Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANINDAN VİLLA TARTIŞMASI

AK Parti Edirne Milletvekili

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın önceki gün Sosyal medya üzerinden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı hedef alan açıklamaları gündemin sıcaklığını bir anda değiştirdi.  Milletvekili Aksal’ın paylaşımından kısa bir süre sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da sosyal medya hesabında fotoğraflı paylaşımda bulunarak Aksal’a dikkat çeken gönderme yaptı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın geçtiğimiz hafta yaptığı “Edirne’nin Altyapısını 17 Villa parasına bitirdik” ifadelerini hedef alan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “Edirne CHP’li Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan Edirne’nin Altyapısını 17 Villa parasına bitirdim demiş.

Verdiğimiz tüm desteğe rağmen, Edirne’nin yıllardır bitmeyen altyapı ve yol yapım işinin bitip bitmediğinin takdirini sevgili hemşehrilerime bırakıyorum.

Defalarca yapılan altyapı ve bozulan asfalt yolların yapım maliyetinin kaç Villa olduğunu bilemem. İnşaat ve Villalar uzmanlık alanım değil. Maliyet hesaplarımı Villa cinsinden yapmıyorum.

Ama şunu çok iyi biliyorum ki KENDİ YAPTIĞI İHALE ile İller bankasından kredi aldığında altyapının maliyeti 170 milyondu. İhaleyi kendi yaptı. İller bankasından ihale tutarında kredi istedi. İller Bankası da bir kısmını kredi, bir kısmını da teminat mektubu olarak verdi. Partisine bakılmaksızın bütün belediyelere yapılan standart uygulama.

9 Aralık 2019’da altyapı çalışmaları başladı. Para bitti ama defalarca yapılıp bozulan altyapı ve yollar hala bitmedi.

Sayın Gürkan laf üretmeyi bırakın da iş üretin. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. 8 ay sonra yerel seçimler var. Edirne çöp çamur çukur içinde. Yollar köstebek yuvası. Villa hesabı yapacağınıza yolları nasıl yapacağınızın hesabını yapın.” İfadelerine yer verdi.

VATANDAŞ’TAN ÇARPICI YORUM…

 Milletvekili Aksal’ın sosyal medyadaki ani çıkışına anlam veremeyen vatandaşlar gün boyunca yorum yaparak tepkisini dile getirdi, Vatandaşlar yorumlarında şu ifadelere yer verdi; “İktidarın elinde olmayan  Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan yüreğini ortaya koyarak, küflenmiş, asbestli kanserojen madde içeren boruları, altyapıdaki sorunları gidererek değiştirdi. Mesela bizim mahallemizde yeteri kadar ızgara olmadığı için sağanak yağışlarda su taşkınları yaşanıyordu. Bunların hepsi sona erdi. Mahallenin en büyük problemlerinden birisine kalıcı bir çözüm getirmek için verdiğiniz emek ve çabalara teşekkürler başkanım.

Yerinde ve doğru eleştiri yapılırsa daha güzel olacaktır .

Emek veriliyor ,çaba gösteriliyor.

Maliyetlerin durumu ortada .

Dün akşam yaşanan patlak için personel gece yarısına kadar uğraştı.

Sezarin hakkı sezara

Teşekkürler Edirne Belediyesi

Teşekkürler Recep Gürkan    

“GÜRKAN’DAN AKSAL’IN PAYLAŞIMINA JET HIZINDA CEVAP” 

 Önceki gün akşam saatlerinde  paylaşım yapan Aksal’ın bu sözlerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan yanıt gecikmeden ışık hızında geldi. Gürkan Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “ 17 villa parasına altyapı sorununu çözüyoruz!

Altyapı çalışması kapsamında Yağmur Suyu Toplama Hattı çalışmamıza 1. Murat Mahallesi Zübeyde Hanım Caddemizde devam ediyor, 17 villa parasına kentimizin altyapı sorununa son veriyoruz!

Çalışıyoruz! Edirnelilerin rahatı ve konforu için gece-gündüz aşkla çalışıyoruz❤️” dedi.

“ASFALTLANMAYAN  YOL KALMAYACAK..”

Öte Yandan altyapı çalışmalarını bitiren Edirne Belediyesi’nin kentin bir çok noktasında üst yapı çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Önceki gün Kocasinan mahallesi Vali konağı caddesinde asfaltlama çalışması yapan ekiplerin çalışmalarını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yerinde takip etti.  Çalışmaların 1. Murat mahallesi Zübeyde hanım caddesinde devam ettiği, aynı kararlılık ve hızla süreceği ifade edildi.