Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB MÜDÜRÜ Dr. ÖNDER ARPACI’DAN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Edirne İl Milli Eğitim

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı Yeni Eğitim Öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajda; “Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Velilerimiz; bugün, ilk ders zili ile birlikte bilgi yuvası okullarımıza kavuşmanın heyecanını yaşıyor, hep birlikte yeni bir dönemin kapılarını açıyoruz. Değerli Meslektaşlarım,
Biliyorum ki, sınıflarınızdan, öğrencilerinizden ayrı kaldığınız süreçte onları çok özlediniz ve onlara daha iyi rehberlik etmek için kendinizi yeni eğitim öğretim metotları ile yenilediniz.
Değerli Öğretmenim,
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır” veciz sözünde belirttiği üzere öğretmenlerimiz geleceği inşa etmek gibi çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bizler, her alanda sizlere gönülden inanıyor ve güveniyoruz.
Ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine taşıyacak, ülkemizi her alanda başarıyla temsil edecek sevgili çocuklarımızı yetiştirmek için fedakârca verdiğiniz emekleri bu eğitim ve öğretim yılında da devam ettireceğinize olan inancım tamdır.
Eğitim Camiamıza Yeni Katılan Sevgili Öğretmenlerimiz, Türkiye Yüzyılı öğretmenleri olarak sevgili çocuklarımızı yetiştirmede eğitim camiamızın gücüne güç katacaksınız. Bizler sizlerin dinamizminizden sizler de bizlerin tecrübelerinden faydalanacaksınız. Büyük Eğitim Ailemize Hoş Geldiniz.
Sevgili Öğrencilerimiz,
Geride bıraktığımız yaz tatili döneminde sizleri çok özledik. Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde sizlere en iyi en yeni öğrenim ortamlarını sunmak için yaz dönemi sürecinde, Millî Eğitim Bakanlığımız eğitim politikaları doğrultusunda okullarımızı temiz, güvenli, teknolojik olarak daha da donanımlı hale getirdik. Sevgili Çocuklarımız, ülke olarak sizlerden tek beklentimiz, Güçlü Türkiye yolunda, Türkiye Yüzyılı’nda, kendinizi akademik, sosyal, kültürel, sportif, sanatsal alanlarda en iyi şekilde yetiştirmeniz, ülkemizi dünya ülkeleri arasında her alanda başarıyla temsil edecek yetkinliğe sahip, akranlarınız ile rekabet edebilen fertler olmanızdır. Unutmayın ki ‘Türkiye Yüzyılı Sizin Yüzyılınız’dır. Kıymetli Velilerimiz,
Türkiye Yüzyılı’nı yönetecek sevgili çocuklarımızı geleceğe hazırlamada en yakın destekçimizsiniz. Okul-aile iş birliği içerisinde çocuklarımızı geleceğe hazırlarken görüş ve önerilerinizi önemsiyor, karar almada sizleri de sürece dahil ediyoruz. Biliyoruz ki çocuğun eğitimi ailede başlar, okulda aldığı eğitim ile şekillenir. Bu vesileyle, yeni eğitim ve öğretim yılının eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, şehrimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor; Güçlü Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme yolunda sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.