Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖZEN: KOSGEB küçük esnafı desteklemeli

Edirne Tatlıcı, Büfeci, Kebap

Edirne Tatlıcı, Büfeci, Kebap ve Lokantacılar Odası Başkanı Harun ÖZEN; KOSGEB kredi desteklerinin küçük esnafa da verilmesi gerektiğini söyledi. ÖZEN, esnafın krediye ulaşmakta zorlandığını belirtti.

Banka faizlerinin çok yüksek oranda arttığına dikkat çeken ÖZEN, esnafın krediye ulaşmakta zorlandığının altını çizdi. ÖZEN, Pandemi döneminden bu tarafa mikro ölçekli işletmelere KOSGEB desteği verilmiyor. Bizler Sayın Bakanımızdan rica ediyoruz. Küçük işletmeler Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri aracıyla, destekleniyor ama o da çok yetersiz oluyor. KOSGEB kredilerinin küçük esnafa açılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘KREDİLER 1 MİLYONUN ÜZERİNDE OLMALI’

Banka kredilerine ulaşmayan esnafın destek ve kredi ihtiyacının olduğunu dile getiren ÖZEN, esnafın sıkıntı bir süreçten geçtiğini ifade etti. ÖZEN, “Esnaf KOSGEB desteği alırsa bizim hizmet sektörü rahatlamış olacaktır. Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri 650 bin liraya kadar destek veriyor ama bu miktar yetersiz kalıyor. KOSGEB’in uygulamalarını olumlu buluyorum. Kadınlara önemli destekler sağlıyorlar. Bizim gibi küçük esnafa destek sağlanırsa yaşanan durgunluğunda önüne geçilmesi açısından iyi olacaktır. Yeni işyeri açacak arkadaşlarımız nitelikli işletmeler açmış olur. Yatırım sıkıntısı da yaşıyoruz. Elimizde olan ile idare ediyoruz ve bir daralma söz konusudur. Bu daralmanın önüne de geçilebilir. Esnaf Kefalet Kredi Kooperatiflerinden alacağımız krediler güncel durumlar göz önünde bulundurulduğunda 1 milyonun üzerinde olmalıdır. Biz insana hizmet veriyoruz. Nitelikli hizmet verebilmemiz için verilecek kredi destekleri çok önemlidir” ifadelerini kullandı.