Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lalapaşa’ya 47 yıl sonra Bahar Geldi

Lalapaşa’nın yeni Başkanı Zafer

Lalapaşa’nın yeni Başkanı Zafer Sezgin Geldi

31 Mart Pazar günü gerçekleşen Yerel Seçim’de 47 yıl aradan sonra Lalapaşa’da CHP olarak Belediye Başkanlığını alan Zafer Sezgin Geldi düzenlenen törenle resmen görevine başladı.


Göre yaptığı süre içerisinde Belediye binasına giren vatandaşlara ayırım yapmadan hizmet edeceğini ifade eden Geldi; “Artık ilçemizde yaşayan bütün komşularımızın ve vatandaşlarımızın mutlu huzurlu olması ve belediye hizmetlerinden memnun olmasıdır.5 yıl boyunca bu kapıdan içeriye girdiğinizde size hangi partiye oy verdiniz diye sormayacağım. Kimi desteklediniz diye sormayacağım.

Size bir ihtiyacınız var mı? Yardımcı olabileceğim bir şey var mı diye soracağım. Ekibimizle birlikte Lalapaşa’yı sevgi, saygı ve heyecanla yöneteceğiz. Bana inanın, baba güvenin. Partimin, ekibimin ve siz değerli halkımın güvenini boşa çıkarmayacağım. Yine sizlere söz veriyorum Lalapaşa’da her şey güzel olacak.” Dedi.


Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Lalapaşa halkının yoğun katılımı dikkat çekti.
Lalapaşa belediye Binası önünde gerçekleşen devir teslim törenine CHP Edirne Milletvekilleri Ediz Ün ve A. Baran Yazgan, Önceki dönem Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, İlçe Başkanları ve Lalapaşalılar katılım sağladı.


Yeni Başkan Zafer Sezgin Geldi eşi ve çocukları ile birlikte Lalapaşalı hemşehrileri ile tek tek selamlaşıp desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Burada bir konuşma yapan Yeni Başkan Zafer Sezgin Geldi; “Bugün Lalapaşa’ya hizmet yolunda en önemli günlerinden birini yaşıyoruz. Yıllar önce bu güzel ilçemize ve memleketimize hizmet etmek için bu mücadeleye birlikte başlamıştık. Ne mutlu ki bu mücadele sonunda halkımızı sosyal belediyecilikle tanıştırmak bizlere nasip oldu. İnanıyorum ki bu şirin ilçemizde her kesime ve her değere, her kişiye doğruları yapmaya çalışacak, yanlışlıklardan sakınacak bir yönetim anlayışını hep birlikte kuracağız.

İlçemiz için çok çalışacağız. Sen ben ayırımı yapmaksızın çalışacağız. Bana Lalapaşa’ya hizmet onurunu yaşatan beni bu kürsüye çıkaran, siz değerli hemşehirlerime, komşularıma teşekkürü bir borç biliyorum. Artık seçim bitti. Benim için kimin desteklediği ya da hangi partiye oy verdiğinin hiçbir önemi artık kalmadı. Benim için artık tek bir şeyin önemi var. Artık ilçemizde yaşayan bütün komşularımızın ve vatandaşlarımızın mutlu huzurlu olması ve belediye hizmetlerinden memnun olmasıdır.

5 yıl boyunca bu kapıdan içeriye girdiğinizde size hangi partiye oy verdiniz diye sormayacağım. Kimi desteklediniz diye sormayacağım. Size bir ihtiyacınız var mı? Yardımcı olabileceğim bir şey var mı diye soracağım. Ekibimizle birlikte Lalapaşa’yı sevgi, saygı ve heyecanla yöneteceğiz. Bana inanın, baba güvenin. Partimin, ekibimin ve siz değerli halkımın güvenini boşa çıkarmayacağım. Yine sizlere söz veriyorum Lalapaşa’da her şey güzel olacak.” Dedi.


Konuşmaların ardından Belediye Binası önünde barışı ve özgürlüğü simgeleyen beyaz güvercinleri uçuran Yeni başkan Zafer Sezgin Geldi ve beraberindekiler, daha sonra başkanlık makamına geçti. Başkanlık mührünü teslim alan başkan Geldi, makam koltuğuna oturarak, görevine resmen başlamış oldu.