Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ PARTİ Edirne İl Başkanı Engin; “Atatürk’ün İzinde, Aydınlık Geleceğe…”

İYİ Partili Başkan Alpay

İYİ Partili Başkan Alpay Alpagut Engin, Cumhuriyet’in 100. Yılında Umudu ve Kararlılığı Vurguluyor

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir basın açıklaması yaparak, Cumhuriyetin 100. yılını kutluyor ve bu önemli dönemeçte Türkiye’nin birlik, beraberlik içinde daha güçlü adımlar atacağına olan inancını dile getiriyor.

“Yüzüncü Yılda Cumhuriyet, Yeni Ufuklara Yelken Açıyor”

Engin açıklamasında, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda, her türlü zorluğa rağmen dimdik ayakta duran bir Türkiye var. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılı, umut, kararlılık ve yüksek ideallerle dolu yeni bir dönem başlatıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Atatürk’ün İzinde, Aydınlık Geleceğe

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı en büyük miras, bağımsız ve özgür bir Türkiye’dir. Bizler, bu mirası gelecek nesillere taşıma ve yüceltme sorumluluğuyla, Atatürk’ün işaret ettiği aydınlık geleceğe yürümeye devam edeceğiz.” diyen Engin, bu yolda tüm zorlukların üstesinden geleceklerine olan inancını belirtiyor.

Gençlik ve Dinamizm Vurgusu

Engin, “Cumhuriyetimizin 100. yılında gençlerimize daha büyük görevler düşüyor. Onların enerjisi ve dinamizmi, Türkiye’yi sosyal, ekonomik ve teknolojik alanda dünyanın lider ülkeleri arasına taşıyacaktır.” şeklinde konuşurken, gençlerin öneminin altını çiziyor.

Edirne ve Türkiye’nin Ortak Bayram Sevinci

Edirne İl Başkanı, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu kıymetli günde, Edirne’den tüm Türkiye’ye sesleniyoruz: Cumhuriyetimizin 100. yılı, hepimiz için ortak gurur, ortak sevinç ve ortak gelecek hedefidir. Birlikte, el ele vererek, bu güzel ülkenin potansiyelini en üst seviyelere taşıyacağız.”

Alpay Alpagut Engin, Edirne halkının ve tüm Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutlarken, barış, huzur ve refah dolu yarınlar dilerken, Cumhuriyetin 100. yılının yeni başlangıçlara vesile olmasını temenni etti.