Hoşgeldiniz  

OKUL KANTİNLERİNDE DENETİM

admin | 04 Ekim 2023 | Eğitim, Gündem A- A+

OKUL KANTİNLERİNDE DENETİM

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İş Yeri Denetim Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılıyla birlikte okul kantinlerine yönelik denetimlerine başladı. Gıda mühendisi, Gıda teknikeri ve Zabıta memuru ile birlikte gerçekleştirilen denetimlerinde öğrencilerin sağlıklı ve hijyenik koşullarda hizmet alıp-almadığını kontrol ediyor. Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İş Yeri Denetim Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2023-2024 eğitim ve öğretim yılıyla birlikte okul kantinlerine yönelik denetimlerine başladı.

Gıda mühendisi, gıda teknikeri ve zabıta memurundan oluşan ekip, Zabıta Müdürlüğü’nden alınmış iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatının olup olmadığı, paketli ürünlerin son kullanma tarihi geçip-geçmediği, fiyat tarifesi, satılma vasfını yetirmiş olup olmadığını denetledi.

Kantin, kafe ve büfelerde satılan gıdaların öğrencilerin sağlığı açısından oldukça önemli olduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığı bizim için oldukça önemli, ekiplerimiz Edirne Merkez’de yer alan okullarda denetim çalışmalarını hızlandırdı. Çocuklarımızın sağlığı için denetimlerimize Edirne merkezde bulunan 53 okulumuzda da gerçekleştireceğiz. Ekiplerimize kolaylıklar diliyor, özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.