Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahraman “Harcanan Paralar, Hidroelektrik santralinde çöp oldu”

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen CHP 38. Olağan Edirne İl Kongresinde  delegelerin tam desteği ile tek aday olarak girdiği seçimde güven tazeleyen mevcut başkan Samet Kahraman ve İl yönetimi parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Yerel seçim sürecine girdiklerini ifade eden Kahraman; “Edirne’de devam eden altyapı çalışmalarından dolayı bozulan yolların % 60’ı asfaltlandı. Kalan %40’lık kısmı ise 2 ay içinde bitecektir. Çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. Belediyemizin altyapıya harcadığı para üzerinde  maalesef harcama yapılan yerlerimiz var. Bakın neredeyse Edirne’nin altyapısına yetecek kadar para harcanan  Arşimet Burgu Türbinli Hidroelektrik Santrali” çöktü.  Burada ne kadar zararımız olduğunu yetkililere sordum. Ama maalesef cevap alamadım. Edirne’de belki de altyapıya harcanacak paranın tamamı oraya gömüldü. Sadece 1,5 yıl sonra oradaki fore kazıklar yıkıldı.  Ne kadar kamu zararı olduğunu sormaya devam edeceğiz. Bakın şimdi yine yanlışa yanlış yaparak tekrar beton döküyorlar. Tüm uzmanların karşı çıktığı ve yapılmasına onay vermediği çalışmalar yine yapılıyor”. dedi.  

“YARIŞ BİTTİ, ARTIK TOPYEKÜN SAHADA ÇALIŞACAĞIZ”

Edirne’de  partisinin kongre sürecini tamamladığını belirten Kahraman; “Geçtiğimiz Pazar günü bildiğiniz gibi İl Başkanlığı seçimimizi yaparak kongre süreçlerimizi yerelde bitirmiş olduk. Türkiye genelinde devam eden İl Kongreleri Ekim ayının 15’ine kadar devam edecek. Artık parti içindeki yarışlarımız bitti ve bundan sonraki süreçte biz, Edirne’nin dört bir tarafında, her yerde, herkesle topyekûn sadece çalışacağız ve sadece icraat yapacağız.”dedi.

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen kongrede 2 aday olarak seçimde yarışacaklarını ifade eden Kahraman, “Ancak diğer adayımız yeterli imza sayısını bulamadığı için son gün adaylıktan çekildi. Bu konuyla ilgili de aslında notlarımı almıştım. Açıklama yapacaktım. Ama artık konuşmayacağım. Bizim artık bu yarışı bitirdiğimizi ağbilerimiz ve arkadaşlarımız artık bilsin. Ben hiçbir partilimle alakalı bugüne kadar hiçbir yerde demeç vermedim.  Biz bu konuyu uzatmayacağız. Biz çalışmak için geldik.” Dedi.

“Seçimde CHP’ye yer vermeyen TV’ler sabah akşam CHP’yi konuşuyor”

Yerelde ve Genelde de sorunların aynı olduğunu söyleyen Kahraman; “Bakın seçimlerde hiç yer alamadığımız TV kanallarında bugün hep CHP konuşuluyor. Baktığımızda çiftçilerimiz, üreticilerimiz, emekli, işçi mağdur. Bugün ülkemizde yaşayan herkesin alım gücü düştü. Bunların hiçbiri konuşulmazken sadece CHP konuşuluyor. Bunu da gündemi değiştirmek için yapıyorlar. Bu yanılgıya maalesef Edirne’de de düşüyoruz.  Biz buna düşmeye izin vermeyeceğiz. Bundan sonra kol kola yerelde tüm ilçeleri ve tüm beldeleri kazanmak için var gücümüzle çalışacağız. Biz yarışın bittiğini ve bundan sonra tüm örgütle beraber sahada çalışmak için varız. Bugün onun için buraya tüm arkadaşlarımızla geldik. “dedi.