Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KIRKPINAR SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDE ÖĞRENCİADAYLARI İÇİN YETENEK SINAVI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi,

Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi, düzenlediği özel yetenek sınavı ile yeni öğrencilerini seçti. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı için Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesine 1023 aday öğrenci başvuru yaptı.


Yeni eğitim öğretim yılı için 230 öğrencinin alınacağı Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavları tamamlandı. Heyecanın yüksek olduğu sınava öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesinin düzenlediği yetenek sınavlarına, yurt içi ve yurt dışından 1023 aday başvuru yaptı.


Türkiye’de ilk defa Trakya Üniversitesi tarafından uygulanan Kırkpınar pehlivanlarına verilen özel kontenjan ile bu yıl 7 adayın başvurduğu sınavlara, milli sporcu kontenjanı için ise 11’i kadın, 17’si erkek olmak üzere 28 aday başvuru yaptı.


Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerine yerleşebilmek için adaylar 30 metre sürat koşusu sınavında ter döktü. Öğretim elemanları gözetiminde gerçekleştirilen sınavda, parkuru 4.5 saniye ve altı koşan erkek adaylar ile 5.4 saniyenin altında koşan kadın adaylar tam puan aldı.


Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Rektör Yardımcıları Prof. Ahmet Hamdi Zafer ve Prof. Dr. Metin Aydoğdu Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi yetenek sınavını yakından izlemek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, zorlu sınavda aday öğrencilere başarılar dileyerek, kendilerini Trakya Üniversitesi ailesinin birer ferdi olarak görmekten mutluluk duyacağını ifade etti.