Hoşgeldiniz  

İYİ PARTİ Edirne İl Başkanı Engin; “Atatürk’ün İzinde, Aydınlık Geleceğe…”

admin | 28 Ekim 2023 | Bayram, Tüm Manşetler, Yaşam A- A+

İYİ PARTİ Edirne İl Başkanı Engin; “Atatürk’ün İzinde, Aydınlık Geleceğe…”

İYİ Partili Başkan Alpay Alpagut Engin, Cumhuriyet’in 100. Yılında Umudu ve Kararlılığı Vurguluyor

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir basın açıklaması yaparak, Cumhuriyetin 100. yılını kutluyor ve bu önemli dönemeçte Türkiye’nin birlik, beraberlik içinde daha güçlü adımlar atacağına olan inancını dile getiriyor.

“Yüzüncü Yılda Cumhuriyet, Yeni Ufuklara Yelken Açıyor”

Engin açıklamasında, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda, her türlü zorluğa rağmen dimdik ayakta duran bir Türkiye var. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılı, umut, kararlılık ve yüksek ideallerle dolu yeni bir dönem başlatıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Atatürk’ün İzinde, Aydınlık Geleceğe

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı en büyük miras, bağımsız ve özgür bir Türkiye’dir. Bizler, bu mirası gelecek nesillere taşıma ve yüceltme sorumluluğuyla, Atatürk’ün işaret ettiği aydınlık geleceğe yürümeye devam edeceğiz.” diyen Engin, bu yolda tüm zorlukların üstesinden geleceklerine olan inancını belirtiyor.

Gençlik ve Dinamizm Vurgusu

Engin, “Cumhuriyetimizin 100. yılında gençlerimize daha büyük görevler düşüyor. Onların enerjisi ve dinamizmi, Türkiye’yi sosyal, ekonomik ve teknolojik alanda dünyanın lider ülkeleri arasına taşıyacaktır.” şeklinde konuşurken, gençlerin öneminin altını çiziyor.

Edirne ve Türkiye’nin Ortak Bayram Sevinci

Edirne İl Başkanı, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu kıymetli günde, Edirne’den tüm Türkiye’ye sesleniyoruz: Cumhuriyetimizin 100. yılı, hepimiz için ortak gurur, ortak sevinç ve ortak gelecek hedefidir. Birlikte, el ele vererek, bu güzel ülkenin potansiyelini en üst seviyelere taşıyacağız.”

Alpay Alpagut Engin, Edirne halkının ve tüm Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutlarken, barış, huzur ve refah dolu yarınlar dilerken, Cumhuriyetin 100. yılının yeni başlangıçlara vesile olmasını temenni etti.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.