Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEMLEKET PARTİSİ ADAY TANITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

Muharrem İnce’nin kurucusu ve

Muharrem İnce’nin kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi’nin Edirne Aday ve Proje Tanıtım Toplantısı gerçekleşti.
Edirne RYS Hotel toplantı Salonunda gerçekleşen Tanıtım Toplantısına İl Başkanı Süheyl Tunçyürek, Belediye Başkan Adayı Çiğdem Bora, Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları, partililer ve basın mensupları katıldı..

“BAKANLAR DEĞİL, GÖRENLER OLARAK BURADAYIZ..”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Süheyl Tunçyürek, “Bugün burada Türkiye’nin köklü tarihine ışık tutan Edirne için hizmet etmek adına Belediye Başkan Adayımızı tanıtmaktan onur ve gurur duyuyorum. Geçtiğimiz günlerde Partili Cumhurbaşkanının “Oy yoksa hizmette yok” açıklaması ülkemizin geldiği durumu en açık şekilde göstermektedir. Biz bu düzenin değişmesi için Atatürk’ün evlatları olarak mücadele etmeye sonuna kadar hazırız. Bu aile düzeni ile yönetilen ülkeyi düzeltmeye aday olan gerçek Atatürkçü bir partinin bireyleriyiz. Ayrıca 20 yıldır bu düzenin devam etmesini sağlayan muhalefetin de değişmesi gerektiğini artık en açık şekilde söylüyoruz. Bakanlar değil görenler olarak buradayız.


Edirne’nin güzelliklerin ve Atatürk’ün mirasını daha da ileriye taşımak için bir araya geldiğimiz bu anlamlı günde Edirne’nin ve Atatürk’ün şanlı mirasına olan bağımlılığımızı da bir kez daha vurgulamak istiyorum.” dedi.

“Edirne’ye yapacağımız hizmetlerin finansını Avrupa’dan sağlayacağım.”

Avrupa’da ve Türkiye’de Türk kadınını en iyi şekilde temsil etmek için çabalamış ve Edirne’nin hak ettiği gibi yönetilmesi için Memleket Partisi’nden Edirne Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Çiğdem Bora; “Edirne’de eğitim sürecimi tamamladıktan sonra Almanya yolculuğumda Ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak için medya sektörüne atıldım. Orada ülkemizi tanıtırken çok gururlandım ve Alman halkının da büyük takdirini topladım. Yıllar sonra ülkemize geldiğimde ve Edirne’mizi gördüğümde gerçekten kahroldum. Ben 18 yaşındayken Edirne’de işsizlik sorunu vardı, şu an 46 yaşına geldim hala devam ediyor. Hala da yollarda ve caddelerde altyapı sorunu devam ediyor. Projelerimizi 7 ay öncesinden hazırladık. Avrupa’da tanınmış bir insan olarak oradaki işadamları beni ve projelerimi destekliyor. Edirne’ye yapacağımız hizmetlerin finansını Avrupa’dan getireceğim. Yakın zamanda bazı iş adamları Almanya’dan destek için gelecek. Seçildiğim zaman Edirne’de işe ilk önce işsizliği çözmek için başlayacağım.” Dedi.

“AVRUPA’DAKİ MEDYA GÜCÜMÜ EDİRNE İÇİN KULLANACAĞIM”

Avrupa’daki medya gücünü Edirne’nin tüm olanakları için kullanacağını ifade eden Bora; “Basını kimse göz ardı edemez. Bir gün Türkiye’de ki ışıklar söndüğü zaman herkes yazılı basına muhtaç olacak. Yazılı basının desteklenmesi lazım. Bir diğer projem “DEPREM”e karşı alacağımız tedbirler olacak. Hizmet etmek için geldim. Şu an hırslıyım ve şu an bütün kontaklarımı yapmış durumdayım. Oldu oldu.. Olmadı 5 sene sonrasını bilemem.. Ben buraya kariyer ya da makam için gelmedim. Ben bunu Avrupa’da tanınmış bir insan olarak tattım zaten.


Ülkemizde ne kadar çok yanlışlıklar olursa afetlerde bizi o kadar çok bulur. Dini inancımla bunu söylüyorum. Bu zamana kadar hep Allah’ın izinde yanlış yapmamaya çalıştım. Haram lokma bu zamana kadar hiç benim evime rızkıma girmedi. Eğer ki Belediye Başkanı seçilirsem aynı şekilde devam edecek. Ben bu yeminle yola çıktım. Bu anlamda size söz veriyorum. Edirne’nin ve mazlumların yanındayım.”dedi.


Konuşmaların ardından İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyelerinin isimleri okunarak kamuoyuna tanıtıldı.
Toplantının son kısmında Memleket Partisi’nin Edirne’deki projeleri hakkında sunum eşliğinde bilgiler verildi. Projelerin en dikkat çeken konu başlıkları ise şöyle; Deprem ve kentsel Dönüşüm, İstihdam, Ulaşım ve Mikromobilite, Enerji ve Hava Kalitesi, Akıllı ve Dijital Şehir Edirne, Kentsel Yeşil Alan, Kültür, Sanat ve Spor, Turizm ve Kültürel Miras, Tarım ve Kırsal Kalkınma, Geçici Sığınmacılar, İklim, Su ve Çevre Sosyal Politikalar, Sağlık ve Gıdaya erişim…