Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAHRAMAN; “ZIPKINKURT’UN ADAY ADAYLIĞI  PARTİMİZ TARAFINDAN  ……. “

31 Mart  2024 tarihinde

31 Mart  2024 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel seçimde  Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu CHP’den son gün ve son saatlerde  yapan Önceki dönem Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt’un başvurusu gündeme bomba gibi düşmüştü. Başta siyasi kulisler olmak üzere Edirne’nin her noktasında konuşulan bu başvuru süreci CHP’de sıcak saatlerin yaşanmasına neden oldu.  CHP ile uzaktan ve yakından hiçbir ilgisi olmayan Zıpkınkurt’un aday adaylığının Genel Merkez tarafından değerlendirildiğini ve  uygun görülmediğini belirten İl Başkanı Samet Kahraman,

“Recep ağbimizin aday adaylığını ilk duyduğumda şaşırmış ve partimizden aday adayı olduğunu duyduğumda ise şaka yapıldığını sanmıştım.” Dedi.

“PARTİMİZLE UZAKTAN VE YAKINDAN İLGİSİ BİLE YOK”

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptığı dönemde, CHP heyetine randevu vermeyen ve dönemin İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’yı kabul etmeyen Recep  Zıpkınkurt’un aday adaylığı başvurusunun partisi tarafından reddedildiğini söyleyen İl Başkanı Kahraman; “Partimizle uzaktan ve yakından da ilgisi de yoktur.  Bu başvurusunu da açıkçası burada kısır bir döngü yaşansın diye yapıldığını düşünüyoruz.  Onun için bu kısır döngünün partimiz üzerinde böyle bir tartışma yaratılmasına izin vermeyeceğiz.” Dedi

 Önceki Dönem  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep ZıpkınkurtI’un CHP’den  Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuru süreci ile ilgili açıklama yapan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, “Recep Zıpkınkurt’un Aday Adaylığını duyduğumda “bir başka partiden aday olmuştur” diye düşünmüştüm. Bizden Adaylık başvurusu yaptığında ise şaka yapıyorlar zannettim. Beklediğimiz bir durum değildi. Recep abi uzun yıllardır aslında hep başka partilerde görüşülür ve konuşulur.  CHP  ile yakından ve uzaktan hiçbir ilgisinin olmadığını da bütün kamuoyu bilir.  Tabi kendisi partimizden başvurusunu yapmış. Sadece yaşanılan olaylardan değil bir çok olayla ilgisi var. Ben 7 yıldır partide il yönetim kurulu üyesiydim.  Onun başkan olduğu dönemde ne zaman ETSO’dan parti olarak randevu istesek  her zaman vekil bırakmıştır.  Partimizle uzaktan ve yakından da ilgisi de yoktur.  Bu başvurusunu da açıkçası burada kısır bir döngü yaşansın diye yapıldığını düşünüyoruz.  Onun için bu kısır döngünün partimiz üzerinde böyle bir tartışma yaratılmasına izin vermeyeceğiz.” Dedi.

Zıpkınkurt’un sürece itirazda bulunduğunu da ifade eden Kahraman; “Zıpkınkurt itirazında “benim önceki dönem il başkanı ile yaşadığım şahsi sorunları ele alamayın” gibi söylemler bulunmuş. Bu süreçte de bizleri partimizden başvuru yapacağı konusunda hiç aramadı. Şahsi bir sorun yoktur tabi ama İl Başkanımız da burada Genel Başkanımızın temsilcisidir.  Partimize ve o dönemki heyetimize  yapılan bir olaydır bu aslında…  Parti etiğine de uymamaktadır.  Yapmış olduğu başvuru için kendisine teşekkür ediyoruz ama partimiz tarafından başvurusu uygun görülmemiştir.” Dedi.