Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Keşan OSB’de Temel Atıldı

Keşan’da kurulacak olan Gıda

Keşan’da kurulacak olan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) ilk temeli atıldı. Temel atma töreni Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Edirne Valisi Yunus Sezer ve beraberindekiler katılımıyla gerçekleştirildi.


▪️Keşan OSB’nin 141 hektarlık alanda 96 sanayi parseline sahip olduğunu dile getiren Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Organize sanayi bölgemizin inşallah 2024 sonuna kadar altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Sanayicilerimizin yatırımlarına en kısa sürede başlamalarını sağlıyoruz. Bizler Türkiye için çalışan, Türkiye için hayal kuran, Türk ekonomisinin büyümesi, gelişmesi, küresel ölçekte hak ettiği seviyelere ulaşması için taş üstüne taş koyan herkesin destekçisiyiz, yanındayız. Temelini attığımız organize sanayi bölgemizin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu projede emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


▪️Keşan’da kurulacak OSB’nin bölgedeki istihdama büyük katkı sağlayacağını dile getiren Vali Sezer, toplamda 4 OSB’nin kurulacağını aktardı.
▪️Tarıma dayalı, yenilikçi, yeşil sanayiyi hayata geçireceklerini aktaran Vali Sezer, Edirne’yi önümüzdeki 5 yıl içerisinde sanayide, turizmde, ticarette Balkanların başkenti haline getireceklerini belirtti. Valimiz Yunus Sezer, “İlimizde tarıma dayalı, yenilikçi yeşil bir sanayi anlayışını hayata geçireceğiz. Nüfusumuzun başka şehirlere göç etmesinin önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Bir hedefimiz daha var. Tarımdaki nüfusumuzun yaş ortalaması 60’a ulaşmış durumda. Bu arazilerin boş kalmaması için insanların burada yaşaması lazım.” dedi.
▪️Edirne Milletvekili Fatma Aksal da temeli atılan sanayi bölgesinin tüm bölgeye hitap edeceğini dile getirdi.
▪️Edirne ve Trakya’nın tarm ve sanayide büyük bir potansiyelinin olduğunu aktaran Aksal, Keşan OSB’nin Edirne ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.
▪️Edirne Milletvekili Mehmet Akalın da sanayi yatırımlarının istihdam açısından önemli olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından dua edilmesiyle birlikte Keşan OSB’nın temeli atıldı.