Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NAZLIAKA’DAN CUMHURİYET KIZI FİLİZ GENCAN AKIN’A DESTEK ZİYARETİ

Pazar günü yapılacak Yerel

Pazar günü yapılacak Yerel Seçimlere sayılı günler kala CHP’de çalışmalar tüm hızıyla sürerken, Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın ve ekibi tarafından organize edilen “Kadın Buluşması” gerçekleşti. İstasyon Mahallesindeki bir restoranda gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Samet Kahraman, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Belediye ve İl Genel Meclisi üyesi adayları, kadın kolları üyeleri ile çok sayıda partili kadın katıldı. Seçim çalışmalarına destek vermek için gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Milletvekili Aylin Nazlıaka, hayallerinin gerçekleştiğini, Edirne’yi bir kadın başkanın yöneteceğini söyledi.

GEGEOĞLU “KADIN İSTERSE YAPAR”

“Kadın Buluşması” toplantısının açılışında konuşan CHP Edirne Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, bir kadının istemesi halinde herşeyin gerçek olabileceğini ispatladıklarını söyledi.

Gegeoğlu, “biz tam 12 yıl önce yola çıkmıştık. O zamanlar hedeflerimiz hayal gibiydi. Şimdi gerçekleşti. Ben artık son zamanlarda “Filiz başkan” demeye başladım. Kadın isterse yapıyor. Yeter ki aklımıza koymayalım. Kadın başkanımız Edirne”ye hayırlı olsun. Nereden nereye geldik. Çok mutluyuz” dedi.

GENCAN AKIN, EN GÜZEL ANINI YAŞADI
CHP Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, uzun süreden beri sürdürdüğü seçim çalışmalarında en güzel anı kadınlarla bir araya gelerek yaşadığını belirterek, “en güzel an şu an. Ne kadar güçlü olduğumuzu gösteriyor. Hepinizin elerine sağlık. Mücadele ile bu noktaya geldik” diye konuştu.

Bugüne kadar Edirne sokaklarında olduğunu, şu anda da olmaya devam ettiğini ve kente hizmet etmek için canla başla çalıştığını ifade eden CHP Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın, şöyle devam etti:

“Hemsinsiniz olarak, çalışan bir kadın olmaktan, Cumhuriyet kadını olmaktan gurur duyuyorum. Benim bu kente borcum var. Şimdi borcumu ödemeye geldim. Hep birlikte bunu başaracağız. Edirnemizi cemaatlara, tarikatlara bırakmayacağız. Haklarımızı sonuna kadar savunacağıız. Bu şehre emek verip, hizmet edeceğiz. Biz Türkan Saylan’ın kızlarıyız. Kararlılıkla hep birlikte mücadele edeceğiz”
İstanbul Sözleşmesiyle ilgili görüşlürini dile getiren Gencan Akın, “3 yıl önce iktidar sözleşmeyi iptal etti. Haklarımızı elemizden almaya çalışıyorlar. Biz buna karşıyız. Yaşasın İstanbul Sözleşmesi. Umutsuz değiliz. Bir kadın, bir hukukçu olarak sözleşme için mücadele edeceğim. Zorluklarımızı ve fedakarlıklarımızı biliyoruz. Güçlü adıımlar atacağız . Edirneli kadından çalışacak, kazanacak. Atatürk yolunda, ilkelere bağlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

NAZLIAKA “EDİRNEYİ BİR KADIN YÖNETECEK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka”da, Atatürk”çü, çağdaş kent olan Edirne”yi bundan böyle bir kadın başkanın yöneteceğini, bunun için de Parti Meclisi”nde çok çaba gösterdiğini söyledi. Nazlıaka, Filiz Gencan Akın”a her zaman destek olacaklarını ifade ederek şöyle devam etti:
“Edirne eşitliğe, çağdaşlığa, Cumhuriyet”e, Atatürk ilkelerine bağlı bir kent. Ama kadınlarımızın siyasette daha çok yer almaları bakımından eksik bir yerde. Bunu Parti Meclisi ile paylaştım. Edirne”yi artık bir kadın başkan yönetecek. Edirne”yi nasıl bir kadın yönetecek, Cumhuriyetçi bir kadın yönetecek. İstanbul Sözleşmesi 2011 yılında gündemdeydi. 2014 yılında Meclis”ten geçti. Ailenin korunması, şiddetin önlenmesi konuları 2012″de lyürürlüğe girdi. Ben de o dönem milletvekili olmanın onurunu yaşadım. Sözleşme geçerken AKP”liler alkışlamıştı. Şimdi sözleşme kalkıyor, yine alkışlıyorlar. Çünkü neden? Ucube bir tek adam sistemine geçildi. Ben TBMM”de eylem yaptım. Kendimi kürsüye zincirledim. Dediler ki “zinciri çözerler” bende kendime kelepçe vurdum. Cumhuriyet kadını olarak değerlerimize sahip çıktım. Ben vicdanı hür bir Atatürk kızıyım diyerek eylemimi sonlandırmadım. Onlar Anayasa değişikliğini onayladılar”.
Kadına verdikleri değeri anlatan Nazlıaka, CHP”li belediyelerin bu konuda güzel çalışmalar yaptığını, Filiz Gencan Akından da göreve geldikten sonra en az 10 kreş ve kadın evleri açmasını istediğini söyledi. Nazlıaka, aile bütünlüğüne önem verdiklerini, kadınlar için yapılacak tüm çalışmaları sonuna kadar destekleyeceklerini ifade etti.