Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NEREDE BU VİLLALAR? BOĞAZDA MI?

Geçtiğimiz hafta düzenlediği basın

Geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısı ile Edirne’nin Altyapısı için iller Bankasından istenen krediye AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın engel olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Milletvekili Aksal Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “Aralarında Ulus pazar yeri olarak kullanılan arsanın da bulunduğu Edirnelilere ait en değerli 22 taşınmazı gider ayak satışa çıkaran Recep Gürkan altyapıyı tamamlama telaşındayım demiş. Hani 17 villa parasına bitirmiştiniz? Nerede bu villalar? Boğazda mı? Sayın @recepgurkan kendi beceriksizliğinize kılıf aramayın.”dedi.

Geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısı ile Edirne’nin Altyapısı için iller Bankasından istenen krediye AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın engel olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’nin Altyapıda kullanılmak üzere İller Bankasından almak istediğimiz krediyi AK Parti Edirne Milletvekili Fatma AKSAL durdu. Altyapı için ihtiyacımız olan krediyi Fatma Aksal Ankara’da bağıra çağıra ve baskı yaparak durdurdu. Sayın Cumhurbaşkanı’nın “ALTYAPI SİYASET DIŞIDIR, DESTEK OLUN” dediğini de biliyorum. Buna rağmen Sayın Fatma AKSAL’In engelleme çabaları tarih boyunca bütün Edirnelilerin hafızalarında kalacaktır. Zaten seçimde oyları düşürülerek, komisyon başkanlığı elinden alınarak gösterildi. Yerel seçimler de hep beraber göreceğiz.” demişti.
Bu gelişmeler üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “Edirne @herkesicinCHP li Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan gider ayak Edirnemizin en kıymetli gayri menkullerini satışa çıkardı. Edirne kamuoyundan gelen büyük tepkiler üzerine yaptığı açıklamada “alt yapıyı bitirme telaşındayım” dedi.
Daha önce Edirnenin alt yapısını 17 villa parasına bitirdiğini açıklamıştı.

  1. 2018 yılında Edirne’nin alt yapı ihalesini yaptı. Kendi yaptığı ihale bedeli 170 milyondu. İhale bedelini kredi ve teminat mektubu olarak İller Bankasından aldı. Para bitti alt yapı bitmedi.
  2. Yaptığı ihale bedelinin üzerine İller Bankasından 100 milyonluk daha teminat mektubu alarak borçlandı. Yine para bitti altyapı bitmedi.
  3. Geçen aylarda 200 milyon TL değerinde Edirne Belediyesinin gayrimenkulünü sattı. Para bitti altyapı yine bitmedi.
  4. Aralarında Ulus pazar yeri olarak kullanılan arsanın da bulunduğu Edirnelilere ait en değerli 22 taşınmazı gider ayak satışa çıkaran Recep Gürkan altyapıyı tamamlama telaşındayım demiş.

Hani 17 villa parasına bitirmiştiniz? Nerede bu villalar? Boğazda mı?
Sayın @recepgurkan kendi beceriksizliğinize kılıf aramayın. Kimsenin krediyi durdurduğu yok. Kredi 170 milyondu. Siz çok daha fazlasını aldınız. İşiniz gücünüz yalan. Şahitlerinizde sizi yalanladı. Laf değil iş üretin.
En büyük Edirne düşmanı sizsiniz. 10 yıllık belediye başkanlığınız süresince Edirneye çivi çakmadığınız gibi, neyi var neyi yoksa sattınız. Osmanlının başkentini getirdiğiniz duruma bakın. Her yer çöp çamur çukur içinde. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” dedi.