Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

RAMAZAN AYININ EN İYİ PİDESİ BAKAN’IN ELİNDEN..

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle Edirne’de yürütülen ve ETSO’nun “Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesinin de dahil olduğu projelerin açılış töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Gastro Akademi Eğitim Mutfağını da ziyaret eden Bakan Kacır, Usta Öğretici ve kursiyerlerle bir araya gelerek, verilen eğitimlere yönelik incelemelerde bulundu. Mutfakta şef önlüğü giyerek tezgâha geçen Bakan Mehmet Fatih Kacır, Ramazan ayına özel Ramazan pidesi yapımında kursiyerlere eşlik etti.


Açılış törenine, Edirne Valisi Yunus Sezer, AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kurum ve kuruluş müdürleri, SOGEP Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle hayata geçirilen projelerin ortakları, ETSO üyeleri, İlimiz ve çevre illerden gelen misafirler yoğun katılım sağladı.


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır yaptığı konuşmada, sektördeki yetişmiş, kalifiye iş gücü açığını kapatmayı amaçlayan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetini sürdüren “Gastro Akademi Eğitim Mutfağı”nın ve bölgelerimizdeki işsizlik oranını azaltacak, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında hayata geçirilmiş, işsiz genç ve kadınlara yönelik projelerin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığının ve Edirne’mizi öncü şehir yapma yolunda emin adımlarla ilerlediğimizin altını çizdi.
Program kapsamında “Gastro Akademi Eğitim Mutfağını da ziyaret eden Bakan Kacır, Usta Öğretici ve kursiyerlerle bir araya gelerek, verilen eğitimlere yönelik incelemelerde bulundu. Mutfakta şef önlüğü giyerek tezgâha geçen Bakan Mehmet Fatih Kacır, Ramazan ayına özel Ramazan pidesi yapımında kursiyerlere eşlik etti.