Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHP İL BAŞKANI TERCAN “BU SEFERDE BİZ ADAY ÇIKARALIM ONLAR DESTEK OLSUN”

MHP Edirne İl Başkanı

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan düzenlediği basın toplantısında gündeme damga vuracak açıklamalarda bulunarak, 2019 yılında gerçekleşen Yerel seçimde Partisinin Edirne’de güçlü bir Belediye Başkan adayı olduğu halde çıkarmayarak, Cumhur İttifakı Ortağı Ak Parti Adayına destek verdiklerini, ve bu desteğe rağmen netice alamadıklarını belirterek; “Önceki Belediye seçimlerinde Genel Merkezimizin emirleri doğrultusunda adayımızı çektik ve AK Parti’yi destekledik. Fakat desteklememize rağmen bir netice alamadık. MHP büyük bir camiadır ve bu konuda çok iyi bir çalışma süreci yürütüyoruz. Eğer Cumhur İttifakı konusu gündeme gelirse bizim de AK Parti’ye tekliflerimiz olacak ve bizde diyeceğiz ki “Bu sefer de biz aday çıkaralım siz bizi destekleyin.” Bu yönde tekliflerimiz olacak. Bunun son kararını da Genel Merkezimiz verecektir.” Dedi.

İl Binasında Düzenlenen Basın toplantısında konuşan İl Başkanı Tercan; “Türkiye Genelinde olduğu gibi Edirne’de de ilçe kongrelerimiz başlamıştır. İlk Kongremiz 26 Ağustos  Cumartesi Günü Moda Kahvaltı Salonunda Merkez İlçe kongremiz gerçekleşecektir. 15 Eylül Cuma günü de Süloğlu ilçe Kongremiz ile kongre sürecini bitirmiş olacağız. Kongre süreçlerimizle ilgili çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız. İlçe seçim Kuruluna vermiş olduğumuz takvim süreci işlemeye devam etmektedir.  15 Eylül tarihinde de son Kongremizi yaparak ardından İl Kongresinin çalışmalarına başlayacağız. İl Kongrelerimizi de bitirdikten sonra da Saygıdeğer Genel başkanımızın büyük kongresine odaklanacağız. İnşallah tekrardan Saygıdeğer Genel Başkanımızı da Genel Başkan olarak göreceğiz. “ dedi.

“TRAKYA’DA OYU DÜŞMEYEN TEK İL EDİRNE OLDU”

Bizi, MHP olarak  2019 yılından bugüne kadar  üzerimize ne düştüyse fazlasıyla  yerine getirmek için de büyük bir mücadele içinde olduk, çalıştık, çabaladık ve bugünlere kadar geldik. Bu arada Bir Genel seçim süreci yaşadık. En büyük arzumuz Edirne’den 1 milletvekili çıkarmaktı. Ama olmadı. Ama Trakya’da oyu düşmeyen tek  il Edirne oldu.   

Kongrelerin ardından Belediye Seçimlerine odaklanacaklarının altını çizen İl Başkanı Tercan, “İlçe kongrelerimiziz ardından Belediye seçimlerine odaklanacağız. Biz MHP olarak ilçelerimizde ki Belediye Başkanlarımızı tespit ettik. Tabi bunun son kararını saygı değer Genel başkanımız verecektir.  Cumhur ittifakı logosuyla mı yoksa kendi partimizin amblemiyle mi seçime gireceğiz. Bunun kararını da Genel başkanımız verecektir. Bizler de ona göre hareket edeceğiz. Genel Başkanımız “Biz kendi amblemimizle seçime gireceğiz” dedikten sonra adaylarımız zaten belli, basınımız ve kamuoyuna adaylarımızı tanıtıp çalışmalarımıza hemen başlamış olacağız. Bizim en büyük arzumuz ve isteğimiz Edirne’de belediyeyi almak. ” Dedi.  

2019 Yılında gerçekleşen Yerel seçimlerde Partisinin Edirne’de Belediye Başkan Adayı olduğunu belirten Tercan, “Genel Merkezimizin emirleri doğrultusunda  adayımızı çektik ve AK Parti’yi destekledik. Fakat desteklememize rağmen bir netice alamadık. MHP büyük bir camiadır ve bu konuda çok iyi bir çalışma süreci yürütüyoruz. Eğer Cumhur  İttifakı konusu gündeme gelirse bizim de AK Parti’ye tekliflerimiz olacak ve bizde diyeceğiz ki “Bu sefer de biz aday çıkaralım siz bizi destekleyin.” Bu yönde tekliflerimiz olacak. Bunun son kararını da Genel Merkezimiz verecektir.” Dedi.