Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAHRAMAN; “Adaylarımız Aralık sonu Ocak başı gibi açıklanacak”

CHP İl Başkanı Samet

CHP İl Başkanı Samet Kahraman düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada; “5 Aralık itibarıyla Aday Adaylığı başvurusu süreci tüm ilçelerimizde sona erdi. Şimdi artık değerlendirme ve sürecin artık başlama zamanı geldi.” Dedi.

 Bugüne kadar Edirne Merkezde  Belediye Başkan Aday Adaylığına 8 başvuru yapıldığını ifade eden Kahraman; “İlçe Belediyelerimizde ise Belediye Başkanlığına 25 Aday Adayımız var. Beldelerimizde ise  9 Aday Adayımız var. Toplamda il genelinde  42 Belediye Başkan aday adayımız var. Bunun haricinde İl Genel Meclis üyeliğinde 76, Belediye Meclis Üyeliğine de  143 aday adayı arkadaşımız var.” Dedi.

“SÜREÇ BAŞLADI”

Partisinin İl genelindeki bütün aday adayları ile önceki gün Parti İl binasında Genel Merkezden görevli Parti Meclis üyeleri ve görevli milletvekillerinin katılımı ile gerçekleşen mülakatla sürecin başladığını ifade eden Kahraman; “Aday adaylarımızın tamamı ile ve ilçe başkanlarımızla görüşmeler yapıldı.  Bizde geçtiğimiz hafta ilçe başkanlarımızla bir toplantı gerçekleştirip seçim sürecinin nasıl işleyeceği konusunda detaylı bir şekilde istişarelerde bulunduk.” Dedi.

“SEÇİM SÜRECİNİ PARTİ ÖRGÜTÜ YÜRÜTECEK”

Yerel seçim sürecinin Örgütün yöneteceğini ifade eden Kahraman; “Genel Başkanımız her zaman bu süreci örgütün yürüteceğini, örgütün kararlarının ön planda olacağını ifade etmiştir. Bizde burada aynı şekilde ilçe başkanlarımızla birlikte hareket ederek onların görüşlerine göre aday adaylarımızı değerlendireceğiz.” Dedi.

“CİDDİ ANLAMDA BİR ÖN SEÇİM TALEBİ VAR”

Edirne’de ciddi anlamda bir ön seçim talebinin yüksek sesle istendiğine de dikkat çeken Kahraman;  “Biz tabanın sesini dinleyeceğiz. Nerede bir ön seçim yapılmak isteniyorsa bizde aynı şekilde altına imza atacağız ve orada ön seçim yapılmasını sağlayacağız ve Ankara’ya da bu şekilde görüş bildireceğiz.

Bir önceki Yerel seçime oranla  31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel seçimde partisine katılım oranın Türkiye genelinde  % 60 civarında büyük artış olduğunu söyleyen Kahraman;  “Bu değişimden sonra halktaki değişim talebinin aynı şekilde başvurulara da yansıdığını görüyoruz. Biz Edirne’de 9 ilçede ve  7 beldede yani hepsinde iddialıyız.  İnşallah belediye sayılarımızı bu dönem çok yukarı çekeceğiz. ” dedi.

“Adaylarımız Aralık sonu Ocak başı gibi açıklanacak”

Aralık sonu ya da en geç Ocak başına kadar Adayların açıklanacağını belirten Kahraman;  “İlçe öğütlerimizle birlikte adaylarımızla sahada olacağız ve kampanya süremiz 75-80 gün civarında olacak. Bir önceki seçimde 35-40 gün civarında bir süreç yaşamıştık. Şimdi zaman açısından çok bir sorun yaşanmayacak. Onun için bu dönem daha kapsamlı ve güzel bir çalışma yapacağız. İnşallah Edirne’nin 4 bir tarafında CHP’nin bayrağını dikeceğiz. Aday Adaylarımızın tamamına başarılar diliyorum.” dedi.