Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KOCASİNAN’ın Tercihi  “Canan Koca Nuray” Oldu

Edirne’nin en büyük mahallelerinden

Edirne’nin en büyük mahallelerinden birisi olan Kocasinan Mahallesi sakinleri Yerel Seçimde Kadın aday Canan Koca Nuray’ı Muhtar olarak seçti. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Mahalli İdareler seçiminde Kocasinan mahallesi sakinleri yaşlısı genci sandık başına giderek oyunu Kadın aday Canan Koca Nuray’dan yana kullandı.
Seçim süresince kapı kapı dolaşarak mahalle sakinlerine Projelerini anlatan ve destek isteyen Koca Nuray Mahalli idareler seçiminde bunun karşılığını alan taraf oldu.

“Rakiplerine fark attı”

6126 seçmenin bulunduğu Kocasinan Mahallesi’nde  1979 oy alan Canan Koca Nuray Mahallenin muhtarı seçilirken diğer adaylardan Rahmi Yener Kızman 1840, İlhan Uz ise 269 oy aldı.  

“Mahalleye kadın eli değdi”

Seçim sonuçları ardından gazetemize açıklama yapan Yeni Muhtar Canan Koca Nuray; “Öncelikle  mahalle sakinlerimize bana ve ekibime  verdikleri destekten ötürü  teşekkür ediyorum.  31 Mart tarihi ilimiz için yeni bir başlangıç noktası oldu. Edirne’mizin  ilk kadın Belediye Başkanı olması ve  7 mahallemizde kadın muhtarın seçilmesi Cumhuriyet şehri Edirne’de bir kez daha ayrıcalığını ortaya koydu. Heyecanlıyız. Projelerimizi, yapacaklarımızı mahalle sakinlerimizle seçim  sürecinde paylaştık. Sorunları dinledik. Şimdi artık  mazbatamızı alıp göreve başlama zamanı. İlimizin ilk kadın Belediye Başkanı ile Kadın Muhtarlarımız olarak el ele verip, Türkiye’nin Avrupa’ya bakan Yüzü Edirne’mizi layık olduğu yere hep beraber taşıyacağız. Bu süreçte mahalle halkımızla beraber hareket edip, ortak akılla mahallemizi yöneteceğiz. Seçim sonuçlarının ilimize hayırlı olmasını dilerim.” Dedi