müsabakasında karşı karşıya geldi.

Yaklaşık 1 saat boyunca devam eden güreşte İsmail Balaban’ı mağlup eden Yusuf Can Zeybek, 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı oldu. Şampiyonluk turu atan Başpehlivan Yusuf Can Zeybek, sevenleriyle zaferi kutladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yusuf Can Zeybek, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Daha sonra 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin ödül töreni gerçekleştirildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı açıklamada; “İşte altın kemer, İşte Türkiye’nin başpehlivanı

662.Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren pehlivanlarımıza ödüllerini takdim ettik.
Türkiye’nin başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ile Er Meydanında mücadele eden, ata sporumuza gönül veren tüm pehlivanlarımızı gönülden kutluyorum. Türkiye’nin en eski organizasyonu olan Kırkpınar’ımızı yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz!
2024’te 663. #KırkpınarYağlıGüreşleri’nde buluşmak dileğiyle…” dedi.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.