Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurtuluş Mahallesi’nden Bayan Muhtar Adayına tam destek

31 Mart tarihinde gerçekleşecek

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçiminde Edirne’nin yeni mahallesi Kurtuluş Mahallesinde Canan Toprak Torozlar Rüzgarı esiyor.  Önceki gün Edirne Ajans Medya grubunu ziyaret eden  Kurtuluş Mahallesi Muhtar Adayı Canan Toprak Torozlar ve ekibi seçim çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

“KURTULUŞ MAHALLESİ BAYAN ELİ DEĞSİN İSTİYOR”

Seçim çalışmalarında mahalle halkında ve Edirne halkından gördüğü sıcak ilgiden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Torozlar,  ben ve ekibim “Kendi çıkarlarımız için değil Hizmet için bu yoldayız” dedi.

Mahalle halkından büyük destek gören  Torozlar’ın güçlü ekibi ve projeleri de dikkat çekiyor.

Gazetemize projelerinden bahseden Muhtar Adayı Torozlar; * Başı boş dolaşan sokak hayvanlarımızın yaşam hakkını ve mahalle halkımızın güvenliğini de sağlayarak onlar için uygun projeler geliştireceğiz.

* El becerisi olan vatandaşlarımız için gelen talepler doğrultusunda kurs açabilen öğretmenlerimizle iletişime geçilerek kurs açılmasını sağlayacağız.

* Mahallemizde bulunan okullarımızda dereceye giren öğrencilerimizi muhtarlığımız bünyesinde ödüllendireceğiz.

* Gelen talepler doğrultusunda şehrimizde bulunan bankalarla iletişime geçilerek mahallemizdeki eksik ve ihtiyaç olan bölgelerine ATM leri getirtmek için girişimde bulunacağız.

*Mahallemizde bulunan kıraathanelerde işletme sahipleriyle görüşülerek uygun görülen belirli gün ve aralıklarda mahalle halkımız için sosyal aktivite ve toplantılar yapacağız.

* Yüz yüze dile getiremediklerinizi bize iletebilmeniz ve sizlere yardımcı olmamız için Muhtarlık binamıza dilek, öneri ve şikayet kutusu koyarak isteklerinize cevap vermek için elimizden geleni yapacağız.

* BEL-KOOP civarında bulunan pazar yerinin yanındaki araç park

   yoğunluğunu azaltacağız.

* BEL-KOOP ana yolda hız azaltılması için (kasis yapılması) ilgili

   makamlarla görüşeceğiz.

* Muhtarlıkta yapılan hiç bir evrak işleminden ücret alınmayacaktır.

*  65 Yaşını geçmiş sosyal güvencesi olmayan yaşlı kadınlarımızla yaşlılık maaşı bağlanması için ilgili makamlarla görüşmeler sağlayıp maaşlarının bağlanmasına yardımcı olacağız.

* Engelli kardeşlerimize engelli kartı çıkartılması ve engelli maaşı bağlanması hususunda elimizden gelen desteği sağlayacağız.

* Ekonomik nedenlerden dolayı çocuğunu okula gönderemeyen,  aileler ile kol kola girip elimizden geleni yapacağız.

* Evlerinde hastası olan vatandaşlarımızın takibi yapılacak, hastaneye gidemeyen vatandaşlarımız için İl Sağlık Müdürlüğü ile iletişime geçilecek ve yapılması gerekenler yapılacak.

* Şiddet mağduru kadınlarımıza yönelik her türlü hukuki desteği sağlayacağız.

* Gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç görülen düğün salonu ve Kapalı pazaryeri projemizi ilgili makamlara başvurarak hayata geçireceğiz.

* BEL-KOOP, TOKİ, Kara Emin Caddesi ve bize bağlı olan yerleşim yerlerinin soru ve sorunlarına net cevap vereceğimiz şekilde  Whatsapp grupları kuracağız.

* TOKİ mevkiinde bulunan gölet ve çevresinin düzenlenip mahalle sakinlerimizin güvenli bir şekilde kullanımını sağlayacağız.

* Mahallemizde isteğe ve ihtiyaca göre gerek görülen yerlere sosyal aktivite alanları (çocuk parkı, spor aleti, çardak vs..) yapılması için gerekli makamlarla görüşülerek gerekenlerin yapılmasını sağlayacağız.

* İhtiyaç sahibi ailelerimizi tespit edip, ihtiyaçlarının sağlanması için gerekli makamlarla iletişime geçeceğiz.

* Kanser ve türleri hastalığı olan vatandaşlarımızın tedavilerine giderken yaşadıkları ulaşım sorununu vs.. tespit edip gerekli olanları muhtarlığımız bünyesinde sağlayacağız.

* Çalışma durumu olupta çalışmayan bayanlarımız için evde iş imkanı yaratmak için gerekli yerlere başvuru yaparak onlara evde iş imkanı sağlayacağız.

* Eşi vefat eden dul kadınlarımıza maaş bağlanması için ilgili makamlara başvuru sağlayıp elimizden geleni yapacağız. “dedi.