Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurtuluş Mahallesinde ‘Önder Akdağ’ Rüzgarı Esiyor

Edirne Belediyesi tarafından bölünen

Edirne Belediyesi tarafından bölünen mahalleler arasında olan ve eskiden Barutluk Mahallesine bağlı TOKİ konutlarının da içinde olduğu bölge Kurtuluş Mahallesi oldu. Kurtuluş Mahallesinin iddialı muhtar adayı Önder Akdağ, “Ortak akılla mahallemize hizmet etmeye adayız” dedi. Edirne Belediye Meclisinde alınan kararla Barutluk Mahallesinden ayrılan, Eski TOKİ ve Bel-Koop Konutlarının da içinde yer aldığı bölge Kurtuluş Mahallesi olarak belirlenmişti.

Kurtuluş Mahallesi ilk defa muhtarını seçecek. Kurtuluş Mahallesi sakinlerinden çevreci ve uluslararası Edirne Maratonunun koordinatörü Önder Akdağ da muhtar adayı olduğunu açıkladı. En iddialı muhtar adayı olan Önder Akdağ, yaptığı basın toplantısında mahallenin sorunlarını iyi bildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bugün burada kadim şehir Edirne’mizin yeni mahallesi Kurtuluş Mahallesi’nin muhtarlığıyla ilgili adaylığımızı duyurmak adına sizlerle bir aradayız. Edirne’de büyük mahallelerimiz vardı, bunlar bölündü. Burası da Barutluk Mahallesi’nden bölünen yeni bir mahallemiz. Biz de burada yaşayan insanlar olarak bu sürecin içinde yer almak istedik. Mahallemizde yapılacak çok iş var. Yarınlarımıza, çocuklarımıza daha yaşanabilir, daha nitelikli, spor alanlarıyla, sosyal donatı alanlarıyla daha yaşanabilir bir mahalle bırakmak adına ve kurumlarla köprü görevi görerek bunları yerine getirmek adına bu göreve talip olmuş durumdayız. Genelde muhtar adayları konuşuyor ama biz gerçekten ortak akıla inanan bir ekiple ortaya çıktık. Aza ekibimiz mahallede oturan, mahallenin sorunlarını bilen kişiler. Bunları bilerek bütün sorunların kaynağını, temellerini tespit etmiş durumdayız. Çözüm adına da bu süreci tamamlamak adına muhtar olmadan başladığımız işler var. Bizim görevimiz bu günler için değil. Yarınlar için çocuklarımız için, geleceğimiz için burada nitelikli bir yaşam alanı oluşturmaktan bahsediyoruz. Çocuklarımız için bunları yapmak bir vatandaşlık görevimiz. Sorunları biliyoruz, çözümlerini biliyoruz. Bütün mahalle sakinlerimizi bu süreçte birlikte bu yolu yürümeye davet ediyoruz.

ÖNCELİK ORTAK YAŞAM ALANLARI

Ortak yaşam alanlarımızla ilgili sorunlarımız var. Spor alanımız yok, kreş yok, Pazar yerimiz yok. Kullanılmaz durumda bir parkımız var, yollarla ilgili sıkıntılarımız var. Bunların hepsi önceliklerimiz arasında ama aynı zamanda ilk yapacağımız işlerden birisi pazar başladığı zaman mahallemizde oturan bütün kadınların evinde ürettiği malzeme, materyalleri satarak aile bütçesine katkıda bulunacağı bir günü mahallemizdeki kadınlara tahsisini sağlayacağız. Aynı zamanda bir kooperatif çalışması yapıyoruz. Kadınların aile bütçesinde katkıda bulunacağı bir kooperatif çalışması olacak,”

Muhtar adayı Akdağ, aday açıklamasının ardından bir ağaç dikerek, “Daha yeşil bir mahalle olmak için ilk adımı da diktiğimiz ağaçla atıyoruz” dedi.