Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pazardere’de Dallık Coşkusu

Birliğin, beraberliğin simgesi, baharın

Birliğin, beraberliğin simgesi, baharın habercisi Hıdırellez’in kalbi Pazardere Korusunda attı…
2010 yılından bu yana kesintisiz olarak 14 yıldır Pazardere Korusunda gerçekleşen “Geleneksel Dallık Şenliği” büyük bir katılımla gerçekleşti. Tanık Müzik organizasyonuyla , Bölgenin ünlü piyanisti Sefer Mehmet Tanık’ın şarkılarıyla halaylar çekerek, 9/8 oyunlarla müziğin ritmiyle gün boyunca eğlenen vatandaşlar unutulmaz bir gün yaşadı.


Başta Çevre il ve ilçeler olmak üzere, bölgenin her köşesinden, sabahın Erken saatlerinden itibaren Pazardere Korusuna gelen vatandaşlar güzel ve güneşli bir Pazar gününde gün boyunca mangal yaktı, ip atladı ve müzik eşliğinde şarkılar söyleyip oyunlar oynadı.

“Bölge Halkı Bayram tadında Hafta Sonu yaşadı”

Kimisi Traktörüyle, kimisi arabasıyla kimisi de kamyonetiyle piknik malzemelerini alarak sabahın erken saatlerinde Pazardere korusuna gelerek Baharın gelişinin habercisi olan “Geleneksel Pazarere Dallık Şenliği” bölge vatandaşlarını bir araya getirirken, renkli görüntülere de ev sahipliği yaptı.

“14 YILDIR KESİNTİSİZ OLARAK DEVAM EDİYOR”

Pazardere’nin Müzik ve PVC/ Pimapen sektöründe gurur kaynağı olan Tanık kardeşler (Sefer Mehmet, Cemal, Ümit Tanık kardeşler) Babaları Mehmet Tanık önderliğinde 14 yıldan bu yana maddi bir beklenti olmadan “Geleneksel Dallık Şenliği”ni gerçekleştirerek bölge halkına bayram tadında unutulmaz bir gün yaşatmaya devam ediyor.

Bölgenin sevilen piyanisti Sefer Mehmet Tanık yaptığı açıklamada; “Hıdrellez atalarımızdan gelen eski bir geleneğimiz. Bereketi bolluğu, baharın gelişini temsil ediyor. Bugün Pazardere korumuzda tüm vatandaşlarımızla dallığımızı büyük bir coşkuyla kutladık. İnşallah bundan sonraki yıllarda da aynı coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz.” Dedi.

“Bereketi, barışı ve umudu simgeleyen Hıdırellez coşkusunu birlikte yaşadık.”

Geleneksel Pazardere Dallık Şenliğine katılan vatandaşlar; “Bereketi, barışı ve umudu simgeleyen Hıdırellez coşkusunu birlikte yaşadık. Baharın hepimize huzur ve mutluluk getirmesini diliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde kutladığımız Hıdırellez coşkusuna ortak olmak için bugün Pazardere Korusundayız. Bizleri eğlendiren Bu geleneği 14 yıldır kesintisiz olarak hiç bir maddi beklenti içinde olmadan sürdüren Tanık ailesine teşekkür ederiz” dediler.