Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHP Edirne’de KAÇEP’e Hafife Balkan Delen Atandı

MHP Edirne İl Kadın

MHP Edirne İl Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcılığına Hafife Balkan DELEN atandı.

MHP Edirne İl binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu; “Bizim düsturumuzda beşiği sallayan kadın, dünyayı sallar, Güçlü kadın güçlü Türkiye idolümüzle sayın başkanımız Hafife Balkan Delen’in üstlendiği bu görevi layıkıyla yapacağından eminiz. Allah yolunu açık eylesin. Başarılarla dolu hizmetler nasip etsin inşallah.” dedi.

Parti tabanında ve ülkücü camiada büyük bir mutlulukla karşılanan atama kararı parti içinde büyük bir sinerji yarattı. Edirne’nin sevilen ve tecrübeli ismi Kalkandelen yaptığı konuşmada; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Yeryüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir” veciz sözüyle hepimize ve herkese çok anlamlı bir mesaj iletmişti.


Liderimiz Sayın Dr Devlet Bahçeli de Kadın elinin değdiği yerde, kadının olduğu her zeminde fedakarlık vardır, sağduyu ve sabır hâkimdir. Bu bağlamda Liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatları ile tüm kadınlarımız çocuklarımız ve engelli vatandaşlarımızla kucaklaşmak, onların sorun ve ihtiyaçlarını belirlemek, memleket ve milletimizle ilgili duygularını paylaşmak amacıyla kadın aile çocuk ve engelli politikaları Başkanlığı kurulmuştur. Bizler de bu kapsamda Edirne’de Genel Başkanımızın duygu, düşünce ve fikirleri ile çalışmalarımıza yön vereceğiz. ”Beşiği sallayan kadın dünyayı da sallar”
Türk kadını yeri geldiğinde cephede savaşmasını bilir. Toplumu oluşturan ailenin en önemli unsuru kadındır.
Kadın bir toplumu doğuran, eğiten, kültür aktarımını sağlayan ve geleceği inşa edendir. Kadın, eğitimden, sağlığa, bilimden, kültüre, hukuktan, ekonomiye hayatın her alanına nezaket katan, çalışmalarını titizlikle yürüten ve anlam yükleyendir. Tarihsel köklerimizde Türk örfünde kadının yeri hep en güzel yerde olmuş Han sefere çıktığında hatunu ülkeyi yönetmiştir. Bu dustür ile yola çıkan Milliyetçi Hareket Partisinde yer almaktan ayrıca onur duyuyorum.


Bu güzel kültürden gelen geçmişi zaferlerle dolu biz Türk Kadınlarının boynunun borcu olarak gördüğüm ailemize ve çocuklarımıza daha sonra çevremize ve dünyaya örnek olmalı sevgiyi, barışı, hoşgörüyü insan onuruna yakışır bir yaşamı hedeflemeyi bütün insanlığa aşılamalıyız.
Bu bağlamda şanlı tarihimizde milli mücadelenin kadın kahramanları Nene Hatun’a Nezahat Onbaşı’ ya Şerife Bacı’ya Kara Fatma’ya Halime Çavuş’ a Gördesli Makbule’ye Tayyar Rahime’ye yakın tarihte Şehit olan hemşerimiz kahraman Nefise Özsoy’a selam gönderiyor rahmet diliyorum topyekun vatanımızı savunan aziz şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan kıymetli dava arkadaşlarıma siz sayın basın mensuplarımıza teşekkürlerimi arz ediyorum.” Dedi.