Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PEKCANLI; “EDİRNE’YE HAKSIZLIK YAPILMIYOR  MU?”

31 Mart tarihinde gerçekleşecek

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçiminde CHP’nin Edirne’de Belediye Başkan Adayı belirsizliği devam ediyor.  20 yıldan bu yana Edirne’de dalgalanmaya devam eden CHP Bayrağının 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Yerel seçimde tekrar dalgalanması için üyelerin isteğine cevap verin çağrısı yapan CHP Önceki dönem İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım gündeme oturdu.

PEKCANLI; “EDİRNE’YE HAKSIZLIK YAPILMIYOR  MU?”

2019 seçimlerinde  Edirne’de CHP üyelerinin başarısına dikkat çeken Pekcanlı; “2019 yılında her türlü baskıya rağmen Edirne’de CHP’nin bayrağını indirmeyen üyenin isteğine hala cevap verilmiyor, Siz ce Edirne’ye haksızlık yapılmıyor mu?” dedi.

“2019 SEÇİMİNİ KAZANAN ÜYENİN TALEBİNE KULAK VERİLMELİ”

 Pekcanlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “İyi güzelde ilçelerde ön seçim isteyince başarı getirir diyenler Edirne Merkez ilçedeki üyelere neredeyse satılık üye ibaresini yakıştırıyorlar.  Siyaset yaparken de bir duruşunuz olsun lütfen. Şunu unutmayın, CHP’nin Edirne merkezindeki üyeler 2019 Yerel Seçiminde kaleyi kaybetmediler.

Trakya’da Kırklareli merkez (bağımsız aday kazandı), Tekirdağ Merkez / Süleymanpaşa (AKP kazandı). Ama şimdi bakıyorum da; Kırklareli ve Tekirdağ merkez ilçelerinde aday belirleme yöntemi önseçimle belirlenirken, 2019 seçimlerinde her türlü hainliğe ve devletin bütün baskılarına (kurulmaya çalışılan kumpas) rağmen  Edirne’de belediyeden CHP bayrağını indirmeyen üyenin isteğine hala cevap verilmiyor. Sizce Edirne’ye haksızlık yapılmıyor mu?” dedi.

“EDİRNE’Lİ SEÇMENİN ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ DEVAMEDİYOR”

AK Parti’nin Edirne’de Yerel seçime güçlü bir bayan aday ile iddialı bir şekilde hazırlandığı süreçte CHP’deki aday belirsizliği Edirneli seçmeni de endişelendirmeye devam ediyor.   Aday krizinin bir an önce sona ermesini isteyen Edirneliler, Değişim parolasıyla CHP’nin başına gelen Genel Başkan Özgür Özel’in Edirne’li üyelerin sesine kulak vermesi gerektiğini, aksi taktirde verilecek bir kararın Edirne’de tarihi bir hüsranla sonuçlanabileceğini ifade ediyor.

“CHP BAYRAĞI DALAGALANIYORSA BUNU ÜYELERE BORÇLUSUNUZ”

CHP bayrağının Edirne’de bugüne kadar dalgalanmasında en büyük payın üyelere ait olduğunu savunan partililer, “Üyeleri görmezden gelen bir Genel Merkez bize göre seçimi şimdiden kaybetmiştir. Seçime az bir zaman kaldı. AK Parti’nin adayı ev gezmelerine başladı. Kapı kapı dolaşıyor. Bizim adayımız daha belli değil. Genel Merkezin üyelerin sesine kulak vermesini bekliyoruz” dediler.