Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KEŞAN ENEZ YOLUNDA YENİ BİR ŞEY YOK

Yıllardır yapılmayan Keşan Enez

Yıllardır yapılmayan Keşan Enez yoluyla ilgili CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün’ün yazılı soru önergesine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir URALOĞLU tarafından verilen yanıt, yolun uzun süre daha bu haliyle kalacağını gösterdi.

Bakan tarafından verilen yanıtta 58 km uzunluğundaki yolun 5 km’lik kısmında iyileştirme yapıldığını diğer kesimlerinin standardının yükseltileceği belirtiliyor ancak bunun için bir tarih verilmiyor.

Verilen yanıtı değerlendiren Edirne Milletvekili Ediz Ün “Anlaşılan taze Bakan, Genel Müdür olarak yapmadığı Keşan Enez yolunu Bakan iken de yapmayacak. 2023 yılı yatırım programında yolun olduğunu söylüyor ama ödenek ayrılmadığını söylemiyor. Şu an bir çalışma yapılmadığını, yatırım programlarına göre 2021 yılında tamamlanmış olması gerektiğini söylemiyor. Yani, yeni bir şey söylemiyor. ‘Para yok, bütün paraları yandaşlara aktardık, hazine tam takır bu yüzden elzem olan işleri dahi yapamıyoruz. Zaten bizim için Edirne üvey evlat’ diyemiyor.
Bizim anladığımız Keşan Enez yolu uzun bir süre daha bu haliyle kalacak. Yolun bu haline bakıp utanırlar ve çoktan bitmesi gereken bir işi bitirirler diye umuyoruz” dedi.
CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün sözlerini şöyle tamamladı: “Gelen yazıda hiçbir sorumuzun yanıtı yok. Oysa biz somut ve net sorular sormuştuk. Her yerde de sormaya devam edeceğiz. İktidar susma yeri değil icraat yeridir. Bu yolda yaşanan her kazanın sorumlusu bu yolu bu şekilde bırakanlardır. 20 yılın sonunda ‘cek, cak’lı yanıtlara kimse inanmıyor.
‘Yatırım programlarında olmasına rağmen Genel Müdür olarak görev yaparken yapmadığınız Keşan – Enez yolunu Bakan olarak yapacak mısınız?’ diye sormuştuk biz Bakan’dan ‘Evet yapacağız’ yanıtını beklerdik. Bunun dışındaki her yanıt lafügüzaftır.”